Rahim tersligi

ilayda42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2010
9
0
herkese selam,
Ben araniza yeni katildim, 6 aylik evliyim hiç korunmadigima ragmen hamile kalamiyorum.
jinekologa gittim bi problem yok ama rahmimin ters oldugunu söyledi. Bu hamile kalabilmem için engel olabilirmi?
Bir bilgisi olan varsa bana yardimci olsun Lütfen cevap verirmisiniz:Saruboceq:

canım doktorun bu konuda açıklama yapmadımı sana..
ben sana söliim yapmadıysa şayet ;
rahim tersliği gebe kalmaya engel bi durum değil..
sadece adetlerinin çok fazla ağrılı geçmesine neden olur
fazla ayakta kaldığında belinin ağrımasına sebep olur..
rahim gebelik sırasında normal haline dönüşüormuş zaten..
bende de terslik var..sen canını sıkma..

herkese selam,
Ben araniza yeni katildim, 6 aylik evliyim hiç korunmadigima ragmen hamile kalamiyorum.
jinekologa gittim bi problem yok ama rahmimin ters oldugunu söyledi. Bu hamile kalabilmem için engel olabilirmi?
Bir bilgisi olan varsa bana yardimci olsun Lütfen cevap verirmisiniz:Saruboceq:

canım rahim tersliğinin hiç bir önemi yok. arkadaşın da dediği gibi doğumda düzelebiliyor. gebeliğe falan engel de değil ayrıca. bende de rahim tersliği var. hatta doktor seninki çok geride demişti. ama şimdi Allah korursa 7 haftalık hamileyim. onun için canını sakın sıkma. hiiiiç sorun değil.

bendede bu problem vardı doktorum gebelıge engel olmuyacagını sölemıstı gercekten de ole gebe kalıp kalmamakla alakası yok rabbım bagıslasın bende suanda 7 aylık gebeyım

canım slm benimde ters rahim ben çook dr. gititm hiç birisi engel degil degil dedi hamaile kalmaya ama benim baska sorunum var tek tüpüm tıkalı ondaan kalamadım

ters rahimli olmak bebek sahibi olmaya engel degil tabiki de. ben 5 aylık hamileyim . evlendikten 1 ay sonra hamile kaldım. zaten rahmimin ters oldugunu hamile oldugumu ögrendikten sonra ögrendim. doktorum karnın biraz daha geç çıkar bi de biraz bel agrısı yaşarsın hamileliginde dedi. ama çok şükür sorunsuz ilerliyorum.. Allah herkese nasip etsin..

rahim tersligi sorun degil arkadasim, hic morelini bozma, hamileyken duzelicak zaten dogumdan sonra ise yine ters halini alicak bizim normal halimiz o zaten rahim ters degil arkaya dayali tamamen ters degil yani. hic takma kafana alti ay olmasi da normal eli kulagindadir gelir yakinda Insallah bebisin.

rahim tersligi benim nenemde varmis ve ebeye gitmeden hamile kalamiyormus...cogu kiside sorun yaratmiyor olabilir ama bu sendede yaratmiycak anlamina gelmez.....bu konuda eski bir ebe bulursan gitmeni tafsiye ederim

rahim tersligi benim nenemde varmis ve ebeye gitmeden hamile kalamiyormus...cogu kiside sorun yaratmiyor olabilir ama bu sendede yaratmiycak anlamina gelmez.....bu konuda eski bir ebe bulursan gitmeni tafsiye ederim

arkadasim sende degil de nenenden olan bir seyle verdigin akil icin alkisi hakediyorsun :roflol:
sende bende yaratmasi gb bir konu yok rahim tersliginin ne oldugunu bilsen zaten yazmazdin rahim ters falan degil arkaya donuk ama nenenden kalma toplumda ters rahim deniyor.
konu basligini acan arkadasim sakin ebeye falan gitme o nenelerimiz zamanindaydi simdi doktor var, tib var, ultrason var, rahim tersligi hamile kalmaya engel degil doktorlar bikti bas bas bagirmaktan degil diye ama iste nenelerimiz var konu icinde doktora mi inanacaksin neneye mi bilmem ama her duyduguna inanma derim ben.
aleyna nenenin derdi baskaydi belki ama ebe rahim tersliginden sandi opuyorumnanaktan

benim yasadigim yerde oyle birisi yok canim ya

neyseki yok yoksa ciddi ciddi gidiceksin yani arkadasim aleyna arkadasinin kendisi bile degil nenesinde olan bir konuda sana ebeye git diye tavsiye ediyor.
ya kizlar kusura bakmayin ama konu cocuk olmamasi ne kadar hassas nasil bu kadar kolay akil veriyorsunuz yani ters rahimli olup akil verseniz yine anlarim ama neneye ebeye gore akil mi verilir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bu ne yavv :)) onca kişi rahim tersliğinin gebeliğe engel olmadığını yazmış, hatta hamile kaldıklarını da söylemişler... onca yoruma bir cevap yok, ninenin ebesi için cevap verilmiş... şaka mı bu, bu zamanda?? benim de rahim tersliğim var ve çok şükür 7 aylık hamileyim, arkadaşların dediği gibi hiç mi hiç engel değil... bende böyle sende şöyle olacak durumu yok bu olayın... hatta tıbbi olarak rahimin "retrovert" pozisyonda olması da denir... yani rahim normalde öne doğru eğik durur, bizde arkaya doğru eğik duruyor... yani o kadar da teslik olacak bi durum değil :))) ebe ne anlar acaba?? ultrason cihazı olmadan nasıl bakabilmiş?? tüm elini vajinadan sokması lazım tersliği anlaması için öyle bir iki parmakla olacak iş değil, yazık çok acı çekmiştir ebeye muayene olan da :KK43:((

bende yaşadım. 6 haftalıkken benimde rahmim ters dönmüştü. dr. düzelir dedi. o yüzden o gün alttan muayene etti çünkü ultrasonda bebişim görünmedi rahmim ters olduğundan. sonraki muayenemde normale dönmüştü. şimdi 18.haftamdayım ve halen normal. ama doğuma kadar düzelmeyenlerde oluyormuş. herhangi önemli zararlı bir durum sözkonusu değil yani.

arkadaşlar rahmi ters olupta hemen hamile kalabilen var mı yoksa zaman mı gerekiyor?

X