Smmm yeterlilik sınavına hazırlananlar

bende sınava giriyorum 2 kez sınava başvuru yaptım ama girmedim.şimdi ilk kez sınava giriyorum anlayacağınız.Hayırlısı olsun amacım 3 yada 4 ders geçebilmek.Hepinize başarılar

hafta sonu sınava gırdım ve berbat gectı. aralık ayındakı sınava artık ıı hazırlanırım bu tecrube oldu. özellıkle muhasebe soruları cok zordu

unv mezunu olmak staj baslamayı kaznmak gerekıyor
arlıkta sınava gırsım
facıa ydı
kursa gıden varmı?
tavsıye
rıca etsem

hafta sonu sınava gırdım ve berbat gectı. aralık ayındakı sınava artık ıı hazırlanırım bu tecrube oldu. özellıkle muhasebe soruları cok zordu

bencede sorular zordu
tek kelımeyle zorluyorlar artık
zaten komısyonda yusuf surmen vaerken cok zor ısı
trabzondan kıtap alıyorlardı
galıba bende alcam
adam kıl zaten

Valla ben hepsini hallettim.
Aralıkta vergi hukuku ve denetim çok kolaydı
diğer dersleri bilmiyorum onları temmuzda halletmiştim

Valla ben hepsini hallettim.
Aralıkta vergi hukuku ve denetim çok kolaydı
diğer dersleri bilmiyorum onları temmuzda halletmiştim

Stajımın üçüncü yılındayım ve yeterlilik sınavlarına hazırlanmaya başlamak istiyorum nasıl bi yol izlemeliyim kursa gitmeye gerek var mı?? yardımlarınızı bekliyorum

gamısım tesekkurler bebem ama baksana sıtede kımse yok sankı bu sınava hazırlanan :KK70:

ben denetımde soru cıkarıyorum söle anlayaraktan son 2 ay kala ezberlıcem artık . lısedeyken bole seylerı hep soru cıkarark calısıdım basarılı olurdum deneyecegım bvakalım. su 46 adt goruntuleyen arkadastan varsa hazırlanan yterlılıge sızler nası hazırlık yapıyorsunuz bıraz tıyo versenızde faydalansak

keşke daha önce görüp cevap yazabilseydim ama vaktim olmadı. zaten yeni üyeyim. umarım sınavlarını vermişsindir. galiba aynı anda girdik. Allah zihin açıklığı versin.
eğer vermediğin varsa ki bemim hala var fikir paylaşımı yapabiliriz. iyi çalışmalar

slm bende eylül 2009 stajyeriyim temmuz sınavı var önümde ve hazırlanmaya başlamak istiyorum nerden ve nasıl başlamalıyım yardımcı olurmusunuz

yeterlilige hazırlananlar bu topik neden hiç kullanılmıyor martta giricem benimle ders çalışacak bilgi
paylaşacak arkadaşlara ihtiyacım var .

Maliyet Muhasebesi için Yurdakul Çaldağ ın çözümlü sorular kitabına çalış sorularını çöz
Temel Hukuk Arif Kocaman ın kitabına çalışın
Finansal Muhasebe ve Mali Analiz için çıkmış sınav sorularına çalışın
Meslek Hukuku için Çıkmış sorulara çalış ama süpriz çıkabilir. 3568 sayılı Kanundan çalışmak daha iyi olur
Denetim Ömer Duman ın kitabından çalışın
Vergi Mevzuatı Aralık 2011 en zor ders kıyıdan köşeden soruldu sorular başarı çok düşüktü bu sınavda Ben Ankara da Vergi Mevzuatı için kursa Aktif Akademi Eğitim Merkezine gittim iyi ki gittim yoksa dünyada geçemezdim o sınavda bende zaten 55 le geçtim. kursa gidemeyenler Vergi için Kanunun kendinden çalışsın ama yetiştiremezlerse yine Aktif Akademinin Vergi Kitabını öneririm. hatta 7 de 7 girenlere Aktifin tüm dersler kitabını öneririm.

Smmm yeterlilik vergi mevzuatı odanın verdiği kitap yeterli arkadaslar.
Maliyet yurdakul hoca,
analiz,denetim odanın bastığı kitaplar yeterli hiç kafanızı karıştırmayın derim.
Kurs olarak olimpiyattaki hocam iyiydi çıkabilecek örnekler çözdük, aktif smmm tavsiye etmem.

Bişey sormak istiyorum.. şuan bir şirkette çalışıyorum, stajımı başlattığımda iş değişimi yaptığımda staj günleri yanıyormu ?????

Bişey sormak istiyorum.. şuan bir şirkette çalışıyorum, stajımı başlattığımda iş değişimi yaptığımda staj günleri yanıyormu ?????

hayır yanmıyor kaldığı yerden devam ediyor sadece çalıştığın yerin staja uygun yer olması gerekiyor tabi oda işten ayrıldıktan sonra yeni işyeri bulabilmen için 3 ay süre veriyor

hayır yanmıyor kaldığı yerden devam ediyor sadece çalıştığın yerin staja uygun yer olması gerekiyor tabi oda işten ayrıldıktan sonra yeni işyeri bulabilmen için 3 ay süre veriyor

öylemi bilmiyrdum bunu.. cok teşekkr ederimm bilgi verdiğin içinn.

Son düzenleme:
yeterlilige hazırlananlar bu topik neden hiç kullanılmıyor martta giricem benimle ders çalışacak bilgi
paylaşacak arkadaşlara ihtiyacım var .

merhaba
benimde eylül/2012 de bitecek stajım aralık yada martta giricem bende siz neler yapıyorsunuz ben not toplamaya çalışıyorum ama nerden başlıycam bir türlü bilemiyorum :18::18:

merhaba
benimde eylül/2012 de bitecek stajım aralık yada martta giricem bende siz neler yapıyorsunuz ben not toplamaya çalışıyorum ama nerden başlıycam bir türlü bilemiyorum :18::18:

Sınavdaşım merhaba.Bende 2012/3 dönemi sınavına gireceğim.Nasıl hazırlanıyorsun vergi hukukuna?

gerçekten bir kerede vermek istiyorsanız dershaneye gidin
ben DEHAya gittim
tamam az ders veren de oldu yalan değil, ama ortalama bir çalışmayla 7de7 yaptım.
Soruların cevaplarını da cevap anahtarıyla birebir yapmamama rağmen
dershaneler daha temel bilgilerini anlayacağınız şekilde veriyor.
bu şekilde sorunun sizden genel olarak ne istediğini biliyorsunuz en azından
yoksa kitaptan çalışmak çok yorucu olur gerçekten
ve mesleki anlamda daha genel örnekler veriyor dershane 2 şekilde kazanmış oluyorsunuz :KK66:

gerçekten bir kerede vermek istiyorsanız dershaneye gidin
ben DEHAya gittim
tamam az ders veren de oldu yalan değil, ama ortalama bir çalışmayla 7de7 yaptım.
Soruların cevaplarını da cevap anahtarıyla birebir yapmamama rağmen
dershaneler daha temel bilgilerini anlayacağınız şekilde veriyor.
bu şekilde sorunun sizden genel olarak ne istediğini biliyorsunuz en azından
yoksa kitaptan çalışmak çok yorucu olur gerçekten
ve mesleki anlamda daha genel örnekler veriyor dershane 2 şekilde kazanmış oluyorsunuz :KK66:

selam murat ve deha arasında kaldım. temmuz 2013 te sınava giricem. malum staj yaptığım için maaşım da resmen cep harçlığı. 7 yaşında bir oğlum var. yani ne fazla vaktim nede naktim var .lütfen bi fikir verin. kendimi çok yalnız hissediyorum bu konuda....

selam murat ve deha arasında kaldım. temmuz 2013 te sınava giricem. malum staj yaptığım için maaşım da resmen cep harçlığı. 7 yaşında bir oğlum var. yani ne fazla vaktim nede naktim var .lütfen bi fikir verin. kendimi çok yalnız hissediyorum bu konuda....

ben kesinlikle Deha yı öneririm 2010 eylül stajyeriyim ilk girişimde staja giriş sınavını kazandım.Yeterlilik sınavında da yne deha ya kaydımı yaptırmayı düşünüyorum.

X