Eşim çok öksürüyor lütfen yardım edin

aresim

prensesim ben !
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
362
3
40
arkadaslar ilk önce eşim grip oldu esnaf oldugu için yatak istirahati olmadan ayakta gecirdi ve peşine cok kuvvetli 1 haftadır geçmek bilmeyen bir öksürük basladı yatınca uyku esnasında resmen inliyor yapmadıgım sey kalmadı balın içine zencefil koydum yedirdim sırtına göğsüne viks sürdüm sıcak havlu yaptım öksürük şurubu içirdim salep içirdim ıhlamur içirdim tabi ilk önce dr.a gitti şiddetli üşüttügünden olabilecegine ama yinede cigerlerinin filmini istemiş bu p.tesi cektirecek ama artık rahat nefes alsın istiyorum insanlarla konusmaktan bile kacıyor bu tip bişi yasıyan varmı ne yapmamız gerekiyor cok bunaldık artık geceleri basını bekliyorum sanki nefesi kesilecek sanıyorum korkuyorum lütfen bilen arkadaslardan yardım bekliorum :nazar:

Canım geçmiş olsun .kuru öksürük varsa öksürük sapması diye bişey var eczaneden şurup alabilirsin .yada öksürük balgam vardır sökmemiştir onun içinde suya atılan tabletler oluyo söksün diye.ilaçların isimlerini hatırlamıyorum ama şu an bile hastaneye acile gidebilirsiniz .pazartesiye kadar bekleme bence .

bana kalsa hiç beklemicem ama inat ediyor gitmiyor balgam cıkarıyor bugün basladı ve daha cok öksürüyor eczaneden aldık ilaç ama fayda etmedi
bu araada ilgine tesekkürler

Benimde bildigim gece yatarken pekmez icirilir yani bizim o tarflarda ole yapiyolar faydasi oluyor 2-3 yemek kagisi yeter heralde ama su icmesin uzerine pekmezin :KK66: gecmis olsun insallah duzelir

öksürük krizlerini kesen ilaçlar var . doktora gidip böyle bir ilaç kullanmak istediğini belirtebilir eşiniz.doktoru uygun ilacı verir.

Gecmis olsun öncelikle, Allah sifa versin esine.:Saruboceq:

Canim grip oldugnu yazmissin, acaba domuz gribimiydi?

Cünkü biz ailecek gecirdik, ve hemen hemen hepimizde 3-4 hafta kalan, cok zor gecen bir öküsürük kalmisti. Doktor bunun normal oldugnu söylemisti..

Doktora gidin, Allah korusun:Saruboceq:....Zatürriyeye cevirebiliyormus. Ihmal etmeyin:teselli:

eğer balgam çıkarıyorsa bu onu daha çok öksürtür.çünkü öksürük yoluyla balgamı ciğerlerden dışarı atar.balgam olması da iyi bir şey ciğerleri temizleniyor demek ki..
suyun içine atılan asist ve nac 600 gibi öksürük ilaçları da balgam sökmeye yöneliktir.ve bu nedenle çok fazla öksürmesine sebep olur.

Antibiyotik kullanmadan öksürük ya da balgam söktürücülerin bir faydası olmayacak gibi görünüyor şu durumda.

Canim kisa bir süre önce benim esimede olmustu bu. Öksürmekte sabahlara kadar yatamiyordu. bende senin gibi cok endiseleniyordum. Normal öksürme degil sanki öksürürken cigerlerini agzindan cikaracak gibiydi. Sonra kendiliginden gecti sükür. Okadar cok üzülme canim eminim senin esininkide yakinda gececek!

canım nar ekşisi yada konyak içir her ikiside öksürüğe iyi geliyo test ettik yani biz çok iyi geldi

kayınpederimde çok öksürüyordu
nefesi kesiliyordu hatta
dr gitti ilaç vermiş ama
ilaçların bi faydasını görmedi
kantaron yağı içti biraz iyi geld
sizde içirin eşinize belki bi faydası olur

geçmiş olsun.doktora gitsin tabi ki öncelikle ama ben alternatif olarak öksürük otunu öneririm.aktarlarda satılıyor.
demleyip çay gibi hazırlayacaksınız.faydasını görenler var.

balın içine taze zencefil rendele ve sabah akşam 3 yemek kaşığı içsin.
2 günde öksürük kalmaz.taze yoksa kuru da yani toz zencefilde olur.

bende bayramda hastalandım öyle öksürüyordum dr'a gittim ilaç şurup filan verdiler geçti baya uzun sürdü geçmesi Allah şifa versin korkma ilaç kullansın geçer

eğer göğsünde yanma ağrı sırtında beline kadar inen ağrı varsa zatürre olabilir

X