Yumurtam Büyümüyor çocuğum olmayacakmı

fatosemirhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2009
17
1
29 yaşında 4 yıllık evliyim. Bekarlığımdan beri adetlerim 35-37 gün aralıklarında gelir. 3.5 yıl önce kürtaj oldum. Ardından 2.5 yıl Yasmin kullandım. Bu sürede tabi ki adetlerim düzeliydi. 1 sene önce hapları bıraktım çocuk istediğimiz için. 4 ay çok düzensiz (40-45 gün) adet oldum. Dr a gittim. Fartual la geldi ilk ay adetim. Daha sonra 35-37 gün olmaya başlaı. 3 aydır böyle ilaç kullanmadan. 3 aydır yumurta takibi yapılıyor. Yumurta oluşuyor ama biraz büyüyüp kalıyor dolayısıyla endometrium da kalınlaşmıyor. Bu ay clomid(clomifen) tedavisine başladık. Adedit 5. günü başlayıp 5 gün içtim. 3 gün sonra dr a gittim. Yumurtaları uyardı, bu ay daha çok yumurta var. Dün 2. kez gittim dr.a. Yumurtalar büyüyor ama çok yavaş, endometrium da istenilen kalınlıkta değil dedi. 3 gün sonra tekrar gel bakalım son kez dedi. 3 gün sonra 18. gün olacak. O gün olma olasılığı çok düşük zaten ama umarım bir sürpriz olur dedi. Peki 3 gün sonra gidince büyüme olmamışsa yumurtada ne olacak. Tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen, Bu arada tüm hormon testlerim de normal. Sıradaki tedavi sürecinde hngi aşamalar olacak, teşekkürler

meraaba canm benimde yumurtalarım büyümüyodu rahimde yeterli kalınlığa ulaşmıyodu

ben senin tedavini anlamadım
benim gittiğim doktorlar hem yumurta uyarıcı hemde rahmi destekleyici ilaçların ikisini birden veriyolardı
rahim şstenilen kalınlığa ulaşıyodu ve yumurtam zorda olsa büyüyodu fakat çatlayamıyodu
çatlasa bile gebelik olmuyodu

bende senin gibi 36-37 günde bir adet oluyodum
önce adet olmamı sağlaması için soğan kürü uyguladım
33 günde flna det olmaya başladım
daha sonra yumurtaların gelişmesi için
arı sütü bal polen karışımı ve çörek otu bal tarçın karışımı kullandım
faydasını gördüm yumurtalarım biraz olsun büyüdüler
ama hamile kalamadım

fertilaidi duymuştursun ondan kullandım
kullandığım ilk ay hamile kaldım
tavsiye ediyorum
yumurtlama temnbelliği olanalr ve pco lulara öneriliyor

meraba geçmiş oldun canım bendede yumurtlama sorunu var tahminen eğer allah esirgesin gittiğinde istediği olmadıysa doktorun üzülme sana iğneli tedavi verebilir mesela menogon gibi o daha duyarlı

X