adetin 3. günü muayene?

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Bebek olması için uğraşıyoruz. Doktora gitmiştim dahga önceden adetin 3. günü gel demişti ama bu ayki pazara denk geldiğinden pazartesi gideceğim.4. gün de olur dedi hemşire. 3 günde doktor muayenesine giden var mı?

Acaba beni ne bekliyor kızlar? Hasta hasta çatala çıkartır mı? Sinirlerim gerildi.

Rahim filmi isteyecek yakın bir zamanda o daha da korkutuyor. eyvahedigeldismileeyvahedigeldismileeyvahedigeldismileeyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

yok canım rahat ol adetin 3. günü gittiğinde karından ultrasonla bakıyor

haa bir de hormon testi için kan alıyorlar o kadar merak etme

nemida cım ben 3.günü gittiğimde hem alttan baktı hatta spekulum denen aleti sokup baktı hemde kan verip hormonlarıma bakıldı sonra dr 10 gün sonraya gün verdi gel usg çekelim dedi gittim onada ben kızken girmiştim sandımki yine sıkışıp gircem göbeğimden bakcaklar meğersem kadınlara alttan bakıyorlarmışkaydirigubbakcemile3
uzun boru gibi alette bakıolar sonra dedi hsg gerekiyor bakalım onuda 1 2 aya kadar çektircem inş.

hmm o zaman benden de kan alacaklar demektir...
onun dışında ikiniz farklı şeyler söylemişsiniz.. umarım sadece karından bakar yahu zaten ne görecek ki alttan bakınca onu da anlamadım eyvahedigeldismile

3 gun weya 4 gun cok onemlı dıl janım benım 3 gun ıdrar tajlılı kan tahlılı kesın alınır normal gunde alınan we adet gunundekı kan deyer sayımların yapılırrr... ultrason genel muane hepsıne doktor bakarrr adetlıyken bı alttan acıp bakmaz... sadece sayım zamanı catlama duwarına rahım de ustrsonunda bakıyorlarr... yne janını acııtcak bısı dıll o da:):):):)

doktorların 3. gün muayene istemesinin nedeni hormonlara bakmaktır. En sağlıklı değerler 3. gün belli olurmuş. Yani kan alınacak, birde alttan muayene de yaparlar rahim durumuna ve yumurtalıklara bakmak için. Ama korkulacak bişey yok. Bir sorun olmasa bile dönem dönem muayene olmalıyız bence. Sıkma kendini

bende adetliyken vajinal muayene olmuştum.
rahim duvarlarının adet döneminde ince olması falanla alakalı bir durum sanırsam bu. daha mantılı bir açıklaması kesin vardır ama unuttum.

umarım bir an önce hamile kalırsınız..

neyseki sadece kan testi yaptılar, değerler normal çıktı. Hsg çekilecek haftaya...

merhaba nemida bende aynı senin durumundayım adetin 3. günü gel dedi doktorum ama pazar gününe geliyo 4. gün gitmemin bir mahsuru yok değilmi ?

Cnm adetli iken vajinal kanaldan ultrasonla bakılır.En sağlıklı bulgular o dönemde elde ediliyor.
Hormon tahlilleride aynı günlerde yapılır.
Korkulacak birşey yok yani cnm

doktorum adetin 3.günü çağırdı muayeneye.transvajinal ultrasonla baktı ve yumurtalar çok hareketli gebelik öncesi dinlenmesi şart dedi ve 3 kutu yazz verdi.e2 ve fsh testleri için kan alındı.anlamadım şimdi 3 ay daha beklemek offff ölüm gibi geliyor bana :KK50:

Bende Çarşamba muayeneye gitcem 9 aydır bebek istiyorum olmuyor alttan muayene nsl Olcam cok korkuyorum yarı çıplak nsl erkek doktorun karşısında oturcam Allah'im yardım etsin..
Bayan doktor dolu sekreter erken gelirsen belki bayan doktora muayene olursun dedi umarım ona muayene olurm:KK43: aslında erkek doktor cok iyimis ama ben utaniyorummmmm :KK43:

korkma canım,kendini rahat bırak sıkma,,erkek kadın fark etmez ama dediğin gibi erkek biraz daha nazik oluyor hergün onlarca hastayı muayene ediyorlar alışmışlar artık,yok birbirimizden farkımız...

korkma canım,kendini rahat bırak sıkma,,erkek kadın fark etmez ama dediğin gibi erkek biraz daha nazik oluyor hergün onlarca hastayı muayene ediyorlar alışmışlar artık,yok birbirimizden farkımız...

Sgl cnmmm bnm aslında Bekarke kadın doktora muayene olmuştum cok. Sınır bı tipti ondan sonra hiç bayana gitmedim erkek doktor hep daha iyi keske alttan muayene yapmasalar:) bakalım Çarşamba gunu yaptırmam umarım o an güçlü olurum:)

X