Doğum izni

sumeyra05

EVİMİN NEŞESİİİ PRENSESİM
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2009
788
4
Selam arkadaşlar ben 34 haftalık hamileyim 37. Haftaya kadar çalışabilir raporu aldım. Acaba doğumdan sonra olan izni 4 hafta olarak kısa tutma gibi bir olanak var mı? Herkes uzun tutar ama bazı özel sebeplerden dolayı bu izni kısa tutmam gerekiyor. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

arkadaşlar merhaba..ben öğretmenim ve bugün 32+2 günlük hamileiyim 8 şubatta izne ayrılmam gerekiyor fakat 1 hafta ara tatilin içinde kaynamış oluyor.onu doğum sonrasına aktarmam mümkün mü? bir de bebek erken ve ya geç doğarsa izin durumunda ne gibi değişiklikler oluyor? bu durumdan anlayanlar lütfen yardımcı olun...

arkadaşlar merhaba..ben öğretmenim ve bugün 32+2 günlük hamileiyim 8 şubatta izne ayrılmam gerekiyor fakat 1 hafta ara tatilin içinde kaynamış oluyor.onu doğum sonrasına aktarmam mümkün mü? bir de bebek erken ve ya geç doğarsa izin durumunda ne gibi değişiklikler oluyor? bu durumdan anlayanlar lütfen yardımcı olun...

Mrb. Ben de bugün itibariyle 34. haftaya girdim ve okulların kapandığı 25 ocakta 37. haftaya kadar çalışabilir raporu aldım. Bu aradaki tatilde de çalışıyor göründüğümüz için izin doğum sonrasına aktarılıyor. Sen de öyle yapsaydın 13 hafta tamı tamına 2. dönem bitimine kadar denk geliyor. Tabi ki erken ayrılmak istemen de senin tercihindir. 32 haftalık isen ve iznini başlatmak istiyorsan kanunen bu hafta içinde bunu yapman lazım diye biliyorum. 8 şubatta 33 oluyor çünkü.

Şubat tatılındekı ıkı haftalık surec malesef ızınden dusuyor arkadslar.tatılde oldugumuz ıcın ızınlı sayılıyoruz.yonetmelık boyle dıyor.benımde ıkı haftası tatıle denk geldı ve ıkı haftası kaynamıs bulunmakta sadece uc haftayı aktarabılıyorum...

m.coskun eger bu hafta calıscaksanız calısabılır raporunuzu doktordan almalısınız.Eger bebek erken dogarsa dogdu gunden ıtıbaren ızınınız baslıyor malesef:KK43:8 artı 4 hfatanız da oncesınde var 12 hafta ıznınız oluyor eger yetmesse rapor alırsınız donemı bıtırırsınız.Eger bebek 40.hafta da dogmassa gec gelırse o aradakı zaman ıcınde doktordan rapor alıuosunuz yada hasataneye gırıs yapıyosunuz ve ızınız kaynamıyor.inş. yardımcı olmusumdur.bende aynı seylerı yasıyorummm daaaa....

çok teşekkür ederim o zaman bu hafta iznimi alıp başlatmam gerekiyor..olmazsa bir de mem e sorayım...ya da 8 şubatta doktor 32 haftalık yazmaz mı rica etsem?

Şubat tatılındekı ıkı haftalık surec malesef ızınden dusuyor arkadslar.tatılde oldugumuz ıcın ızınlı sayılıyoruz.yonetmelık boyle dıyor.benımde ıkı haftası tatıle denk geldı ve ıkı haftası kaynamıs bulunmakta sadece uc haftayı aktarabılıyorum...

Hocam emin misin böyle olduğuna? Bir yanlışlık olmasın? Ben de tam tersi biliyorum. Tatilde de çalışıyor göründüğümüz için 2 hafta doğum sonrasına aktarılır diye biliyorum.

hocam meb yonetmelık boyle dıyor....bende aynı seyı yasıyorum.ıkı haftam boşa gıttı su ann.hatta yonetmelıgı atayım buraya

ama 8 subatta 33 haftalık olmus oluyosunuz.gercı doktorun ıyı bırısıyse yapar herhall aman dıkkat et de zaman gectıgı ıcın hakkın da yanmasın.ben 32+0 aldım çaloşabılır raporunu.benım doktor ole dedı bende o şekılde yaptım.....

X