Çocuk Hastalıkları Bebeklerde Gaz problemi...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

secilaksoy

güsel prensesini bekliyoo
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2009
58
0
Kızlar merhaba,
Kızım henüz 20 günlük fakat 10. gününden itibaren inanılmaz bir gaz problemi oluşmaya başladı ,gazını çıkarırken çok zorlanıyor ancak bizim yardımlarımızla (ayaklarını havaya kaldırarak) gazını çıkarabiliyor.Humananın kimyonlu rezene çayını deneyen varmı 2. haftadan itibaren kullanılabileceği öneriliyor.Bu kadar erken deneyen varmı merak ettim ve işe yarıyormu?
Bebeğim çok acı çekiyor dayanamıyorum:KK43:(

ben milupanın rezene çayını veriyorum azda olsa..rahatlatıyor kızımı..birde zinco veriyorum oda çok işe yarıyor kızın 20günlük olsada zincoyu kullanabilirsin cnm..zaten bitkisel bi karışım bebeği rahatlatıyor..ama gazı olduğu an vermiceksin sabah öğle akşam gazı olsun olmasın veriyorum kızım baya rahatladı..inşallah senin kızında da işe yarar..başlarda işe yaramıyo diyodum ama meğer gazı olduğu an verdiğim içinmiş:)

güle güle büyüt bebeğini canım çabucak biter inşallah gaz sorununuz.. bende 2 haftalıkken humananın rezenesini kullanmya başladım ayrıca babuline diye bitkisel bir ilaç da kullanıyordum işe yarıyordu gerçekten..

sab simplex kullandık 1 ay kadar yanında om x 2.5 aylıkken ilaç
iyi birşey degil diye bıraktım o zamandan beri gaz sancısı yok kendisi çıkartabiliyor artık
sizlere de acil şifalar çok zor günlerdi

Bebeğinde gaz problemi olan arkadaşlar...Verdiğim bu tarifi uygulayın, bebeğinizdeki gaz probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır...Doç.Dr.Salih Somuncu'nun önerisi bu tarif...

Malzemeler :
1 adet Ayva ---- 1 tutam ıhlamur ---- 1-2 tane karanfil --- 1 su bardağı su

Kabuğunu soyduğumuz ayvayı küçük parçalar halinde dilimliyoruz.Cezvemize suyumuzu,ayvamızı, yıkamış olduğumuz ıhlamuru ve karanfillerimizi yerleştiriyoruz.
Bir taşım kaynattıktan sonra ılıtıp bebeğimize içiriyoruz

verdiğiniz bilgiler için sağolun.

aysuşahinin verdiği tarifi deneyen var mı?

ben kızıma doğduğunda maden suyu verdim 1 çay kaşığı, bunu 2-3 günde bir tekrarladım
aradada rezene çayı verdim ama humananın falan değil,humanayı kendim içtim kızıma aktardan aldığım rezeneden kaynattım
3 gün falan gaz derdimiz oldu sonrasında hiç olmadı çok şükür
ara ara tabi oluyor o zamanda hemen rezene veriyorum maden suyu veriyorum 1-2 çay kaşığı
ama ben günde 3-4 fincan rezene içiyorum anneden geçermiş en çok gaz
4buçuk aylık şuan, daha yeni yeni başladım karnıbahar turp mercimek çorbası falan yemeye
kendimde dikkat ettim

ben kızıma doğduğunda maden suyu verdim 1 çay kaşığı, bunu 2-3 günde bir tekrarladım
aradada rezene çayı verdim ama humananın falan değil,humanayı kendim içtim kızıma aktardan aldığım rezeneden kaynattım
3 gün falan gaz derdimiz oldu sonrasında hiç olmadı çok şükür
ara ara tabi oluyor o zamanda hemen rezene veriyorum maden suyu veriyorum 1-2 çay kaşığı
ama ben günde 3-4 fincan rezene içiyorum anneden geçermiş en çok gaz
4buçuk aylık şuan, daha yeni yeni başladım karnıbahar turp mercimek çorbası falan yemeye
kendimde dikkat ettim

verdiğiniz bilgi için teşekkürler :KK71:
bende rezen içeyim bari şimdiden...

rezene çayı rahatlıkla vrebilirsin... ga çıkarmayı da doğru yapmak gerekir. ben de ilk başta gaz çıkarmyı beceremiyordum. çocuk kıvrndıkça kıvranıyodu. hep göğüs hizasından sırtına vurup ovuştururdum. yanlışmış. meğerse kalçasına yanı belinden bezinin üstüne vurup belinden yukarı doğru masaj yapmak gerekirmiş. çok rahat çıkarıyo sonra... tabi belli bir dönemde gaz sorunu kaçınılmaz... kolay gelsin

iyi akşamlar hanımlar
sizlerle başımdan geçmiş bir olayı paylaşmak isterim

ben minicikken minnacık bir bebekken, kavanoz kadarmışım, küçücükmüşüm
akşam saatlerinde ağlamaya başlamışım
annem babam dört dönmeye başlamış
üstelik annem de ana çocuk sağlığında hemşiredir
çözememişler sorunumu
öyle böyle değil, etimi kıstırıyorlarmış gibi bağırıyormuşum
gece olmuş ben hala devam
doğru acile
doktorlar da çözememiş
ne oluyor bu bebeğe
acil ayağa kalkmış
doktor sorunumu bulmaya çalışırken, telaşlanmış o da, elinde duruyorum, tabi beni indir kaldır, panikle hırpalanmışım herhalde o ara, ben bir patlamışım ki sormayım, doktorun yüzüne doğru, meğersem gaz sancım varmış
doktor annem babam ordakiler şok olmuş, yok böyle bir gaz demişler,

akıllarından bile geçmemiş gaz sancısının bir bebeği bu kadar çılgına çevireceği
ve de kavanoz kadar bir bebekten böyle bir gaz çıkacağı..

kızlar bendede humananın rezene çayı var günde 100ml den fazla içmeyin diyolar siz hangisinden içiyorsunuz çünkü ben çok gazlı bir anneyim maalesef

biz de 4 ay gaz sorunu çektik. sonra kendiliğinde düzeldi. 6 aya kadar ortalama düzeliyor.
bu süre içerisinde bir çok ilaç kullandık. bazıları işe yarar gibi oldu. bazıları işe yaramadı. her bebekte farklı tepki verebiliyor ilaçlar. denemek lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

biz de bebeğimizde gaz olduğunu düşünüyorduk ve gerçekten gazı vardı. ama bir seferinde doktora gidince aslında her ağlamanın gaz olmadığını anladık. bazen çok basit bir çözümü olabiliyormuş onu öğrendik.

Merhaba,

biz de bebeğimizde gaz olduğunu düşünüyorduk ama doktora gidince öyle olmadığını anladık. bazen çok basit bir çözümü olabiliyormuş onu öğrendik.

X