Yumurta toplama sonrası kabızlık ve şişkinlik

pperfinya

Berfin kardeş istiyor
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2010
403
86
arkadaşlar içinizde yumurta toplama sonrası şiddetli kabızlık ve gaz olarak şiddetli karın ağrısı çekeniniz oldumu yardım edin bu gece sabaha kadar uyuyamadım transfere 1 günüm var ama çok şiddetli ağrım var nefesimi kesiyor.senağlamasenağlamasenağlama

Sukadarı soylım canım sanırım ohss olmussun ebger cok kotuyse yanı karnın cok sıser ve kabızlık devam ederse transferını ertelet ohss oldugunda tranferı ertlemek daha mantıklı oluyor ben de oldum ohss ve transferımı erteledı dr adet olduktan sonra gecıyor ohss durumu ve oyle basladı transferım sımdı 5+5 gunlŞuk hamısım

Sukadarı soylım canım sanırım ohss olmussun ebger cok kotuyse yanı karnın cok sıser ve kabızlık devam ederse transferını ertelet ohss oldugunda tranferı ertlemek daha mantıklı oluyor ben de oldum ohss ve transferımı erteledı dr adet olduktan sonra gecıyor ohss durumu ve oyle basladı transferım sımdı 5+5 gunlŞuk hamısım

demet yarencim çok sevindim allah analı babalı büyütsün senden kaç yumurta topladılar benden 28 aldılar dr bol su iç dedi 3lt su içtim ama bu sabah laman yapmamı önerdi biraz ii gibiyim

Arkadaşlar toplamadan sonra bende şişkinlik vardı ama şiddetli karın ağrısı bende transferin 2. günü başladı.19 yumurta toplanmıştı bendede ohss mi olmuştum bilmiyorum ama daynması çok zor kramplardı soğuk soğuk terliyordum karın ağrısı başladığı zaman.Sizdede böyle mi olmuştu. Bunu söylediğim zaman doktorlara pek açıklama yapmadılar açıkcası o yüzden bende şüphe kaldı ohssmiydim diye.

arkadaşlar ohss ile ilişkisi nedir bilmiyorum, bende ohss olmadı ama ben de yumurta toplamadan sonra şiddetli gaz ve kabızlık çektim, gaz fazla sorun olmadı ama hayatımda ilk defa çektiğim bu kabızlıktan çok rahatsız oldum. Hem doktorum hem de tüp bebek hemşiresi kabız olmamaya çalışmam konusunda beni çok uyarmışlardı ama ne yaptıysam engel olamadım. Transferim olumsuz sonuçlandı ve ben bunda geçirdiğim şiddetli kabızın ve kendimi kasmamın etkisi olduğunu düşünüyorum. Lavman yaptırılabildiğini öğrendiğimde neden yaptırmadım diye kendimi çok suçladım, neden doktoruma kabızdan bahsedip ilaç sormadım diye çok pişman oldum. Lütfen benim yaptığım gibi kabızı önemsiz bir durum olarak görüp ihmal etmeyin.

selam kızlar, yumurta toplamadan sonra kabızlık ve ve gaz bendede olmuştu. kayısı yemştim bolca ama hala gazlı bir hamile olduğum için :) havucu keşfettim. bolca havuç yiyeceksiniz gaza ve kabızlığa bire bir. internette suyunu içerseniz içine bir kaç damla zeytinyağı damlatın diyede yazıyor bilginize :) hepinizin Allah yardımcısı olsun.

Arkadaşlar toplamadan sonra bende şişkinlik vardı ama şiddetli karın ağrısı bende transferin 2. günü başladı.19 yumurta toplanmıştı bendede ohss mi olmuştum bilmiyorum ama daynması çok zor kramplardı soğuk soğuk terliyordum karın ağrısı başladığı zaman.Sizdede böyle mi olmuştu. Bunu söylediğim zaman doktorlara pek açıklama yapmadılar açıkcası o yüzden bende şüphe kaldı ohssmiydim diye.

aynen dediğim gibi soğuk soğuk terler ve şiddetli karın ağrısı kabızlık senağlamasenağlama

aynen dediğim gibi soğuk soğuk terler ve şiddetli karın ağrısı kabızlık senağlamasenağlama

Ve ben bu karın ağrısı olduğunda hamileydim.Ben hep bu zorlanmalarla kramplarla 8 haftalığa kadar gelebildim.Kafamda soru işareti kaldı bu zorlanmalardan mı kaybettim diye.

pperfinya transferin bu gün mü yarın mı senin mutlaka doktoruna sor karın ağrını bu durumda transfer olursam ne olur diye. Ben çok pişmanım üstelemedim ağrıyor diye...
Hayırlı sonuçlar almak nasip etsin canım.

pperfinya transferin bu gün mü yarın mı senin mutlaka doktoruna sor karın ağrını bu durumda transfer olursam ne olur diye. Ben çok pişmanım üstelemedim ağrıyor diye...
Hayırlı sonuçlar almak nasip etsin canım.[/Q
bayadır giremedim canım cevap biraz geç oldu 3 şubatta transfer oldu 5.gün blastokist aşamasında şuanda evde dinlemedeyim duplac die bi ilaç verdi ve kızlardan aldığım öneriler doğrultusunda sabah kahvaltısında ananas yedim ve şükür kabızlık sorununu yendim aklınızda bulunsun kızlar ANANAS VE HAVUÇ SUYU :eek:

Hayırlı sonuçlar almak nasip etsin canım.[/Q
bayadır giremedim canım cevap biraz geç oldu 3 şubatta transfer oldu 5.gün blastokist aşamasında şuanda evde dinlemedeyim duplac die bi ilaç verdi ve kızlardan aldığım öneriler doğrultusunda sabah kahvaltısında ananas yedim ve şükür kabızlık sorununu yendim aklınızda bulunsun kızlar ANANAS VE HAVUÇ SUYU :eek:

pperfinyacım Hayırlı olsun transferin pozitif sonuç almak nasip olsun cnm sana. Benim de 5. gün transferi olmuştu.Çok iyi yapmışsın doktoruna tekrardan danışmakla böylece zorlamazsın kendini.Ananası çok fazla yememeye çalış bende yemiştim sonra burda fazlasınında sanırım düşüğe sebep olduğunu okumuştum hamile kalınca bırakmak gerekliydi onuda iyi araştır cnm. Sabahları kuru kayısı yemekte iyi geliyor.

evet havuç suyu işe yarıyor. içine biraz da zeytin yağı ekleyin.

pperfinyacım Hayırlı olsun transferin pozitif sonuç almak nasip olsun cnm sana. Benim de 5. gün transferi olmuştu.Çok iyi yapmışsın doktoruna tekrardan danışmakla böylece zorlamazsın kendini.Ananası çok fazla yememeye çalış bende yemiştim sonra burda fazlasınında sanırım düşüğe sebep olduğunu okumuştum hamile kalınca bırakmak gerekliydi onuda iyi araştır cnm. Sabahları kuru kayısı yemekte iyi geliyor.

HIMM bak ben ananasın düşük sebebi olduğunu bilmiyordum saol tatlım ama günde 2 dilim felan yiyorum kaysı incir bide kabak çekirdeği dediler ne yapcağımı şaşırdım sen kaç gün yatmıştın

canim herkes transferden sonra gunde iki uc dilim ananas yiyor kivi yiyor tutunmaya yardimci oluyormus hakkinda hayirlisi olsun canim

arkadaşlar içinizde yumurta toplama sonrası şiddetli kabızlık ve gaz olarak şiddetli karın ağrısı çekeniniz oldumu yardım edin bu gece sabaha kadar uyuyamadım transfere 1 günüm var ama çok şiddetli ağrım var nefesimi kesiyor.senağlamasenağlamasenağlama

canım doktora sor eğer sıkıntın çoksa herhangi bir devlet hastanesine git lahman iste baya rahatlatıyor. Bana birde tüp bebek doktorum haşlanmış yumurtanın beyazını ye demişti kabızlık için ama ben artık haşlanmış yumurtadan tiksindim. O yüzden yiyemiyorum.

arkadaşlar günaydınlaarrr:) sitede yeniyim sizleri hep sessizce takip ettim uzun zaman ama artık bende katılmalıyım diye düşündüm 3 kez klomenle yumurta takibi1 kez aşılama ve şimdide ilk kez tüp bebek tedavisindeyimn, pazartesi yumurtalarım toplandı, hala karnımda adet sanısına benzer sancı var ve şişkinim, kabızlıkda var OHHS diye çok korktum doktora sordum değil dedi. dün sordum 9 adet yumurtadan 8 i olgunmuş, 7 taneside döllenmeye başlamış döllenmeye devam etmezse diye çok korkuyorum:KK43: o kadar içim kıpır kıpır ki ne diyeceğimi ne yapacağımı bilemez durumdayım hepinize selamlar :)

Bende inanilmaz bir gaz sorunu oldu 30yasindayim ve yumurta toplama sonrasi ilk iki gun agrili gecti, kbizlik ilk gun yasadim ve sirekli bir karnim sis gaz sorunu oldu , okudum ve yarin havuc alicam ins gecer stres oldum

X