Okul öncesi mi, sınıf öğretmenliği mi?

mrvhlc

Guru
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
26
0
Ben lise son sınıftayım(tm) ve ne olacağım hala kafamda soru işareti,
acaba hangisi daha avantajlı okul öncesi öğretmeni olmak mı yoksa sınıf öğretmeni olmak mı..Bi de acaba yapabilir miyim diyorum öğrencilerim anlattıklarımı anlar mı diye düşünüyorum çok kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum...

Ben kız meslek lisesi çocuk gelişiminden sonra üniv.de de çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümü okudum anasınıfında çalışıyorum,işimi seviyorum tabi bayan için özellikle ansınıfında yarım gün çalışmak çok avantajlı,ama fırsatım olsa sınıf öğretmenliğine geçmek isterdim :)) yol göstermek değil kafa karıştırmak gibi oldu ama :)
Sen öğretmeyi öğrenecek,pratik yapacaksın neden anlamasınlar ki kendine güven ne istediğin konusunda kararlı ol

Son düzenleme:
Ben kız meslek lisesi çocuk gelişiminden sonra üniv.de de çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümü okudum anasınıfında çalışıyorum,işimi seviyorum tabi bayan için özellikle ansınıfında yarım gün çalışmak çok avantajlı,ama fırsatım olsa sınıf öğretmenliğine geçmek isterdim :)) yol göstermek değil kafa karıştırmak gibi oldu ama :)
Sen öğretmeyi öğrenecek,pratik yapacaksın neden anlamasınlar ki kendine güven ne istediğin konusunda kararlı ol

olsun birilerinin fikirlerine ihtiyacım var:)ne açıdan sınıf öğretmenlğini isterdin?fisfisfis

canım ben de bu konuyu puanlar geldiğinde çok düşünmüştüm sınıf öğretmenliğini ilk tercihime okul öncesi öğretmenliğini de 2. tercihime yazmıştım şimdi sınıf öğretmenliğinde okuyorum ve hiç de pişman değilim iyi ki onu ilk sıraya yazmışım boshayallersmile çünkü mezun olduğunda atanma ihtimalin çok yüksek sonuçta anaokulu 1 yıl ilkokul 5 yıl her bir seneye öğretmen lazım daha çok atama yapmak zorundalar.yani ben pişman değilim ama yine de senin kararın önemli yerimseniben

3 yıllık sınıf öğretmeni olarak kesinlikle okul öncesi öğretmenliği çok pişmanım çookkk
müfettişi gelir başına ekşir aileler gelir başına ekşir çok sıkıntıı 1 sonraki tercihim okul öncesi gelseydi ne olurdu imkanınız varsa okul öncesi okuyun hem artık sınıfçılar atanamıyor bir çoğu polis oldu kpss yi geçmedikçe atama yok

ahhh kıyamammmm sanaaaa :1hug: canım benim hangisinde daha mutlu olucağını düşünüyosan onu seç sen kendi yüreğinin sesini dinle bu işler biraz da şans kader kısmet işi kiminin işleri yolunda gider memnundur mesleğinden, kiminin derdi çoktur pişman olur.Hepimizin başına iyisi de kötüsü de gelebilir bunu şimdiden bilemeyiz.Yüreğinde hangisi daha ağır basıyosa onu seç ondan sonrasını da zamana bırak yerimseniben

sınıf öğretmenliği çok zor atanıyor.anasınıfı benim okulumda 9-14.00 çalışıyor hiç araları yok tenefüslerde bile gelemiyorlar.ama atanmaları kolay.zaten ilerde aansınıfı zorunlu eğitime dahil olacak.sınıf öğretmenliği şimdiden tıkanmış durumda.

ahhh kıyamammmm sanaaaa :1hug: canım benim hangisinde daha mutlu olucağını düşünüyosan onu seç sen kendi yüreğinin sesini dinle bu işler biraz da şans kader kısmet işi kiminin işleri yolunda gider memnundur mesleğinden, kiminin derdi çoktur pişman olur.Hepimizin başına iyisi de kötüsü de gelebilir bunu şimdiden bilemeyiz.Yüreğinde hangisi daha ağır basıyosa onu seç ondan sonrasını da zamana bırak yerimseniben

:-)evet galiba öyle:1rolleyes:
bakalım puan yetcek mi belki de sınıf öğretmenliğine yetmez bile:çok üzgünüm:
çalışıyorum ama hiç belli olmazsenağlama

ben okulöncesi öğretmenliği okuyorum 3. sınıfta. çok memnunum çok seviyorum. anasınıfı cocukları ayrı bir güzel oluyor. ayrı bir masumiyet,karşılıksız sevgi. çok farklı bir his anlatamam. tekrar sınava girsem tekrar bu bölümü seçerdim. iş imkanı çok fazla. kpss ile çok rahat atanıyorsun. ama sınıf öğretmenliği ile bu şekilde atanamıyorsun. o kadar açık var ki okulöncesi öğretmenliğinde, bu sene sınıf öğretmenleri mezunlarını bıle bızım bölümde ücretli öğetmen olarak atadılar. bir çok sınıfçı arkadaşım var gercekten atanamıyorlar üzülüyorumda onlara da:KK43:

ben okulöncesi öğretmenliği okuyorum 3. sınıfta. çok memnunum çok seviyorum. anasınıfı cocukları ayrı bir güzel oluyor. ayrı bir masumiyet,karşılıksız sevgi. çok farklı bir his anlatamam. tekrar sınava girsem tekrar bu bölümü seçerdim. iş imkanı çok fazla. kpss ile çok rahat atanıyorsun. ama sınıf öğretmenliği ile bu şekilde atanamıyorsun. o kadar açık var ki okulöncesi öğretmenliğinde, bu sene sınıf öğretmenleri mezunlarını bıle bızım bölümde ücretli öğetmen olarak atadılar. bir çok sınıfçı arkadaşım var gercekten atanamıyorlar üzülüyorumda onlara da:KK43:

:)) ya çok seviyorum çocukları bende valla hayırlısı olur inşallah :Saruboceq:

okul öncesi öğretmenleri ne kadar maaş alıyolar sorablilir miyimm:)) :eek:sınıf öğretmenlerindeki gibi ek ders ücreti felan alıyolar mı ..
bi de bazı okul öncesi öğretmenleri sadece sabah ya da sadece öğlen çalışıyolar bazıları da tüm gün çalışıyolar bunu öğretmenler kendileri mi belirliyolar acaba?

canım ben de bu konuyu puanlar geldiğinde çok düşünmüştüm sınıf öğretmenliğini ilk tercihime okul öncesi öğretmenliğini de 2. tercihime yazmıştım şimdi sınıf öğretmenliğinde okuyorum ve hiç de pişman değilim iyi ki onu ilk sıraya yazmışım boshayallersmile çünkü mezun olduğunda atanma ihtimalin çok yüksek sonuçta anaokulu 1 yıl ilkokul 5 yıl her bir seneye öğretmen lazım daha çok atama yapmak zorundalar.yani ben pişman değilim ama yine de senin kararın önemli yerimseniben

kaçıncı sınıfsın sedef bilemiyorum ama sandığın kadar çok alım yapılmıyor malesef. özellikle sınıfı ücretli öğretmenlerle dolduruyorlar. ki bunların çoğu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu bile değil ! lise önlisasn mezunları e branç mezunlarından dayılarının gücüne göre veriyorlar işi...

mrvhlc, sen daha yeni kazanacaksın (nasip kısmet olursa) okul 4-5 yıl sürer. şimdiden maaşları gelirleri düşünme.. sınıf öğretmenliğinin saltanatı şimdilik okul öncesne verildi ama sen mezun olana kadar ne olur ne biter belli olmaz.
çalışma şartları ve gelir durumu sen mezun olana kadar çok değişir,bu yüzden bunu düşünmek bana manasız geliyor

öğretmenlik çok güzel ama hangi yaş çocuklarını daha çok sevdiğine ve katlanabileceğine karar ver. çok meşakkatli bi iş. tuvalet eğitimini tamamlamamış bi çocuğun eğitimi bile sana düşebilir.

emin ol ve pişman olacak bi mesleğe yönelme.

Hep ana okulu öğretmeni olmak istemişimdir. boshayallersmile boshayallersmile Olmadı ama ne yapalım biz de kendi çocuğumuza öğretmenlik yaparız. :p

yazılalı bi yıl olmuş ama olsun kesinlikle okul öncesi :))

a.s

kaçıncı sınıfsın sedef bilemiyorum ama sandığın kadar çok alım yapılmıyor malesef. özellikle sınıfı ücretli öğretmenlerle dolduruyorlar. ki bunların çoğu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu bile değil ! lise önlisasn mezunları e branç mezunlarından dayılarının gücüne göre veriyorlar işi...

canım ben 1. sınıfım. çok alım oluyor diye biliyordum ama sanırım artık okul öncesi sınıf öğretmenliğinin önüne geçti. :1no2:
halimiz ne olucak bilmiyorum :sm_confused: daha 3 yılım var giricez görücez.

canım öncelikle çocukları seviyorsan öğretmen olabilirsin yani bu sınıf için de okul öncessi içinde olmazsa olmazlardan biri ama ben bir okul öncesi öğretmeni olarak dünyanın en güzel ve en özel mesleğine sahip olduğumu düşünüyorum ne verirsen alıyorlar tabi öğretmeyi bilmek çok önemli sabır bu bölümde çok önemli ben onlarla birlikteyken herşeyimi unutabiliyorum onlarla yaşadıklarımı paylaşıp onların o büyük hayal dünyalarından gelen fikirlerin benim fikirlerimden daha mükemmel olduğunu görüyorum
inanılmaz eğlencel,i bir bölüm kesinlikle tavsiye edn 7 yıllık bir öğretmenim mesleğimi hala ilk günkü gibi heyecanla ve tadında yapıyorum ,
sevgiler

hepinize çook teşekkür ederim:)
sınav maratonu bitti...tercih maratonundayız ve hala karar veremiyorum sınıf ve okul öncesi arasında ikisini de yazacağm gerisini Rabbime bırakacağm artık ne yapayım a.s hakkımızda hayırlısı olsun

okulöncesindeyim ve inanılmaz memnunum iş kaygım atanma sorunum yok. herkese tavsiye ederim ama puanları çok yüksek giriş zor

X