Doğuma Hazırlık doğuma giderken bebeğe ve kendime ne almalıyım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

daisy66

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
663
4
kızlar doğuma giderken bebek için ve kendim için ne koyacağım çantaya tam bilmiyorum,yardımcı olursanız şimdiden hazırlamak istiyorum...

ben kendim için :
1 pjama takımı
1 gecelik
1 yelek
2 çorap,2 atlet,3 alt çamaşır,1 emzirme sütyeni
havlu , sabun
hasta bezi ,göğüs pedi ,göğüs pompası
devlette doğum yapıcam temizliğine güvenmediğim için bir nevresim ve yastık kılıfı götürcem

peçete,ıslak mendil

bebek içinse :
1 hastane çıkışı
1 penye battaniye
1 kalın battaniye
hastane çıkışından hariç 1 takım daha kıyafet kusarsa diye
1 atlet ,1 tek alt
ağız mendili
yenidoğan bez
ıslak mendil yenidoğanlar için , pişik kremi

ben bunları hazırladım canım yerimseniben

saol canım hasta bezi derken pet mi alacağız yoksa hastaneden mi veriyolar..

ben de aynen three gibi hazırladım.ek olarak kendime ayna ve tarak-terlikaldım.ayrıca fot.mak.ve kamera.birde varsa iki küçük çantan bebeğinkini ayrı seninkileri ayrı çanta yap sen doğum esnasında müdahale edemiyceğin için çantadan eşyaları alacaklar için kolaylık olsun

Canım terliği 1-2 numara büyük al. Ben doğumdan sonra çok şiştim olmadı terliğim. Bence bebeğe 2-3 tane takım koy. Benimki altını açınca çiş yaptı mesela değiştirdik üstünü. Tedbirli olmakta fayda var. Ayrıca kendine mutlaka bir göğüs kremi al. Lansinoh iyi bence.

saol canım hasta bezi derken pet mi alacağız yoksa hastaneden mi veriyolar.

özelde doğum yapanların hastanesi veriyormuş bebeğin ve annenin bezlerini ama devlet hastaneleri vermiyor . ped değil canım hasta bezleri ayrı marketlerde yada eczanelerde satılıyo .

bende çantaları ayrı hazırladım daha kolay olur.göğüs ucu için lansinoh u çok övdüler doğumdan 1 ay önce kullanılmasını tavsiye ettiler,35haftalık hamileyim kullanıyorum şu an inşallah işe yarar

kızlar en en önemli şeyi unutuyonuz kırmızı kurdela yada taç falan yaniiiibayanssulusmile

Arkadaslar ben cok guzel bır pıjama takım aldım .... Gecelık de almam gerekır mı? dogumum Normal olacak ınsaallah dogum sonrası pıjamamı gıysem yetmez mı? Gecelıge gerek yoksa almayı dusunmuyorumda.

teşekkürler kızlar çantaları hazırlamaya başlıycam ...

iki takım koyun kızlar gecelik yada pijamayı kanamnız olduğunca bi aksilik yaşarsanız zor olur çünkü doğumdan sonra yürütüyolar insanı

X