Diş Eti Küretajı(Kazıması) Acil bilgi lütfen!

Merhaba, korkmanıza gerek yok, anestezi yapılırsa hiçbişey anlamayacaksınız. Anestezi etkisi geçtikten sonra ise dişlerde sızlama ve hassasiyet oluyor ama ağrı kesici alarak ve biraz dinlenerek kolay geçirirsiniz... Yüz şişme olayını anlamadım, sonuçta cerrahi bir müdahale değil ve dikiş vs. yok.. Öyle bir şişme olacağını hiç sanmıyorum. Şimdiden geçmiş olsun:)

bende bugün göründm bi periodontologa..küretaj dedi..aynı zamanda tel tedaviside görüorum ve gummy smile denilen gülüş söz konusu..o yzden pembe esttetikte yapılacak toplam 3 seans küretaj ve pembe estetik 900 lira dedi..szce fiyat nasıl?

bende bugün göründm bi periodontologa..küretaj dedi..aynı zamanda tel tedaviside görüorum ve gummy smile denilen gülüş söz konusu..o yzden pembe esttetikte yapılacak toplam 3 seans küretaj ve pembe estetik 900 lira dedi..szce fiyat nasıl?

Fiyat iyi gb geldi bana.ben daha bugün öğrendim küretaj a gerek olduğunu. Fiyatı yarın öğreneceğim.siz istanbuldamisiniz hangi hastane?

arkadaşlar aylar once banada doktor küretaj gerektıgını soyledı ama korktugum ıcın yaptırmadım. sımdı ıse on dıslerımde hafıf bır sallanma hıssedıyorum :KK43: korkmaya basladım. bu küretajı ssk karsılıyor mu yoksa ılla para mı odıcez? ozel hastanede 600 lıra demıslerdı.

bide hıc bırınızde sallanma yok mu?

benimde diş etlerimde çekilme ve sallanma başladı dr küretaj yapılması gerektiğini söyledi işlemi tüm dişler için 4 seansa böldü ücret olarak 2.000tl istendi.

(TDK)küretaj ücretini bir diş 30tl olarak belirlemiş buda 840tl yapıyor,bir başka özel hastane ise 45 lira diyor buda 1260tl'ye tekabül ediyor.bir çok yerdede fiyatlar bu şekilde değişiyor en yüksek fiyat isteyen 55tl dedi ama yinede benim doktoruma yetişemediler :KK70:

bu doktorada güveniyorum ama bu sebeblerden dolayı çok kararsız kaldım ......siz ne düşünüyorsunuz??????:KK43:(((

arkadaşlar aylar once banada doktor küretaj gerektıgını soyledı ama korktugum ıcın yaptırmadım. sımdı ıse on dıslerımde hafıf bır sallanma hıssedıyorum :KK43: korkmaya basladım. bu küretajı ssk karsılıyor mu yoksa ılla para mı odıcez? ozel hastanede 600 lıra demıslerdı.

bide hıc bırınızde sallanma yok mu?

korkulacak hiçbir şey yok canım ben de yaptırdım..4 seansa bölüyorlar zaten.seans yarım saat sürüyor ve uyuşturduğu için hiç canın acımıyor..uyuşukluk geçtikten sonra da ağrı hissetmedim.sadece dişlerde hassasiyet vardı. fiyat da uygunmuş.. ama devlet hastaneleri yapıyo diye duymuştum.ben de özelde yaptırdım.çok geçmiş olsun geç kalma derim ben

benimde diş etlerimde çekilme ve sallanma başladı dr küretaj yapılması gerektiğini söyledi işlemi tüm dişler için 4 seansa böldü ücret olarak 2.000tl istendi.

(TDK)küretaj ücretini bir diş 30tl olarak belirlemiş buda 840tl yapıyor,bir başka özel hastane ise 45 lira diyor buda 1260tl'ye tekabül ediyor.bir çok yerdede fiyatlar bu şekilde değişiyor en yüksek fiyat isteyen 55tl dedi ama yinede benim doktoruma yetişemediler :KK70:

bu doktorada güveniyorum ama bu sebeblerden dolayı çok kararsız kaldım ......siz ne düşünüyorsunuz??????:KK43:(((

geçmiş olsun.çok yüksek fiyat istemişler 2000 tl. ben 1100 e yaptırmıştım. önemli olan periodontoloji uzmanının yapması,kimi çene cerrahı da yapıyormuş duyduğuma göre..yaptıracağınız periodontoloji uzmanıysa korkmayın uygun fiyat verene gidin.

merhabalar,küretaj yaptıran arkadaşlar,diş etleriniz iyileşti mi?küretaj sırasında acı oldu mu?ben de yarın başlayacağım da:KK43:

Arkadaslar diş tedavinizi ihmal etmeyin ben yaptirdim 6 diş kuretaj ve dolgu suan cok memnunum uzman cerraha gidin ve yaptirin acisiz bir islem sadece dis etlerinize igne yapildiginda cok minik aciyo islem sonrasi hassasiyet olur zamanla geciyo bu islem yapilmazsa dis etlerine yayilabilir aman diyim ehil ellere gidin sonuc mukemmel oluyo şöyle düşünůn yuzumuzde sivilce sıksak minik acır ama gecer bu da boyle bisey:)

arkadaşlar merhaba çok üzgün bir şekilde bişey sorucam şimdi benim dolgulu bi dişimde koku oluyo ben de düşündümki acaba çürümeye mi başladı dolgulu diş de kokuyo dedim. sonra doktora gittim bugün ve kadın ısrarla dişinde hiçbişey yok gayet iyi dedi ben de dedim ama sakız çiğnerken yemek yerken o dişin ordan koku geliyo ağzıma yani çok uyuz bişey gerçekten ya:KK43:( o da seni Periodontoloji ye yollayım diş etinde problem var o zaman dedi. benim diş etlerim zaten sıkıntılı asitli bişey yediğimde turşu gibi biraz fazla kaçırınca mahvoluyo fırçalrken çok acıyo dişlerim şimdi o koku yapan dişim acaba diş eti iltihapı mı olmuştur:/ Periodontoloji randevuyu teee 12 hazirana verdi:KK43: ve ben öğrenciyim:KK43: nası gideyim özele de:KK43:(

merhaba,
ben 4 gün önce küretaj oldum 12 dişimden, 6 adet anestezi uygulandı. ardından diş taşları temizlendi. son olarak ta kazıma işlemi yapıldı. dikişe gerek duymadı doktor. tek seferde yapıldı herşey. antibiyotik verdi. günde 4 kez dişlerini fırçala dedi doktor, 2 kez gargara, akşamları diş ipi, ve çok yumuşak bir diş fırçası önerdi. dediği herşeyi uyguladım. 10 gün sonra kontrole gidicem. diş etlerimde hemen etkisini hissettim. diş eti kanamam durdu, koku sıfır. neden daha önce gitmedim diye kızıyorum kendime.
fiyat da merak edecek olursanız ben 12 dişime 720 lira verdim.

sağlıcakla kalın!
Benn de bu perşembe gidicem. Bana iki seans dedi, anestezi de uygulayacakmış. Benim korkum çok kanama olur mu ya da daha sonra dişte bir sallanma meydana getirir mi? Çünkü diş köküne kadar iniyor değil mi?

geçmiş olsun arkadaşlar aynı işlemi bende yaptırdım ama benim dişlerim küçük göründüğü için boyunu uzatma amaçlı yaptı uyuşukluğu geçtikten sonra biraz sızlıyo sadece 3-4 günde tamamen geçti acısı falan kalmadı. tek önerim paradontax kullanın iyileşmesine fazla fazla katkıda bulunuyo. hepimize geçmiş olsun tekrardan :KK16:

geçmiş olsun arkadaşlar aynı işlemi bende yaptırdım ama benim dişlerim küçük göründüğü için boyunu uzatma amaçlı yaptı uyuşukluğu geçtikten sonra biraz sızlıyo sadece 3-4 günde tamamen geçti acısı falan kalmadı. tek önerim paradontax kullanın iyileşmesine fazla fazla katkıda bulunuyo. hepimize geçmiş olsun tekrardan :KK16:
Sağol canım. Peki çok kanaman oldu mu? Bid e ben daha sonra dişte sallanma olmasından korkuyorum.

Sağol canım. Peki çok kanaman oldu mu? Bid e ben daha sonra dişte sallanma olmasından korkuyorum.
Kesinlikle diste sallanma gibi seyler olmuyo zaten kestikten sonra dis etlerinin uzerine sakiz gbi bisey yapistriyolar 2 3 gün kaldi bende sizin cok kesilirse eger 1 hafta kalabilir . O da yarabandi gibi bisey kolayca pekismesini sagliyo ama pek korkulcak bisey yok

Kesinlikle diste sallanma gibi seyler olmuyo zaten kestikten sonra dis etlerinin uzerine sakiz gbi bisey yapistriyolar 2 3 gün kaldi bende sizin cok kesilirse eger 1 hafta kalabilir . O da yarabandi gibi bisey kolayca pekismesini sagliyo ama pek korkulcak bisey yok
Bugün gittim ilk seansı yaptı, sadece üstler. Ama sonrasında hiçbirşey yapıştırmadı. Eve gelene kadar sızıntı şeklinde kanamam oldu ama şu anda hafif bir ağrı haricinde bişey yok çok şükür. İkinci seansı da iki hafta sonra yapacakmış. Ayrıca bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Bugün gittim ilk seansı yaptı, sadece üstler. Ama sonrasında hiçbirşey yapıştırmadı. Eve gelene kadar sızıntı şeklinde kanamam oldu ama şu anda hafif bir ağrı haricinde bişey yok çok şükür. İkinci seansı da iki hafta sonra yapacakmış. Ayrıca bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
Rica ederim ben yapisirilmasi gerek diye biliyorum. Benim cok az ve tek seans kesildigi halde yapistirdi. Peripak mi ne oyle biseydi adi ama bi sorarsinz isterseniz gidince tekrardan geçmiş olsun

Valla şimdi bende yaptırdım.yavaş yavaş uyuşması geçiyor ve çok agrıyor.kolay bir operasyon değil yani.haftaya dikişler alınacak,sonraki hafta üstün sol tarafı yapılacak.ahh ahhh zamanında dişlere baksaydım keşke.bende kemik erimesi de olmuş kemik kazıyıp olmayan yerlere eklediler inşallah tutar yaaa.benim gibi olanlara geçmiş olsun.

Kızlar yaaa çok korkuyorum bundan 4 sene önce küretaj yapıldı dişetlerime şimdide ameliyat diyo doktor napcam yaaa ameliyat olmadan bi çözümü olsa keşke

X