Diş Eti Küretajı(Kazıması) Acil bilgi lütfen!

Kızlar yaaa çok korkuyorum bundan 4 sene önce küretaj yapıldı dişetlerime şimdide ameliyat diyo doktor napcam yaaa ameliyat olmadan bi çözümü olsa keşke
Geçmiş olsun. Bi akrabam bu tedaviyi olmuştu. Cok sıkıntılı ve uzun bi sürec olmuştu.

Dış eti çekilmesi ameliyatı oldum ben. 8-9 sene oldu. Benim tek bir dışımde vardı. ust on iki dişimden birinde. Estetik anlamda kötü gorunuyordu. Ve bilmediğim için surekli tirnagimla zorlardim o eti, artık dış kökü açığa çıkmaya başlamıştı. Ve çok hassastı. Yemek yerken fırçalarken sorun oluyordu. Apar topar çapa tıp fakultesine gittim. Ordan doktora öğrencisi bi arkadaş bulduk, dış eti çekilmesi ile ilgili tez yazıyordu. Tez konusu kapsamında profesörle ameliyatimi yaptı. Tek bir disti dediğim gibi ve yarim saat ya surdu ya sürmedi. Bana yapılan işlem dış etini çekiştirerek aşağı doğru çekmekti. Ameliyat sonrası hiçbir sıkıntım olmadı. Neredeyse yanındaki dışin etiyle aynı hizada oldu. Ustunden 2-3 sene gecince hafif bi cekilme oldu gibi ama ben anlıyorum onu, disardan goren anlayamaz. iyi ki de olmusum, yoksa dişi kaybedecektim. Şimdi alt çenede bir diste aynı şekilde bi cekilme var. fircalayamiyorum.. Dr a gittim, film çekildim bakti. Koku çok uzun ve çene kemiğine gömülü, şuan mudahaleye gerek yok, hafif fircala falan dedi.

Bu dış sorunları çok zor..Allah kolaylık versin. Bunun haricinde 3 dişim çekilerek ust damağa tel taktirmistim, 1,5 sene surdu ortodontik tedavisi. Bi de bu ameliyatı yapan Dr lar, iki implant yaptı bana.. İnş onlar omurluk.. Ama bitmiyor dış çilesi..Kemik yapım da çok sağlam değil galiba.

İltihaptan dolayı yapılacak ameliyat daha farklıdır ama yine de bi fikir olsun die yazdim, tekrar geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim iki doktora gittim ikiside özel, dişlerim için yaklaşık 20.000 tl fatura çıkardı şimdilik bekliyorum bakalım çok pahalı yaaa devlet hastanesinde iyi Bi doktor bulsamda Oray'a gitsem keşke,

X