genital bölgede egzama :(((

golge_m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2010
10
1
Selam arkadaşlar sorun genital bölgemdeki cilt hastalığı.Çook önceden vajina ağzında (sağ dudakta) kıl dönmesi gibi şişlik olmuştu zamanla yaraya dönüştü biraz benimde etkim oldu çok oynadım sıktım fln.Şişlk geçti geçmesine ama yara gibi izi kaldı renk diğer tarafa göre açıldı arasıra da kızarıklık,kepeklenme,pullanma,kaşıntı oluyo,anneme sorarsan zamanla geçer birebir doktora gitmedim utandım sanki ama bi egzama kremi kullandım kaşıntıyı fln alıyo ama tamamen geçirmedi renk normale gelmiyor hijyene önem veriyorum bekar bir genç kızım,kafaya takıyorum yani sinir bozucu bir durum lütfen yardım edin bu durum yaşayanlar ne önerirsiniz??

canım dr den utanılır mı bi doktora gitsene, ya yayılan bişeyse

ilk defa duydum canım ben böyle bişey, sen en iyisi bi dr ye git aslını astarını öğren belkide basit bişeydir

Umarim egzama degildir. Çunku benim bildigim egzama saç derisinde, kol dirseklerde we dizkapaklarinda olur. Genital bolgede cikacagini sanmiyorum.
Bir bayan dermatologa gorun. gecmis olsun

saolun arkadaşlar teşekrr edrm cevaplarnza,,yeni bi durum değil yani birdenbire olmadı hep böyle yayılma durumu sözkonusu değil sanki renk ve arasıra kaşıntı haricinde zararı yok ama bilmiyorum doktora gitmek en iyisi tabi ama siteyi inceledim epey faydalı şeyler gördüm belki bunuda bilen vardır diye yazıyorum hala umutluyum yararlı cevaplar için:)

bak canım vajinada egzama kolay birşey değil yani.1litre suya 1 çay bardagı sirke koy sabah aksam onunla yıka bakalım doktorda bnları söyleyeck sana sakın günlük ped kullanma hijyene dikkaat!

sanırım yalnız değilsin canım..bilmiyorumkismile bende de bu aralar ufak ufak yaralar oluştu.. ilk defa karşılaştım böyle bişile.. sirkeyi duymuştum ,denemek lazım

Pamuklu giymelisin apış aran terlememeli kesinlikle, Kullandığın egzama kremlerinde kortizon var çok sürmemelisin 1 haftadan fazla kullanma, Geçirmesi lazım o kremlerin genelde eğer geçmezse doktora git muhakkak, Alerjik veya kontak egzama olabilir, pullandıysa dökülme varsa sertlik varsa geçme evresinde olmalı ayrıntılı anlatsan iyi olur geçmiş olsun zor bilrim ben en çok vazelin sürmelisin kaşıntı için.

evet naylon tarzı iç çamaşırı giymiyorm bu yara suyu sevmiyo,,sanki geçme evresinde ama bu evre uzun sürüyo nedense yani eskiden banyo fln yaptğmda suyla temas olunca deri kendiliğinden kavlar ciğer gibi kızarırdı:KK43:( neyseki şimdi deri tuttu ama renk eskisi gibi olmuyo pullanma da hala var...

merhaba golgem_m bendede aynı sorun var bende bekarım ve cok kafama takıldı uzuluyorum bende agda yaptıktan sonra ust tarafta dudakların arasında cıktı aynı senın dedıgın gıbı ılk once sıslık vardı bende kıl donmesı zannettım dokunmadım gecer dıye dokununca acıyordu daha oncedehıc basıma gelmedı daha sonra ıltıhap cıktı ıcınden kendılıgınden sımdı oarası kızardı hafıf kasıntım oluyor sankı daha cok kızarıyor gıbı pişik gıbı bepanthen kullanıyorum sankı gecıyor gıbı bende cokkafama taktımne yapıcamı bılmıyorum

mrb galyana kafaya takılmıycak gibi değil gerçektn ama elbet vardır bi ilacı sendeki sorun nası tam olarak benmki gbi mi bepanthen önerir msn? bir de doctor1982 sirke hakikaten işe yarıyor mu biraz daha bilgi verrsen ok sewiniriz...

sımdı bendekı boyle pısık gıbı oldu kırmızılık var arada sırada kaşınıyor ilk once sıslık vardı dokununca acıyordu sonra kendı kendıne ındı sımdı forumda bır arkadas yazmıs trosyd ilaçile bepanthen ılacı alıp karıstırıp surmemı onerdı bende denıyecegım eger ıse yararsa paylasırım ınsallah

hemen hemen aynı sanki dene bakalım canım ama dikkat et walla şakaya gelmez çok hassas bi yer malum sonuçtan bilgilendir cnm ben de birz daha araştırayım...

Bendede aynı şeklde oldu cildiyeye gittim egzama dedi krem verdi 1 hafta kullanmamı ve geçeceğini söledi kullandm geçer gibi oldu ama tekrar başladı :S:çok üzgünüm:

arkadaşlar bu durumu yaşayan war mı,dermovate kremin faydası olur mu? bilgisi olan paylaşablr mi ltfn rica edyrm:KK43:(

ya korkunç bişey bu bende 3 hafta önce ilk defa si ağdayı denedim ve o günden beri kızarıklık kaşıntı geçmiyo sula temas ettiği anda yanıyo dayanılmaz bi acı oluşuyu bepanten kullandım olmadı yanık melhemi kullandım olmadı bebe pişik melhemi bile denedim ama yok dayanılmaz bi acı ve kaşındı ölebilirim bu yüzden genital bölge temizleme jeli kullanıorum sık sık azda olsa hafifliyo ama sonra tekrar azıyo napıcağımı bilemiyorum bende.. doktora gidicem böyle bi haldede gidemiyorum delirmek üzereyim....

Sirkeli su gerçekten çoooook işe yaradi ben bu kaşıntıdan ölüyodum yapmadığım kalmadı sirkeli su çok rahatlattı konuyu açana da ve tevsiye verene de çok teşekkür ederim

X