yurt dışında yaşamak, yurt dışından dönmek

Flamingo

1 Gemiyi 2 reis batırır
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2009
454
58
arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.. opuyorumnanaktan

yüksek lisans tezim için röportajlar yapıyorum, sizlerde çalışmama katılırmısınız acaba

Avrupa ülkelerine giden veya gidip dönenler hakkında bir çalışma ve tamamen bilimsel. Başka hiç bir amaçla kesinlikle kullanılmaycaktır.

ısminiz ve özel bilgilerinizi kesinlikle sormayacağım ve cevap vermek istemediğiniz hiç bir soruya tabikii cevap vermek zorunda değilsiniz :)

Çalışmam bittikten sonra Yüksek Öğretim kurulu'nun tez veri tabanlarından da çalışmamı görebilirsiniz.

Yardımcı olursanız çok sevinirim opuyorumnanaktan

Sorular aşağıda:

1) Hangi ülkeye(ülke ve şehir) gittin ve ne kadar kaldın? Hangi yıl gittin? Orada doğmuşta olabilirsin tabi :)

2) Hala oradamısın? Değilsen ne zaman döndün?

3) Kendini nereye ait hissediyorsun? (Türkiye, ıstanbul, Almanya, vb gibi ülke veya şehir ismi olabilir)

4) Yaşadığın ülkede yabancı olmanın getirdiği herhangi bir sorunla karşılaştınmı? Evet ise anlat :)

5) Türkiye'ye döndüğünde, yabancı bir ülkede yaşamış olmanın getirdiği sorunlar ile karşılaşıyormusun? Tatil veya tam dönüşte olabilir? Evet ise anlat :)

6)Yaşamak istediğin ülke/ şehir hangisi?

7) Türkiye'de yaşayan türkler ile yurt dışında, kendi yaşadığın yerde yaşayan türkler arasında farklılıklar görüyor musun? Evet ise anlat :)

8)Türkiye'de yaşayan türkler ile kendi yaşadığın yerde yaşayan Türklerin dini olarak farklılıklar görüyor musun?

9) Türkiye'de yaşayan türkler ile kendi yaşadığın yerde yaşayan Türklerde Kültürel olarak farklılıklar görüyor musun?

10) Kaç yaşındasın? Bunu sormamın nedeni, tezde şu şekilde yer alacak örnek veriyorum (32/Bayan/Berlin) gibi..

* * * * CEVAPLARINIZI ÖZEL MESAJ OLARAKDA GÖNDEREBıLıRSıNıZ BANA * * * *

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVıNıCEM.. bu konuda ne kadar çok fikir alırsam konuyu o kadar geliştirebilicem ve bu konuda ne kadar çok araştırma, çalışma vs. olursa sorunların daha azalacağını düşünüyorum..

Son düzenleme:
X