meme çatlağı için ayva çekirdeği

nek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2010
175
1
1 ayva çekirdeklerini alıp çay bardağına su koyun yarısını geçmeyen ve içine çekirdekleri atıp buzdolabında 1 gün bekletin jöle kıvamına girecek ve onu göğsünüze sürün emzirdikten sonra aklınıza geldikçe faydasını göreceksiniz simdiden geçmis olsun...:emir_bebek:kaydirigubbakcemile5

ben 6 ay çekmiştim bu yaraları ama ayva çekirdeklerini gülsuyuna koyup beklettim hemen geçirdi onca merhem krem denememe rağmenetkili olmamıştı...:nazar:

doğumdan önce göğüs uçlarına yara olmaması için krem öneriyor doktorlar.
acaba bunu doğumdan öncede kullansak olurmu:sm_confused:

Arkadaşlar ne kadar etkili bilmiyorum ama bana soğan suyunu önerdiler.Ben 38 haftalık hamileyim dogumdan hemen sonra soğan suyunu meme ucuna sürmemi söylediler.O zaman hiç çatlak olmuyormuş,dogum olunca deneyecem bakalım faydası olcakmı?

Arkadaşlar ne kadar etkili bilmiyorum ama bana soğan suyunu önerdiler.Ben 38 haftalık hamileyim dogumdan hemen sonra soğan suyunu meme ucuna sürmemi söylediler.O zaman hiç çatlak olmuyormuş,dogum olunca deneyecem bakalım faydası olcakmı?

var faydası ben ilk bebeğimde doğumdan hemen sonra sürmüstüm...

ben ilk hafta bitmeden geçirdim acıyı. sağlık ocağı hemşiresinin tavsiyesi ile kendi meme ucunuzu sıkın çıkan sütü krem gibi ucuna ve tüm siyah bölgeye sürün, ertesi gün normal emzirebildim. her emzirmeden sonra bunu mutlaka yapın.

merhaba, ben 5. ayımdan beri göğüs uçlarıma bepantene sürüyorum. ama göğüs uçlarım hala pütürlü ve hafiften acıyor. doğuma 3 hafta var.
ayva çekirdeğininden merhem yapıp kullananlar gerçekten faydasını gördü mü?

merhaba, ben 5. ayımdan beri göğüs uçlarıma bepantene sürüyorum. ama göğüs uçlarım hala pütürlü ve hafiften acıyor. doğuma 3 hafta var.
ayva çekirdeğininden merhem yapıp kullananlar gerçekten faydasını gördü mü?

cnm benımde doğumuma az kaldı.. ama kendı çevremden duyduğum kadarıyla o kremlerın faydası olmuyomuş..
hemde hiç olmuyo dediler..

bence burada yazılan yöntemlerı deneyelım.. sonuçta doğal şeyler ve yan etkısı olacağını sanmıyorum..

ayva çekirdeği+su (gülsuyu) bana mantıklı geldi. ben deniycem.. doğumdan sonra buaradan paylaşımda bulunuruz..

hayırlı doğumlar dlyorum cnm sanaa opuyorumnanaktan

bu karışımı sürdükten sonra emzirirken silmek gerekir mi? bir zararı olur mu?

arkadaşlar bu ayva çekirdeğinden fayda görenler lütfen yazsınlar.çok kötüyüümmm

kremlerin faydasını gördüm ben bi de meme ucu çıkarıcılarla daha az acıyo sonra alışıyor zaten

Ben ayva ve gülsuyunu doğumdan sonra çatlaklarım için denedim ve faydasını gerçekten gördüm. Yarım fincan gülsuyuna 5-6 tane ayva çekirdeği koyup denemiştim.

Doğum sonrası çatlaklarına etkisi oldunmu gerçekten nasıl kullandınız ve tarifi rica etsem anlatabilir misiniz🥰🙏

X