Doğuma Hazırlık Hangi marka bebek oto koltuğu almalı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

lalturan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2009
99
2
:uhm::uhm::uhm:eek: kadar çok marka varki insanın kafası karışıyor..gezdiğim magazalarda hep çok dandik yada cok pahalı urunler var..7. ayımdayım ve yavas yavas rastırma vaktı geldı dıyorum..yenı dogacak bebegıme alıcam 0-13 g olanlardan.fiyat ve marka olarak pierre cardin ve koala iyi geldi.agırlıklarıda çok fazla değil.kraft cok agır baktım.bunun dısında chicco ve maxi cosi var ama o kadar cok para veremem zaten dünya kadar masraf doldu taştı her yan.zaten 6-7 aya kadar ancak kullanılıyor bebek kalkmak istiyor vs.yegenimden biliyorum.yani ne çok dandik ne çok pahalı bişey olsun.dediğim gibi pierre cardin ve koala mantıklı geldı 90-110tl arası fiyatları..olmadı kraft 120 tl..kullandınızmı?bide diğer bikaç markada baktım çinde üretimiş.pier cardin ve koala avrupada üretiliyormuş bu da önemli bir ayrıntı bence..
izmitte olupta alışberiş için önereceğiniz yerlerede açığım.ama baktım pek bişey bulamadım galiba netten alıcam:uhm:

:uhm::uhm::uhm:eek: kadar çok marka varki insanın kafası karışıyor..gezdiğim magazalarda hep çok dandik yada cok pahalı urunler var..7. ayımdayım ve yavas yavas rastırma vaktı geldı dıyorum..yenı dogacak bebegıme alıcam 0-13 g olanlardan.fiyat ve marka olarak pierre cardin ve koala iyi geldi.agırlıklarıda çok fazla değil.kraft cok agır baktım.bunun dısında chicco ve maxi cosi var ama o kadar cok para veremem zaten dünya kadar masraf doldu taştı her yan.zaten 6-7 aya kadar ancak kullanılıyor bebek kalkmak istiyor vs.yegenimden biliyorum.yani ne çok dandik ne çok pahalı bişey olsun.dediğim gibi pierre cardin ve koala mantıklı geldı 90-110tl arası fiyatları..olmadı kraft 120 tl..kullandınızmı?bide diğer bikaç markada baktım çinde üretimiş.pier cardin ve koala avrupada üretiliyormuş bu da önemli bir ayrıntı bence..
izmitte olupta alışberiş için önereceğiniz yerlerede açığım.ama baktım pek bişey bulamadım galiba netten alıcam:uhm:

pierre cardin aldık biz. fiyatını hatırlamıyorum izmitten almadık ama aynısını fethiye caddsindeki bebe dünyasında gördum. zaten ana ucagı olarak da kullanılıyor. hafif ve kullanışlı.

evet maxi cosirömer ve chicco en iyileri ama bebekler 5-6 ayna gelince durmuyolar bu koltuklarda.onun öncesinde kullanışlı.o kadarcık bişey içinde o kadar para vermek mantıksız gelıyor.crystal baby king diye bi model gördüm gecen gezerken.çok çok kalitei değil ama titanyum saplı falan ve rengide çok güzel.ema yeşili.kumaşıda diğerlerine göre iyi..sanırım onu alıcam.sordum 120 dediler nette 99tlye satılıyor

ben chicco autofix plus oto koltuğu chelsa modeli aldım henüz kullanmadık ama doğar doğmaz içine ekstra yastık vs koymadan kullanabileceğimiz kullanışlı ve kaliteli bir ürüne benziyor umarım memnun kalırım kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.

biz şimdi 2 yaşında olan kızımıza 9 aylıkken kraft oto koltugu aldık. çok da memnun kaldım. Kesinlikle çok para vermeye hiç değmez. 9 aylık olana kadar ise piere cardinin travel sistemi olan ürününün ana kucagını kullandık. Ondan da memnunum. Arkadaşlar böyle şeylere çok para vermeye gelmiyor. Bunlara vereceğiniz fazladan paraya çok şey yapılabilir. Şimdi de 5 aylık 2. çocuguma hamileyim ve kızımdan kalan bu ürünleri kullanacağım, tepe tepe kullanmamıza ragmen hala çok iyiler.

Arkadaslar, bazilariniz o kadar para vermeye degmez yazmis, gozlerime inanamadim. Oto koltugu bebek icin en onemli secim. Ozellikle Turkiye de ki kaza oranlarina baktiginizda daha rahat gorebilirsiniz sebebini. Ben yurtdisindayim, burada oto koltuksuz hastaneden bile cikarmiyorlar. Cocugunuz kucaginizda seyahat edemezsiniz. Cocuk arac koltugunda yuzu arkaya donuk olacak sekilde oturtulmali. Benim aldigim ilk esya oto koltuguydu. Maxi cosi aldim, evet pahali digerlerine gore, cok uzun sure kullanmayacak belki ama en guvenlisinin o marka oldugunu ogrendik. Bizim de maddi durumumuz cok iyi degil, hatta bebegimin mobilyalari ikinci el. Ama hicbirsey onun guvenliginden daha onemli olamaz bizim icin. Bence oto koltugunu secerken rengine, hafifligine, fiyatina degil guvenlik kriterlerinin ne kadarini karsiladigina bakin. Sevgiler...

Arkadaslar, bazilariniz o kadar para vermeye degmez yazmis, gozlerime inanamadim. Oto koltugu bebek icin en onemli secim. Ozellikle Turkiye de ki kaza oranlarina baktiginizda daha rahat gorebilirsiniz sebebini. Ben yurtdisindayim, burada oto koltuksuz hastaneden bile cikarmiyorlar. Cocugunuz kucaginizda seyahat edemezsiniz. Cocuk arac koltugunda yuzu arkaya donuk olacak sekilde oturtulmali. Benim aldigim ilk esya oto koltuguydu. Maxi cosi aldim, evet pahali digerlerine gore, cok uzun sure kullanmayacak belki ama en guvenlisinin o marka oldugunu ogrendik. Bizim de maddi durumumuz cok iyi degil, hatta bebegimin mobilyalari ikinci el. Ama hicbirsey onun guvenliginden daha onemli olamaz bizim icin. Bence oto koltugunu secerken rengine, hafifligine, fiyatina degil guvenlik kriterlerinin ne kadarini karsiladigina bakin. Sevgiler...
kesinlikle sana katılıyorum arkadaşım ben de chicco nun kini aldım ve çok memnunun. Azcık pahalı ama herşey onların güvenliği için

Ben tavsiye üzerine be safe marka isofix bağlantılı koltuk ve pusetini aldım :KK43: puset 2 ay sonra arızalandı sonra servise gönderdik. 30 iş günü geçmesine rağmen bu ( bu süre sonunda yenisi ile değişim yada para iadesi yapmak zorundalar kanunen ) hala norveçten parça getireceklerini söyleyerek oyalamaya taktikleri yapıyorlar.1.5 aydır bekliyoruz ne yeni ürün nede para iadesinden söz eden var. Çoktan ikinci puseti almak zorunda kaldık. Kısacası be safe alanların hizmet ve müşteri memnuniyetine hiç önem verilmediğini bilmesi lazım.

bende yurt disindayim ve gercekten oto koltugu en onemli seylerden birisi, burada testlerde en onde giden marka maxi cosi, kesinlikle bundan alacagim.

bende yurt disindayim ve gercekten oto koltugu en onemli seylerden birisi, burada testlerde en onde giden marka maxi cosi, kesinlikle bundan alacagim.

bende yurt disindayim canim ve 3 haftam kladi.bende maxi cosi cabrio fix aldim hem arabimiza oluyor hemde en kalitelisi zaten diger ucuzlari alacagina 3 kurus fazla verip iyisini almak en mantiklisi.arkadasimin kizi 11 aylik hala biniyor icini cikartabiliyosun zaten...ama turkiyede sanirim daha pahali

Kraft Omega bizimkiside fiyatını bilmiyorum görümcem araba hediyesi olarak almıştı eşiyle Alyaya.İst da oturanlar eminönünde bir yer varmış onlar hep oradan alırlar ismini bilemiyorum ama.

bende baby2go aldım 70tl ye. başka alan var mı bu markadan ? biraz ufak görünüyor gözüme

biz kraftın twist travel sistemini aldık. ama oto koltuğu çok dik, ona bebeğimi oturtmanın imkanı yok. daha 15 günlük oğluşumu doktora götürdük bugün ama kucağımıza aldık, koyamadık koltuğa. dimdik bişey. altınıbişeylerle mi desteklesek napsak bilemedim.

sizinkilerde o kadar dik mi arkadaşlar?

link veremiyorum yada foto ekleyemiyorum maalesef]

Arkadaşlar R44-04 sertifikası, bebek oto koltuğunun en güvenilirlerinden biri olduğunu gösteren sertifika.

Bu bandrolü taşıyan ürünü tercih ederek, güvenlik testlerinden geçmiş bir ürün kullanmanın huzurunu yaşayabiliriz.
Hafif olması da benim için 2. kriter olacak.

Römer, Maxi-Cosi ve CYBEX arasındaydık. Sonunda en güvenlisi olduğunu düşündüğümüz CYBEX aldık ve çok memnunuz. Baya başarılı bulduğumuz Çağla Kubat'ın kullanıyor olması da bizi etkiledi. Römer iyi olmasına rağmen bu aralar köpük sorunları mevcutmuş ve vazgeçmemize neden oldu.

Merhaba
tavsiye etmekte gec kalmis olabilirim ama umarim bundan sonra alacaklar icin iyi bir tavsiyede bulunma istiyorum.
Gectigimiz yaz tavsiye uzerine Kiddy marka oto koltugu aldik 3 yasindaki cocugumuz icin iyiki de almisizKiddy hem hafif hem estetik gorunumlu hem de cok rahat.
Eski oto koltugunu da kucuk kardesi kullanir diye dusunduk ama oturmayi reddetti kendisi de abisinin koltuguna oturarak yolculuk yapiyor cunku cok rahat ve tum guvenlik testlerinden basariyla gecmis bir urun
Ayrica sitesine uye olup ilk alisverisini yaptiginizda %15 lik bir indirime sahip oluyorsunuz.Mutlaka inceleyin.

X