kizlar bana akil verin lutfen..

Baradiel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2009
146
2
37
merhaba kizlar bundan 1 bucuk yil once hizli bir kararla evlendm esim ingiliz evlendikten sonra kisa sure sonra hamile oldugumu ogrendim ve dunyalar benim oldu istedigim bir syedi esimde sevindi ve esimin yillarca suren bir yasm tarzi vardi arkadaslari gezme tozma vs ben ondan beterdim 1 hafta bile ayni shirde kalmazdim hep gezerdim ama bebegimi ogrenir ogrenmez yuz seksen derece degiztim kimse inanamadi bu degismeme ben degistimde esim hic ama hic degismedi hamileligim nerdeyse hep aglayarak gecti neler yasadim hamile halimle gece 12de disarlardan topladim onu nyse daha sonra herkes sabret babasiz buyumesin dediler ben babasizligi cok iyi bilyorum ben gibi olmasin dedim ve sabir ettim ve geldi catti dogum zamani esimin butun aliesi burdaydi en son gunu esimle gerimek konusmak istiyordum ama malesef hayalettigim gibi olmdi saolsun alie ni tercih etti neyse dogumdan cikmistim ve ogrendimki tek bir kisi bile beklememis benim icin kapida herkes bebekle ilgilenmis o hamileligimde neler yasadim ben annesine babasina ne olur konuun degiissin dedigimde konusurm degip sallamamasilardi birde uyandimki guzel oglum karsimda herseyim neler yasamistik onla neler yasatmisladi ikimize biliyorsunuz anneler anne ne hisserse bebekte hisseder.ve geleleim bebegim 3haftalik tekrar buraya geldiler bu arada bebegim daha 3 gunlikkken bebek arabasina koyup gedirmisti bebegim aglar yok sunu ver bunu ver ingiltereden ilaclar getirir vermeye calisir bebegim 3 aylik simdi diyorumki erken bebek sim di oturamaz alip bacaklarinin ustunde otuturuyorlar deli oluyorum dun 40 dk havaalaninda bekledim elimde bebekle neymis mutlu edcekmisimim bebegimin migdesi usutmus hep agladi bugun bu kiskamak degil ama begegimi hak etmiyolar yasadiim onca seyden sonra hic birsey olmamis gibi az oncede aramis bu sogukta al bebegi carsida bize tercumanlik yap demezmi deli oldum insanlar gelip gecio kizlar bebeklerimiz hasta olunca biz cekiyoruz biz uzuluyoruz kizlar bana akil verin ne yapmaliyim nasil bir tutum icinde olmaliyim bir yanim cek git diyor bir yanim babasiz buyumesin diyor ne yapacagimi sasirdim :çok üzgünüm:

canım bence kesin tavrını koy o bebek senin şimdi mi akıllarına gelmiş sinir oluyorum böyle şeylere.. bende benzer şeyler yaşadım eşimle değil ama ailesiyle şimdi görüşmüyorum.. bebeğin çok kücük oturtmaya kalkıyorlarsa doktor izin vermiyor de al kucağına, dışarı çıkartamam de çıkma.. ben bu konuda hassasım kimse karışmasın istiyorum de. önce güzellikle ama kararlı yaklaş sanırım tatile geldiler hemen giderler umarım biraz da sık dişini en azından hep yanında değiller..

canım kesinlikle koy tavrını hiç ilgilenmeyip cocuk olunca sahiplenmeleri beni deli ediyor :eek:klava: bebeğim küçük cıkmak zorunda değilsin bunu dile getir bebeğim benim için önemli de ve yapmalarını istemediğin hiçbirşeyi yaptırma eger derlerse biz böyle büyüttük herkesin büyütme sekli farklı ben doktorumun dedikleriyle hareket edeceğim de ..annesisin sen evladın için en iyisi ancak sen dilersin.. babasız tabi ki büyümesi kötü ama sorumsuz ve seni düşünmeyen bir babayla bebeğini büyütmende sağlıklı değil eşini seviyorsan paşlaş hissettiklerini sorunlu bir cocuk büyütmek istemediğini söyle belki oda sana yaklasır :Saruboceq:

cnm bencede tavrını koy cocuk buyutmek bıle ulkelere gore deısıyo cunku gecenlerde tvde ızledım soguk yerlerde cocukları dısardı cıkarıyolar cunku evlerının ıcıne gunes gırmıyo ve gunes gorsun dıye cıkartmak zorundalar ama bızım ulkemız ole deıl her ulkenın gelısımlerı farklı ve sen kendı bıldıgın gıbı yetıstır esınede kesın tavrını koy oda ben ne yapsam benı bırakamaz cunku cocugunu babası buyutemez hıssınden kurtulsun

cok saolun kizlar gercekten cok farkli 1 aylik bebegi dun maca goturmusluer ve -18 derece filan ve tehlikeleride dusunun sok oldum resmem ben tavrimi koyuyorum bazen okdar sinira geliyorumki anlatamam

senı cok ıyı anlıyorum esımın aılesıde benzer seyler yasadım hatta suan burdalar dogum yapalı 6 gun oldu benım dınlenmem gerekırken onlar yatıp uyuyor esım ve ben sabaha kadar ayaktayız bırde kaynanama bugece sen kal yanımde esım uyusun dedıgımde basım agrıyor dıyor ya delı oluyorum basın kopsun ınsallah yalandan yeere bası agrıyormus dıkıslerım sısıtı nerdeyse acılcak noktaya varmıs gunduzlerıde hep ben ılgıleenıyorum bebısımle ınan tek kalsaydım cok daha ıyıdı şimdı ne zaman gıdecekler dıye yola bakıyorum

eşin peki bu 3 haftada biraz düzelmedimi? genelde erkekler doğuma kadar babalık moduna giremiyorlar. ben uzak oturduğum halde 2 gün annemi görmezsem giderdim. ama bu soğuk havalarda 1.5 ay olacak bebek hasta olacak diye cıkamıyorum.

genelde bebek yeni doğduğunda ailelerin saçma sapan davranışlarını maalesef çoğu kişi yaşıyor. ama bir süre sonra düzen oturuyor. seninde daha hormonlarında tam düzelmemiştir. Boşanmak ilk tercih olmamalı biraz daha sabır ve özellikle cocuğun sağlığı açısından gezme dolaşma olayları konusunda anlayış iste. hani avrupalılar gün görmüşler ya belki anlayışla karşılarlar.

walla gun gormsler ama bazende cok cahil oluyorlar yani buz gibi hava onlara ilik geliyor filan ben tavrimi koydum zaten gerci 1 y sonra baya br kisi yine burda ne yapcam bilmiyorum esimi seviyorum ama ailesi gelince degisiyor uyuz oluyorum ama onlarda anladi artik bebek bu sonucta yni oyuncak degilki elden ele dollasin hem saglik uzmanlarida fazl elde dolastirmayin bebeklerinizi diyor bzen aileler biaz uzak durmali cekilmeli kenarlarina bi birakmali ciftlerihala lohusalikta yasadigim piskolojimi tasiyorum ve o yuzden nefret ediyorum onlardan hamileligimnde yasadiklarim ayri bi durum ama esim cok degisti simdi cok ama cok bu durumum iyi yani allah bana ailesinden yana sabir versin bu arada cosaolun kizlar beni dusunup yazdiginiz icin

senı cok ıyı anlıyorum esımın aılesıde benzer seyler yasadım hatta suan burdalar dogum yapalı 6 gun oldu benım dınlenmem gerekırken onlar yatıp uyuyor esım ve ben sabaha kadar ayaktayız bırde kaynanama bugece sen kal yanımde esım uyusun dedıgımde basım agrıyor dıyor ya delı oluyorum basın kopsun ınsallah yalandan yeere bası agrıyormus dıkıslerım sısıtı nerdeyse acılcak noktaya varmıs gunduzlerıde hep ben ılgıleenıyorum bebısımle ınan tek kalsaydım cok daha ıyıdı şimdı ne zaman gıdecekler dıye yola bakıyorum

canim benim bende seni cok iyi anliyorum sakin benim gibi yapma insanlar uzulmesin diye icine atma bak sonra sana sorun olarak donuyo piskolojin bozuluyor zaten anlamamki bir faydasi olmayan insanlar ne diye gelip kalabalik yaparlar tamam torunu yigenide ama herseyin bi yeri var aileler dogumdan sonra hemen gelmemeliler bence en az bir hafta kari koca bas basa kalmalilar kesinlikle allah sana sabir versin canim

canim kesinlikle tavrini koy ortaya..ortalik virus dolu..benim kizim 1 haftadir atesler icinde ve düsüremiyoruz bir türlü..o senin evladin ve onun icin en güzel karari sen verirsin..istemedigin sacma sapan yerlere götürmelerine izin verme..

allah sabır versin canım diyecek bişey yok sert bi şekilde tavrını koy ne düşünürlerse düşünsünler çocuğundan daha önemli değil hiç birsey

X