buharlı temizlik

hunter7

şükür...:))
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2009
3.639
8.252
kızlar buharlı temizlik robotu kullanan ya da çevresinde kullanan var mı?

ben karcher marka düşünüyorum,derzleri,fayansları çok güzel temizliyormuş

başka bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz marka var mı?

ben de çok merak ediyorum ama pek aklım da almıyo buhaarı tutyosun fayans araları temizleniyo peki o kir nereye gidiyo???

canım aynı soruyu bende sordum satıcılara,bu karcher de vakum sistemi varmış.yani kirli suyu kendi içine alıyormuş.ama bu sistem arçelik ta falan yok onları buhardan sonra bezle silmek gerekiyormuş
ayrıca fakir de yeni bir buharlı temizlik makinesi çıkarmış(bir önceki değil)onda da vakum sistemi varmış
her ikisinin de fayatı birbirine çok yakın(1600 tl civarı)yine de araştırmak lazım..

kızlarr şuanda markasını hatırlamıoyrum sanırım fakirin aldı annem..1500 tl nin üstünde bi fiyat verdi.bu buharlı makinalarda şöle bi olay var..Eğerki pis bi eve taşınıpta orayı bembeyaz yapsın istiosanız o brz zor ama eve ilk taşınıpta en başından beri o buharlıyla temizleyince cidden hiç bir sararma kararma olmuyor..Annem kullanıyor ve çok memnun..bir çok aparatıda var makinaya ütü takıosunuz ütü yapıo fln..Fırının içini,duvarları fln hep bununla silio annem..Yerler granit olduğu için bu makinayla silince hiç iz flnda bırakmıyor..bende kendime almayı düşünüorum..genede siz bilirsinizzz

Selam, ben bekonun buharlı temizlik makinesi aldım (steambox) almadan önce çok araştırma yaptım yerleri silmek bana resmen işkence gibi geliyordu acaba sadece buharlı paspas mı alsam dedim ama hem okuduğum yorumlardan hem de cihazların işlevleri açısından bir değerlendirme yaptığımda en iyisinin o olduğuna karar verdim.
ama her buharlı temizlik makinesi iyi olmuyor tabi.. bazıları soğuk su buharı veriyor ben bunun bir işe yaradığını düşünmüyorum ancak beko sıcak buhar püskürtüyor ve aynı zamanda da dezenfekte ediyor.. tavsiye ederim yerlerde sürünmeyin:)

arkadaşlar polti vaporetto buharlı temizleyici kullanıyorum kesinlikle herkese tavsiye ediyorumm markası ne olursa olsun her evin ihtiyacı bence evimi içime sine sine temizliyorum 1 gr deterjan kullanmadan 1 saatte bütün evim tertemiz

evet lg'nin vk9820scny modeli var hem buharlı temizlik yapıyor hem de normal elektrik süpürgesi görevi görüyor tavsiye ederim

arkadaşlar polti vaporetto buharlı temizleyici kullanıyorum kesinlikle herkese tavsiye ediyorumm markası ne olursa olsun her evin ihtiyacı bence evimi içime sine sine temizliyorum 1 gr deterjan kullanmadan 1 saatte bütün evim tertemiz

Gerçekten çok kaliteli ürün ; ancak 10.000 TL yi kim verir o tartışılır ...

şaka gibi 10.000 tl mi. lg vk9820 daha mantıklı geldi banada

vk9820scsny'nin mantıklı gelmesi normal çünkü diğer ürün mantık dışı, anormal bir fiyata sahip. açıkçası o kadar da değil nihayetinde bir elektrik süpürgesi araba mı alıyoruz canım?!

vk9820scsny'nin mantıklı gelmesi normal çünkü diğer ürün mantık dışı, anormal bir fiyata sahip. açıkçası o kadar da değil nihayetinde bir elektrik süpürgesi araba mı alıyoruz canım?!

Düşüncelerinize katılıyorum . Arkadaşım fiyatı söylediğinde ; bende sizler gibi ' araba mı alıyorsun yok artık ' demiştim :KK70:

Ütü de dahilmiş bu fiyata , presten çıkmış gibi yapıyormuş çamaşırları . Yanlış olmasın ; her ay mı dedi , 3 ayda bir mi dedi gelip makinayı kontrol ediyorlarmış vs vs .

Ne yaparlarsa yapsınlar , çok uçuk bir fiyat ...

temizlgini bilmem ama annemin buharli temizlik makinasinin ütüsüde var.... Ömrü hayatimda ben okadar güzel ütü yapan bi alet görmedim hersey jilet gibi oluyor vallaa...

Düşüncelerinize katılıyorum . Arkadaşım fiyatı söylediğinde ; bende sizler gibi ' araba mı alıyorsun yok artık ' demiştim :KK70:

Ütü de dahilmiş bu fiyata , presten çıkmış gibi yapıyormuş çamaşırları . Yanlış olmasın ; her ay mı dedi , 3 ayda bir mi dedi gelip makinayı kontrol ediyorlarmış vs vs .

Ne yaparlarsa yapsınlar , çok uçuk bir fiyat ...

aynen öyle... delonghi marka ütü aldım o da yüksek buhar verip ütüyü kolaylaştırıyor. her pahalı cihaz iyidir çok kalitelidir diye bir şey yok

Arkadaşlar merhaba,

Buharlı temizlik makineleri başlıklı konuya yazmıştım ama oradan cevap alamadım, umarım buradan bir yardım eden çıkar,

Bende buharlı temizlik makinesi almak istiyorum önce Karcher SV - 1902 de karar kılmıştım ama sadece makine için 2200TL dediler (ütü aparatı ekstra imiş, onunla 2450TL oluyor) bu makine vakumlu, ucunda temizlik için ayrı bir beze gerek yok. Fakat fiyat pahalı gelince fresch clean a baktım onda da 902 AUTOMATICO ve MOD 703 ü dinledim bunlar ise vakumsuz aparata bez takmak gerekli fiyatları 1100-1300TL arasında, yalnız benim kafamı dün mediamarkt daki bir satıcı karıştırdı. Eşimin kardeşi de süpürge almak istiyordu, dyson ı biliyorsunuz iyi bir markadır, ondan aldık kendisine. Satıcı buharlı makineler için halılarda kullanımın uygun olmadığını, kendisinin bunların eğitimine gittiğini, en ufak bir nemin bile yüzlerce belki binlerce bakteri ürettiğini söyledi. Parkeler, sert zeminler için en iyisi olduğunu ama halı temizliği için uygun olmadığını söyledi ve benim kafam bir hayli karıştı. Bana anlatılan makinenin kuru buhar verdiği ve max.2dakika içinde kuruduğu, ama peki o 2dak.içinde bakteri ürüyor mu? üremiyor mu? Bunu bilen var mı? Satıcıların hepsi kendi sattıkları ürünü övüyor, gerçi o bayan bi hayli objektifdi, çünkü karcher ında makinelerini satıyordu, sırf sert zemin ve lavobalar gibi yerlerin temizliği için daha küçük bir buharlı temizleyecinin daha uygun olduğunu söyledi..

Tecrübesi olan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada fakirin buharlı makinesinin de çok tutulmadığını söyledi, niye olduğunu soramadım, vaktim yoktu ama bilen varsa öğrenmek isterim.

Merhabalar!
Buharlı temizlik makinasi kullananlar, bilginızı aktarmanızı recam ediyörum.
İki aletı ilgili: Karcher SC 4100 ve Unitekno MOD:703.
İkisi de W ,BAR ve AĞIRLIK (sıf makına kg.olarak) farkları var.
Çalışma performansı orenmem istedım ,kullanıcıdan.
Şımdilik teşekkürler.

buharın bıraktığı nem bakteri üretebilir.bunu önlemek için alacağınız cihazın içinde antibakteriyal sıvı konulabilmesi çok önemli.böylelikle mevcut bakteri ve mikropları yok ederken.nemin oluşturacağı bakterilerinde önüne geçersiniz.halılar en çok bakterinin yuvası için çok ideal bir ortam oluşturuyor.
Arkadaşlar merhaba,

Buharlı temizlik makineleri başlıklı konuya yazmıştım ama oradan cevap alamadım, umarım buradan bir yardım eden çıkar,

Bende buharlı temizlik makinesi almak istiyorum önce Karcher SV - 1902 de karar kılmıştım ama sadece makine için 2200TL dediler (ütü aparatı ekstra imiş, onunla 2450TL oluyor) bu makine vakumlu, ucunda temizlik için ayrı bir beze gerek yok. Fakat fiyat pahalı gelince fresch clean a baktım onda da 902 AUTOMATICO ve MOD 703 ü dinledim bunlar ise vakumsuz aparata bez takmak gerekli fiyatları 1100-1300TL arasında, yalnız benim kafamı dün mediamarkt daki bir satıcı karıştırdı. Eşimin kardeşi de süpürge almak istiyordu, dyson ı biliyorsunuz iyi bir markadır, ondan aldık kendisine. Satıcı buharlı makineler için halılarda kullanımın uygun olmadığını, kendisinin bunların eğitimine gittiğini, en ufak bir nemin bile yüzlerce belki binlerce bakteri ürettiğini söyledi. Parkeler, sert zeminler için en iyisi olduğunu ama halı temizliği için uygun olmadığını söyledi ve benim kafam bir hayli karıştı. Bana anlatılan makinenin kuru buhar verdiği ve max.2dakika içinde kuruduğu, ama peki o 2dak.içinde bakteri ürüyor mu? üremiyor mu? Bunu bilen var mı? Satıcıların hepsi kendi sattıkları ürünü övüyor, gerçi o bayan bi hayli objektifdi, çünkü karcher ında makinelerini satıyordu, sırf sert zemin ve lavobalar gibi yerlerin temizliği için daha küçük bir buharlı temizleyecinin daha uygun olduğunu söyledi..

Bu arada fakirin buharlı makinesinin de çok tutulmadığını söyledi, niye olduğunu soramadım, vaktim yoktu ama bilen varsa öğrenmek isterim.

merhabalar,ben fakirle ilgili tecrübemi paylaşmak istiyorum.fakirin temizlik robotunu 1 yıl kadar önce eşim bana 1.500 lira civarında satın aldı.hem süpürge hemde buhar makinesi,hemde suya çekiyor diye çok sevinmiştim.fakat estetik olan bu ürün ergonomik değil.el tutma yerinden elim nasır tuttu.suyu koyunca o kadar ağırlaşıyorki.taşımak imkansız.temizlik bitince içindeki kirli suyu boşaltmayı unutsanız acaip pis koku geliyor.bakteri öldüreceğine bakteri üretiyor.süpürgesini kullanırken ise çekiş gücü düşük ve gürültülü.süpürge ile buharı aynı anda kullanırken elim değip habire süpürgesi kapanıyor.işlerim bittiğinde ise koyacak yer bulamıyorum.bunun yerine emiş gücü yüksek,sessiz bir süpürge alsaydın diye eşimin başının etini yiyorum:).buhar sıcaklığı ise beni tatmin etmiyor.işyerindeki arkadaşım fakirin yeni çıkan mopunu almış.o benden daha çok dertli.buhar yerine bol bol su veriyormuş.habire uçları çıkıyormuş.ben şu günler alfi araştırıyorum.olumlu şeyler duyuyorum.fakat sütten ağzı yanan yoğurtu üfleyerek yermiş.sadece süpürge yanında ise sadece buharlı alsaydık keşke diyorum.umarım yardımcı olmuşumdur.
Arkadaşlar merhaba,

X