Kız İsteme istemeye geliyolar akşama ne yapalım çayın yanında yardım:)

bhr20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2009
344
3
kızlar bu akşam beni isstemeye geliyo erkek arkadasım ailesiyle kahveden snr cay da ikram ederz börek olarak hazırladık ama baska ne olabilir pratik tarifleriniz fıkırlernz varsa yardım edin nolur

öncelikle şimdiden hayırlı olsun canım..mesela tatlı-tuzlu kanepeler hazırlayabilirsin...hemen bir paket tost ekmeği al.üzerlerine ister marmelat,reçel sür,istersen de peynir,sosis,zeytin birer kürdan batır..afiyet olsun..

kek yap güzelim çayla çok iyi gider mesela çikolatalı iyi bir fikir hem yapımı da kolay
başka...ben olsam dolma sarardım ama bunu yapıcak halin olmayacağını düşünüyorum(tabi hüner göstermek istiyosan ve heyecanında azsa iyi olur)

nişan evde olacak da sarmayı o zaman yapayım die düsünmüstm bi gün öncesınden hazır edı pişiriverirz havuclu kek tarıfım var üstü vanılyalı pud,ng dökülüo o nasıl gider

bence dediğim gibi bir kek yap çünkü havuçlu kek herkesin hoşuna gitmiyo bir de pudinkli olunca o kadar zahmet verirsin hoşa gitmez
bir de zeytinli poğça yap çayla güzel gider tarifini vereyim
MALZEMELER :

1 su bardağı süt
1 su bardağı sıvıyağ
1su bardağı sıcak su
2 yemek kaşığı yoğurt
2 kaşık kaymak
1 poşet instant maya
1 tatlı kaşığı toz şeker
Tuz
5-6 su bardağı un
ıÇ MALZEME :

1 kase zeytin(çekirdekleri çıkarıyoruzJ)
1 tatlı kağı kekik
1 tatlı kaşığı tatlı toz kırmızı biber)
YAPILIŞI :

ılk olarak kaymak, süt. yoğurt. sıvıyağ. Toz şeker ve sıcak suyu karıştırma kabına alıyoruz

Elimizle iyice çırptıktan sonra mayayı unu ve en son tuzu ekleyip kulak memesinden yumuşak bir hamur yoğuruyoruz ve ılık bir yerde 1 saat hamur iki katına kabarıncaya kadar mayalanması için bekletiyoruz.. Yumurta kadar bezelere bölüp tezgahta 15 dakika kadar mayalanmasının bekliyoruz elimizle hafifçe bastırarak yassıltıyoruz iç malzemesimde paylaştırıp kapatıyoruz ve yuvarlıyoruz.yağlanmış tepsiye dizip üzerlerine yumrta sarısı sürüp tepsidede biraz mayalandırıp 200 dereceli fırın da pişiriyoruz.….

Son düzenleme:
BEYYıNE CANIM BEN DÜN KAPATTM PCYI simdi görüyorum tarifi dün dedgm gibi kek börek iki çeşit de kurabiya yaptm hatta tarifin birin kk'den aldım pudingli kurabiya toz halinde içine katıosn cok güzel oldu tavsiye ederm bide tarifin için cok tesekkrler aldm mutlaka yapacm en kısa zamanda

X