Bebek Beslenmesi vitamin kullanımı (devit-3)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sezince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
445
4
Doktorumuz bebeğime 15 günlük olunca kullanmamız için devit 3 verdi. Kullanan var mı? Ben sütümü sağıp biberonla veriyorum bebeğime. İçine karıştırabilir miyim?

Bütün bebekler kullanıyor bunu sanırım. Ağzına damlatarak veriyorum ben. Ağzını açmamakta inat ederse çay kaşığıyla. Sütle karışırsa faydası azalır mı bilemem.

sağlık ocakları veriyor deviti ama bizim doktor multiitabs verdi.. genelde yeni bebeklere doktorlar bunu öneriyor.. kızım 6 aylık hala kullanıyoruz.. farklı vitamin kullanan arkadaslarım da var..

Biz 6 günlükken acd3 kullanmaya başladık doktorumuzun önerisiyle.3. aydan sonra sağlık ocağının verdiği monovit kullanıyoruz.

canım onu kullanmayan yok o çok önemli yaşına kadar hergün vericeksin mutlaka hem kemik gelişimi hemde bıngıldağının kapanması için onu kullanmalısın sağlıkla büyüsün bebeğin inş.

ayrıca yanlış anlaşılma oluyor sanırım arkadşların bahsettiği kan damlası d3 değil yani senin bahsettiğin değil kan damlasına 4.ayda başlıcaksın multitabs dediklerinin içinde hepsi mevcut

teşekkür ederim hepinize... henüz çok tecrübesizim bebek bakımı konusunda. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

canim devit3 hergün hiç aksatmadan agzina damlat..mutlaka verilmesi gereken bir vitamin bende kullandim 7.ayına kadar..kemik gelişimi ve bıngıldak için çok öenmli..zaten böyle böyle tecrübe edineceksin canim.annelik öyle bir duyguki sanki 40 yıl anaymişsin gibi herşeyiyle ilgelenebiliyorsun bebeginin..ben birde tek başıma büyüttüm ufacık 48 cm cüceyi:)şimdiallah bağşlasin 14 aylık oldu..seninde bebegini allah bağişlasin canim güle güle büyüt.

15 haftalık ikizlere hamileyim, doktorum çok gerek görmesede sağlık ocakları çok önem veriyor bugün kullanmaya başladım devit3, bebekler doğana kadar ben, doğduklarında yaşlarına kadar bebeklere verilecek. Proteinlerle yakın zamanda kullanmayın, bebeklere de sütle vermeyin, damlayı susuz kullanın ki etkisi azalmasın, proteinle yani süt ile kullanırsanız etkisi tamamen yok olur.

15 haftalık ikizlere hamileyim, doktorum çok gerek görmesede sağlık ocakları çok önem veriyor bugün kullanmaya başladım devit3, bebekler doğana kadar ben, doğduklarında yaşlarına kadar bebeklere verilecek. Proteinlerle yakın zamanda kullanmayın, bebeklere de sütle vermeyin, damlayı susuz kullanın ki etkisi azalmasın, proteinle yani süt ile kullanırsanız etkisi tamamen yok olur.

Merhaba Allah kucağına almayı nasip etsin bebeklerin ben de 19 haftalık gebeyim i doktor bana da başladı bir ay önce bu vitamini 2 hafta sonrasına randevum var ama ara vermek gereklimiydi hatırlamıyorum siz ara verdinizmi hiç bu vitamini kullanırken yoksa devamlı mı kullandınız

Merhaba Allah kucağına almayı nasip etsin bebeklerin ben de 19 haftalık gebeyim i doktor bana da başladı bir ay önce bu vitamini 2 hafta sonrasına randevum var ama ara vermek gereklimiydi hatırlamıyorum siz ara verdinizmi hiç bu vitamini kullanırken yoksa devamlı mı kullandınız

Merhaba, Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah :nazar:
Hiç ara vermeden doğuma kadar kullanılacak ve bebeğiniz doğduğunda bebeğe verilecek. Tabi bebek için başlarken mutlaka çocuk doktoruna danışmalı

:KK35:
Merhaba, Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah :nazar:
Hiç ara vermeden doğuma kadar kullanılacak ve bebeğiniz doğduğunda bebeğe verilecek. Tabi bebek için başlarken mutlaka çocuk doktoruna danışmalı

Amin canım Allah sağlık versin inşallah bebişlerimize doktorumu aradım telefonla geç gideceğim için bir hafta bırak test yapalım ona göre devam ederiz dedi Çarşamba kontrolum var çok teşekkür ederim

bu zamana kadar hep mamanın içine katıp veriyordum yani boşunamıydı etkisi olmuyormuydu ? geçen sağlık olcağından ebe ağzına damlat dedi de öyle başladık oğlum bikaç güne 4 aylık oluyor

her dr baslamıyor canım ben 24 . haftada sırt agrım coktu dr tahlil yaptı d vıt dusuk cıktı kullandım normal duzeye gelınce bıraktım yalnız dr um bana gunese cık arada yoksa faydasını goremezsın dedı bebegıme kullanıyrum sımdı kendım de gunluk yumurta yemeye calısıyrum yumurtada var

her dr baslamıyor canım ben 24 . haftada sırt agrım coktu dr tahlil yaptı d vıt dusuk cıktı kullandım normal duzeye gelınce bıraktım yalnız dr um bana gunese cık arada yoksa faydasını goremezsın dedı bebegıme kullanıyrum sımdı kendım de gunluk yumurta yemeye calısıyrum yumurtada var

Çok teşekkür ederim iyi bayramlar

X