Gebelikte nezle olmak :(

yasemmminnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2010
152
3
Arkadaşlar 21 haftalık hamileyim ve 2 gündür öksürmekten boğaz şişliğinden burun akıntısından öldüm :KK43:((( ateş falan yok sadece soğuk algınlığı belli grip olmuşum ama çok zor geçio bebeğim kim bilir nasıl korkuyodur ben öksürdükçe :KK43:(( içim çıkacak sanki limon sıkıp içiorum ıhlamur tuzlu suyla gargara c vitamini bol bol ama hala boğazlarım şiş :KK43:( daha başka bişeyler bilenler varsa yardımcı olursanız sevinirim kışın hamilelik yaşayan herkese Allah yardımcı olsun çok zormuş evin içi sıcacık ama ne fayda dışarısı 30 yılın en soğuğunu yaşıo :KK43:( ne yesek ne içsek girdi bi kere mikrop çıkaana kadar sabır edicez ama çabuklaştırabilecek bişeyler var mı bebeğime yazıksenağlama :KK43:(

cnm geçmişolsun bende geçen haftadan beri griptim hele ctesi yüz kemiklerim bile ağrıyodu ağladım aağrıdan ama ilaç almadım bal zencefil limon sıcak su içtim günde 2kere bolbol ıhlamuriçtim ama boğazlarım şiş değildi öksürükte yoktu boğazlar şiş olunca bence dra görün çok geçmişolsun

canım bende öleyim boğazlarım ağrıyodu geniz akıntım vardı doktora gittim faranjit dedi antibiyotik verdi kullanıyom napayım geçmiyo çünkü öksürüğümde var doktora görün benim geçmedi hep limonlu şeyler içtim ihlamur falan ama mikrop girdimi ilaç kullanmadan geçmiyo arkadaşım

canım yarım kahve fincanı bala 1 çay kaşığı toz zencefil kat 1 tatlı kaşığı kadar ye sabah akşam..taze yap hergün..öksürüğe çok iyi geliyo...geçmiş olsun canım...bi de kabuk tarçın karanfil zencefil ve ıhlamuru kaynat...bu da çok iyi gelir...geçmiş olsun hayatım...

:KK43:( teşekkür ederim kızlar eşime sölliiim de gelirken alsın ben bu soğukta kapı dışarı çıkamıorum :KK43:( zencefilim yok alıp deneyim hemencik :) saolun

canım bende senin gibiydim ama inan okadar ağırdıki sadece 2 gün sürdü..
sağlsun babaannem kocakarı ilaçlarla iyleştirdi beni..
BOĞAZIN İÇİN MUTLAKA nişadır AL BİR REÇEL KAŞIĞI KADAR SUYA KARIŞTIR VE GARGARA YAP 3- 4 SEFER..
SONRA BOLCA LİMONLU AÇIK ÇAY İÇ AMA DİKKATTET SICAK OLMASIN SAKIN HEP ILIK İÇ HERŞEYİ.YOKSA ANTİBİYOTİK KULLANMAK ZORUNDA KALIRSIN..
sonra keçiboynuzu ye oda bağşıklık sistemini güçendirecektir mikrop kırıcı aynı zamanda..
başkaaaaaCADIARZUportokal suyu mandalin ve bir limon sıkıp iç yemeklerden sonra..günde bir sefer sadece ..temiz hava al odanı hep havalandır..sütlü bal iç..
inşallah geçer inşallah faydam dokunmuştur..

hem endişelenme bazı antibiyotkler hamileler için uygun üretiliyo..eğer doktorun tavsiye ediyosa al mutlaka..

geçmiş olsun benimde 3 gün önce batıyodu boğazım hemen küçük bir demlikte bir tutam ıhlamur ve 2 adet zencefili demleyip bol limonla içtim iyi geldi.dene istersen

ben de cok kotu hasta olmustum o haftalarda.... bogaz sisligi icin SIRKEYLE gargara yap biliyorum cok igrenc ama antiseptik etkisi sebebiyle oradaki miktoplari olduruyor...
ayrica bol bol ihlamur ic...ama bali icine ilikken kat.. cok gecmis olsun

bende grip oldum ama sadece boğazımda yanma vardı şiş yoktu.zencefilli ballı limonlu ılık ıhlamur içtim,tuzlu suyla garagara yapyım,bol bol ılık su içip dinlendim ha birde strepsils pastil aldım 1-2defa ve şimdi iyiyim,bu yaptıklarımın faydasını gördüm tavsiye ederim:))

X