Bebek Beslenmesi Derin dondurucudaki sütler hakkında...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

daisy83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
385
1
41
Kızlar selam,
Ben 2-3 aydır sütümü sağıp stokluyordum ama bugün 2 saat elektrikler kesildi. Geldiğinde dondurucunun derecesi -18 den -9 a çıkmıştı. Sütler çözünmemişti hala donuk haldeydi ama bir şey olur mu acaba? Umarım ziyan olmamışlardır.

yok bişeyolduğunu sanmam.2 saatte çözülmez.bende sütümü sağıp saklamıştım. 6 ay derin dondurucuda saklanabileceği söylenmişti.ama 6 ay dayanmıyo haberin olsun.6 ay sonunda çıkardığımda acılaşmıştı.bence fazla bekletmeden tüket yoksa ziyan oluyo.

bozulacağnı sanmam ve arkadaşın dediğine katılıyorum,çok bekletme,ben nerdeyse 4.5 kilo sütü döktüm,tadı bir tuhaftı,hele kokusu,oğlum da hiç içmedi zaten buzluktakileri

Nisanda çalışmaya başlayacağım için sağıyorum sütümü. Mart gibi vermeye başlayabilirim saha hiç biberon vermedim. 3 aydan eskileri vermemeyi düşünüyorum zaten. Hem sütüm azalmasın diye de sağıyorum.

cnm yine doktoruna danış ama bnm doktorum kesinlikle biberon verdirmedi.kaşıkla besliyoruz.biberonda emmeyi reddedebilir dedi.kaşıkla da zor oluo süt soğuo falan ama yolunu bulduk.az az ısıtıp sıcak suda bekleterek veriorz.

Sabah 7 den akşam 7 ye kadar evde olmayacağım için memeyi bırakmasını göze almak zorundayım:KK43: Bırakırsa sürekli sağıp veririm artık napim. Zaten o zamana 6 aylık olacağı için ek besinlere de başlamış olacak anne sütünü de takviye olarak verebildiğim kadar veririm.

iş yerinde sütünü sağ özel termos çantalar var bunla akşam eve getir ertesi gün bakıcı bu sütü içirsin.

X