Bir Sorunla Daha Karşınızdayım, Yardım

xxDerinxx

♥♥ Aşkım ♥♥
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
8.713
22
Arkadaşlar merhaba...
Bu sefer sorun kayınbabamla ilgili...
Kayınbabamla bugüne kadar öyle büyük sorunlar yaşamadık...
Yaşadığımız sorunları da konuşarak halledebildik hep...
Dediğim gibi kayınbabam o ailede en sevdiğim kişilerin başında geliyor...

Neyse konuya geleyim. Şuan ben benim memleketim olan Çanakkale'de yaşıyorum üniversite gereği...
Kayınbabamla da ta Batman'da 26 saatlik mesafede oturuyorlar.
Bu arada benim kendi ailem de şu anda Almanya'da yaşıyorlar...

Dün kayınbabam eşimi aradı. Ona iş bulduğunu söyledi. Ama benim eşim zaten çalışıyor :bbo:
Bulduğu iş de ta Batman'dan nasıl bulduğuna zaten hayret ediyorum Çanakkale'nin bir ilçesinde ve bize 2 saat mesafede. Eşimden işini bırakıp bu işe girmesini istedi. ben her gün 4 saat yol çekemezsin hem işinden de memnunsun ama sen bilirsin dedim. Eşim de pek istemedi. Sonra 4 saat yol çekemem deyip o işi bırakırsa buradaki işinden de olur...
Bugün adam görüşmeye gelecekmiş ama eşim istemiyor... Tabi babasına da söyleyemiyor nedense...
Neden eşim 5 dakika mesafedeki gül gibi işini bırakıp 2 saat mesafedeki bir işe gitsin ki maaşı biraz daha fazla diye? O biraz daha fazla olan miktardan daha fazlası yol masrafına gidicek zaten...
Bir türlü anlayamadım. Kötü bir niyeti olmadığını tahmin ediyorum eminim de ama biraz mantıksız değil mi arkadaşlar?

Bir de kayınbabam benle konuştuğunda hiç hiç anlayamadığım bir konuşma daha gerçekleştirdi...
ışte diyor ki: senin ailen Çanakkaleli. Eşin bilmem ne kadar işsiz kaldı. Senin ailen damadımıza bir iş bulalım demedi.
Tamam da benim babam 15 yaşından beri Almanya'da yaşıyor burda kimseyi tanımıyor etmiyor. Ta Almanya'dan Çanakkale'de iş nasıl bulsun ki?
Bir de: ben olsam konuşmazdım onlarla sen de konuşma diyor.
Ben neden Almanya'da otururken Çanakkale'de eşime iş bulamadı diye ailemle konuşmayayım ki? Eşimin ağzı dili yok mu eli ayağı yok mu? Kendisi aratıp iş bulamıyor muydu ki şimdi bulduğu halde siz işten çık diyorsunuz?

Şimdi bazılarınız sinir halinde söylemiştir diyeceksiniz. Ama aileme sinirlenmesini gerektirecek bir durum yok ortada ve bunu ilk defa söylemiyor...
Batman'dayken kayınvalidem de baban senle konuşmuyor sen de kız kardeşinle konuşma. Yok annene küs bilmem ne derdi bana...
Neden böyle birşey yapayım arkadaşlar?
Yorumlarınızı bekliyorum...

en ıyısı daha cok mesafe . herseylerıne burnunu sokmaya calısıyorlar bence .....
kaynanayı hadı anlarım kıskanclık derım ama kayınbaba ne oyle herseye karısmaz oturur kosede ....
ıyıce sınır oldum esının aılesıne heeee. onalr kımkı senı aılene karsı kıskırtıyorlar. (hemde arada hıcbırsey yokken) bence sen almanyaya tasın

Kayınpederinin iyi bir insan olduğuna eminmisin. ?
Bu zamana kadar sorunlarınızı konuşarak çözebildiğinize göre bunu da konuşmanızı tavsiye ederim.
Hoşlanmadığınızı anlatın. Eşinizde babasıyla istemediğini açıkca konuşsun.
Hayatınıza bu derece müdahale ettirmeyin.
Ettirmiyorum diyeceksiniz ama yaşanan tüm sorunlar aksini gösteriyor.

evet hayatınıza cok fazla mudahale edıyorlar , ızın vermeyın bır bıter ardından yenısı baslar.

diablo Türkiye'nin iki farklı ucundayken bile bu kadar meraklı iseler burun sokmaya Almanya'ya da gitsem burunlarını sokarlar Avustralya'ya da...

ırem&Özge ben her zaman mesafemi korumaya, hayatıma müdahale ettirmemeye çalıştım. Ama eşim onların hayatımıza karışması için elinden geleni yapıyor. O böyle yapınca ben de saygısızlık olmasın diye susuyorum. Ama durumu kabullendiğimden değil. Konuşup konuşup susarlar diyorum ama öyle bir niyetleri de yok gibi...
Eninde sonunda patlarım...

kesınle canım araya mesefa koyucaksınız herseyınıze karısmıycaklar bır kere ck mantıksız guzelım ısını bırakıp neden o kadar uzak bır yere gıtsınkı..bunuda acık bır sekılde soylemel bence...hem bır kere senın aılen almanyada nasıl ıs bulsunlar sacmalık ...senınle bu sekılde konsmalarına ızın verme onlar senın aılen ne demek konusmamk

iş eşinizde biter. babasınının hayatınıza karşımasına izin veren o; 1-2 kere baba yeter lütfen dese belki adam çeker elini eteğinizi sizin üzerinizden.

Bahar'cım ne kadar mantıksız bir durum olduğunun farkındayım...

Eşim babasına yeter deyince saygısızlık olacağını düşünür eminim. Ama ben eşimle konuşucam. Benim ailem böyle yapsa hoşuna gider mi dicem...

İrem&Özge ben her zaman mesafemi korumaya, hayatıma müdahale ettirmemeye çalıştım. Ama eşim onların hayatımıza karışması için elinden geleni yapıyor. O böyle yapınca ben de saygısızlık olmasın diye susuyorum. Ama durumu kabullendiğimden değil. Konuşup konuşup susarlar diyorum ama öyle bir niyetleri de yok gibi...
Eninde sonunda patlarım...[/B]

Sen müdahaleye engellesende eşinin engellememesi onlara bu şansı veriyor. Zaten bence senin değil oğullarının ne düşündüğü önemli onlar için. Eşinle kesin konuş ailesiyle konuşsun bunun başka çözümü yok bence.

Sen müdahaleye engellesende eşinin engellememesi onlara bu şansı veriyor. Zaten bence senin değil oğullarının ne düşündüğü önemli onlar için. Eşinle kesin konuş ailesiyle konuşsun bunun başka çözümü yok bence.

Kesinlikle bundan kaynaklanıyor zaten...
Eşime sen de ailenle görüşme o zaman ben görüşmeyeceksem dicem...
Bu daha fazla böyle sürmez bence...

canım babanın senle küs olduğunu nerden biliyorlar
herşeyini söyleme bencede
sonuçta sizde bir ailesiniz

diablo Türkiye'nin iki farklı ucundayken bile bu kadar meraklı iseler burun sokmaya Almanya'ya da gitsem burunlarını sokarlar Avustralya'ya da...

İrem&Özge ben her zaman mesafemi korumaya, hayatıma müdahale ettirmemeye çalıştım. Ama eşim onların hayatımıza karışması için elinden geleni yapıyor. O böyle yapınca ben de saygısızlık olmasın diye susuyorum. Ama durumu kabullendiğimden değil. Konuşup konuşup susarlar diyorum ama öyle bir niyetleri de yok gibi...
Eninde sonunda patlarım...

canım ıste patlamadan o zaman esınle konusup onun uygun olarak aılesıyle konusmasını sagla. ama yazdıklarından analdıgım kadarıya esınde senın gıbı "sımdı huzursuzluk cıkmasın dıye bısey soylemeyen bırı" eger esın durumu cozemıyorsa gozunu karartıp mesafenı agır koy. kayınvalıden yada peder sana aılenle yada evlılıgınle ılgılı ne yapıp ne yapmamam gerektıgını soyledıgı andan sende " ya lafı sokacaksın yada uygun dıl nasıl olur bılemem ama lutfen mudahalede bulunmayın bız aramızda halledıyoruz dıyeceksın. yoksa daha cok topık acıp cookkk daha sıkıntılarla karsılasabılırsın maaselef

canım babanın senle küs olduğunu nerden biliyorlar
herşeyini söyleme bencede
sonuçta sizde bir ailesiniz

Canım ben kaçarak evlendim ve evlendiğimden beri babam benle konuşmuyor.
Bilmeleri çok normal söylemesem de...

yaa bence eşinle ailesi hakkında konuşup aranızı germe..
ailesine asla yapmayın etmeyin karışmayın diyemez saygısızlıktır oralarda(batman'da)
size ailenizle ilgili söyledikleri hoş ve kabullenilebilir şeyler değil ama şunu unutmayın ki insanları değiştiremezsiniz.onların düşünce tarzları,insanlara saygıları bu demek ki malesef..tavır da koysanız bir şey değişmeyecek. o halde politik davranmanızı öneririm.hal hatır sormak dışında onlarla konuşmalarınızı uzatmayın,canınızı sıkacakları kadar uzun süre konuşmayın.

allah sana sabır versin öncelikle ama bu ne ya senin eşin çocuk mu ta batmandan yapacakları sıralanıyo
bu arada senin ailenle olan ilişkilerine de hiç bi şekilde müdahale edemezler hadlerini bildir geç bile kalmışsın kim oluyolarda bu kadar kendilerinde bu hakkı görüyolar anlamış degilim

batmandan cannakkaledeki bir isi nasil bulmus cok merak ettim :)) demekki uzak olamk yeterli mesafe koymaya yetmiyormus elinizden geldigi kadar mesafeli olun ... vede ailenize kesinlikle laf ettirmeyin .. siz izin vermezsseniz kimse buna cesaret edemez ..

Bahar'cım ne kadar mantıksız bir durum olduğunun farkındayım...

Eşim babasına yeter deyince saygısızlık olacağını düşünür eminim. Ama ben eşimle konuşucam. Benim ailem böyle yapsa hoşuna gider mi dicem...

Sana abla tavsiyesi sakın sakın olayı senin ailen benim ailem ayrımına getirme.Örnek vereceksen genel ver ve ardından sor hangisi daha mantıklı yada hangi ailenin yaptığı doğru vs vs gibi örneklerle sorununu çözmeye çalış.Çünkü söze senin ailen veya benim ailem dedinmi erkek egosu bunu suçlama gibi algılıyor.
.

saygısızlık gibi düşünme seni kırmak amaçlı da yazmıyorum ama naçizane benim fikrim, umarım sana ters gelmez

bence sen ve eşin tam bir aile olamamışsınız.. yani bunu şu şekilde söylüyorum, karı koca evlendikten sonra maddi manevi bütün sorumlulukları tek başına yüklenmeli, sıkıntı ve zorlukları birlikte aşmalı. ama sizin aile yapısında sürekli başka kişlerin müdahalesi var, bu çok yanlış, olgun bir evlilik değil bence bu, bunu zamanla aşacağınızı düşünüyorum,

kayınpederin çok iyiniyetli davranmış ,eşine iş teklif etmiş, buraya kadar normal, ama baskı yapması ya da üzerinizde dolaylı olarak baskı kurması doğru değil,senin ailenle konuşamanı istemediğini söylediği an sert bir tepki koysaydın ağzını açamazdı bir daha,senin ailien damadına iş bulmak zorunda değil ki, damadı kaçyaşına gelmiş adam, evlendiğine göre sorumluluğunu yerine getirebilecek kadar kendine güveniyor demek kii, ee ailenin öyle iş bulma gibi bir mecburiyeti olamaz ki.

Arkadaşlar hepinize hak veriyorum ve cevaplarınız için teşekkür ediyorum...
Bugün de eşime ailemin yanına gidip bir gece kalıp döneceğimi söyledim. Anneme sor, dedi. Ben de benim kocam sensin sen evet diyorsan gidicem dedim. Taa Batman'daki annen bunu bilmek zorunda değil dedim sesi çıkmadı :)

X