Doğuma Hazırlık Hamile Kalmadan Cinsiyet Öğrenilebilir mi?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mutter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
235
2
Hamile Kalmadan Cinsiyet Öğrenilebilir mi?

Bursa’nın Mudanya İlçesi’ne bağlı Güzelyalı Beldesi’nde görev yapan bir hemşire, kadınların hamile kalmadan önce, doğacak bebeklerinin kız ya da erkek olacağını bildiğini öne sürdü.

Mudanya’da, “cinsiyet kahini” olarak anılan Fatma Güler, Bulgaristan’dan 1980 yılında Türkiye’ye geldiğini, cinsiyet öğrenme tekniğini Sofya’da çalıştığı hastanedeki bir profesörden öğrendiğini anlattı.

Hamilelikte cinsiyet tespitinin yapılabildiğini, ancak kendisinin tespiti kadınlar hamile kalmadan önce yapabildiğini savunan Güler, bugüne kadar yaklaşık 600 kadının hamile kalmadan önce doğacak bebeğinin cinsiyetini tahmin ettiğini iddia etti.

Tahminlerinde yanılma payının sadece yüzde 1 olduğunu, onların da eşlerin doğum tarihlerini kendisine doğru söylemelerinden kaynaklandığını sandığını belirten Güler, şunları söyledi: “Bunun için vücutta hiçbir şey yapmıyorum. Ne dokunuyorum ne dinliyorum ne de ilaç veriyorum, ama tahminlerim doğru çıkıyor. Yeter ki, anne ve baba aday adaylarının doğum tarihi kesin olsun. Kadınla erkeğin doğum tarihlerinin kesin olması ve evlilik olması gerekiyor. Doğum tarihlerindeki bir günlük sapma, yanlış sonuca iter. Ayrıca bu tespiti yaptıracaklar, 18-38 yaş arasında olmalılar. Bana gelen kişiden gerekli bilgileri aldıktan sonra bir takım hesaplamalar yapıyorum ve doğum yapacaksa bebeğinin cinsiyetinin ne olacağını söylüyorum.”

İNTERNETTEN HİZMET

Güler, “meslek sırrı” olduğu için cinsiyet tespitini nasıl yaptığını açıklamayacağını, bu işi parayla yapmadığı için kapısının herkese açık olduğunu belirterek, kendisinin tahminde bulunduğu kadınların, hamile kaldıklarında ultrasonda bebeklerinin cinsiyetini öğrenince şaşırdıklarını ve memnuniyetlerini dile getirdiklerini kaydetti.

Bu arada, Güler, “anne babaların doğum tarihleri kesin olmak kaydıyla” internet adresine gelen talepleri de yanıtladığını anlattı.

DOKTORDAN TEPKİ

Öte yandan, Zübeydehanım Doğumevi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Melih Sezgen, Fatma Güler’in iddiasına “Böyle bir şey olamaz” diyerek tepki gösterdi.

Dünyada hamilelik öncesi cinsiyet belirleyici bir yöntemin bulunmadığını kaydeden Sezgen, “Tıbbi gelişmeler sayesinde hamilelik sırasında ultrason başta olmak üzere çeşitli yöntemlerle cinsiyet tespit edilebiliyor. Ancak hamilelik öncesinde cinsiyet tespitinin yapılması mümkün değil. Sadece tüp bebek vakalarında hamilelik öncesi spermleri ayırarak cinsiyet tespiti yapılabiliyor” dedi.

BURSA'LI HANIMLAR BU HEMŞİREYİ BİR BULALIM YAAA :))))))

Ne kadar ilginçmiş! sositososito
Hakikaten nasıl biliyor? Peki ikizi üçüzü biliyor mu acaba? bilmiyorumkismile

burda bi çok yöntem var hangisi daha kesin acaba.insan terettütde kalıyo.

biz bulduk bu hemsireyi canim:))
ama önceki bebeklerimiz tarihini verdik hic 10 arkadas falandik ama hic birimizde tutmadi:)
sonra devreye oglu girdi.dedi siz bana tarih verin annem yanlis hesaplama yapiyor ben bakayim dedi
gercektende annesinden iyi hesap yappti onun söyledigi tahmisler tuttu
benim icin 2010 ocak ve subat da hamile kalirsam erkek demisti.bakalim tesadüf bende ocak da kaldim hamis.tahmini dogru cikcakmi.fatma hemsireydi ismi

bizden sadece kadinin dogum tarihini istedi beylerinkini degil
ona göre su ayda kiz yada su ayda hamile kalirsan erkek dedi
yönteminide hic söylemedi.ne ye göre baktigini
bizden 3 aradas secti onlara gün verdi dedi onlarinkini para almadan siz inanin diye yapcak
ama sonrakilerde para alirim dedi.msn görüsmüstük.ama tahminleri dogru cimayinca bizde üstünde durmadik

ciddi misin yaaa?

e internet adresi neymiş?
ya da msn i sende hala war mı?
nekadar para istedi peki?

gerçi doğru çıkmadı diyosun ozaman çokta önemli değil adresi? :)))))

Son düzenleme:
biz bulduk bu hemsireyi canim:))
ama önceki bebeklerimiz tarihini verdik hic 10 arkadas falandik ama hic birimizde tutmadi:)
sonra devreye oglu girdi.dedi siz bana tarih verin annem yanlis hesaplama yapiyor ben bakayim dedi
gercektende annesinden iyi hesap yappti onun söyledigi tahmisler tuttu
benim icin 2010 ocak ve subat da hamile kalirsam erkek demisti.bakalim tesadüf bende ocak da kaldim hamis.tahmini dogru cikcakmi.fatma hemsireydi ismi

aynen canım katılıyorum bende aradım buldum bu kadını adını vererek 118 den, konuştum cvp alana kadar göbeğim çatladı.Neyse 5 lişiye baktı 2 si tutu, hatta kızımınkini bilemedi yani atıyor ben bile tahmin yapsam daha fazla tutardı:))Oğlunun internet sayfası açacağını ve oradan paralı bakacağını söyledi bundan sonrakilere, ama hiçbir mantıklı tarafı yok kızlar , çin takvimine bakın daha kolay:))

bizden sadece kadinin dogum tarihini istedi beylerinkini degil
ona göre su ayda kiz yada su ayda hamile kalirsan erkek dedi
yönteminide hic söylemedi.ne ye göre baktigini
bizden 3 aradas secti onlara gün verdi dedi onlarinkini para almadan siz inanin diye yapcak
ama sonrakilerde para alirim dedi.msn görüsmüstük.ama tahminleri dogru cimayinca bizde üstünde durmadik

bendende sadece kadının doğum tarihi ve son adet tarihini istedi,msn adresi verdi başka bir arkadaşının oda beni delirtti anlamadı gitti yazdıkalrımı bend ebir daha görüşmedim.Hiç inandırıcı tarafı yok çünkü boştan yere para vermeyin derim:))

bencede kanmayın böyle şeylere.feyza79 sen bu kadına göremı uyguladın acaba hamilemısın şimdi?

ciddi misin yaaa?

e internet adresi neymiş?
ya da msn i sende hala war mı?
nekadar para istedi peki?

gerçi doğru çıkmadı diyosun ozaman çokta önemli değil adresi? :)))))
canim evet ciddiyim
gülyhas da arkadaslarimdan biri bak benim yazdiklarimi oda onaylamis
msn adresini ben sildim ama istersen bir arkadasimda kayd etmisti ondan yine bulurum senin icin?

bencede kanmayın böyle şeylere.feyza79 sen bu kadına göremı uyguladın acaba hamilemısın şimdi?
canim ben hamileyim ama bu kadinin verdigi aya göre hamile kalmadim.ben coktan unutmustum bile topigi tesadüf görünce aklima geldi.benim icinde tahmnde bulunmustu oglu diye.yoksam inandirici degil.

tam bir şarlatan bence böle bişi olamaz doğum tarihiyle ne yapabilirki külliyen saçmalık inananlarda var u bilim çağında gülünür sadece

X