Bebek Mevlüdü?Neler yapılıyo detayları paylaşırmısınız Lütfen..

BaBy_LoVe

Seviyo & Seviliyo
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2009
595
3

internette araştırdım ama malesef bişey bulamadım bu konuyla ilgili..:sm_confused:
Ben bütün detayları bilmek istiyorum CADIARZUmesela bebeişleriniz doğunca okadar hazırlık okadar kalabalıkla nasıl başa çıkıldı..??
Ben daha 3 aylık hamileyim ama çok merak ediyorum,çok pimpirikli titiz ve evime bile kıyamayan bir bayanım.şimdi ise kara kara düşünüyorum okadar kalabalık hazırlıklarla nasıl başa çıkıcam diye??
Eminim hepinizin annesi kardeşi ablası vardır ben gurbetteyim ve sadece halam ile babaannem var, malum babaanem yaşlı ondan bişey bekleyemem ,kayınvaldem koşturuyo herşeyime ama ben herşeyimin dört dörtlük yapılmasını istiyorum.Çok kalabalık oluruz büyük ihtimal,bide ben yatıcammı etrafı mı organize edicem nasıl olacak çok merak ediyorum:sm_confused:
Mevlüd sırasında ne dağıtılıyo?
bazı kişilerde açık büfe tarzında sofralar görüyorum cıvıl cıvıl bazılarında plastik tabaklarda dağıtılmış oluyo herşey..
Çaydı, şerbett,i pideydi, etli pilavdı ,ayrandı ,derken oooooooof-tatlicadiarzu-
Bana güzel bir hatıra kalsın istiyorum herşey mükemmel olsun istiyorum o YÜZDEN SİZDEN TECRÜBELİ ANNELERDEN FİKİR İSTİYORUM..nolur bana akıl verin yada bu konuda rahatlatın :uhm:siz neler yaptınız??neler yaşadınız ,kıyafetiniz, yatağınız dağıtılan şeyler günün sonuna kadarki özetini bana yazarsanız çok çok sevinirim gerçekten..a.s.HERŞYE HAZIRLIKLI OLMAK İSTİYORUM önceden bilmek istiyorum

Şimdiden teşekür ediyorum hepinize..
Yazan elleriniz dert görmesin diyima.s.

ben bayağı zor bişey sormuşum meğeeer:KK43::-)sm_confused:
kimse birşey yazmadığıa göreee:KK43::-)umursamaz:
neyse canınız sağolsun TEŞEKÜREDERİM..buyrunnnnnnnnn
ben en iyisi bu işin peşini bırakayım
fisfisfis

canım bende mevlüt yapıcam ...ben ilk önce şekerleri hazırlamakla baslıyorum işe fon kartonu ile kelebekler çizicem sonra oğlumun adını yazıcam üzerine... arkalarına badem sekeri koyucam mevlütten sonra onu dağıtıcam....açık büfe yada tavuklu pilav yapıp tatlı ile sonra dağıtıcam...ilk kızımda .hazır kuru pastalar dağıtmıstık kolayla birlikte....bu sefer etrafım kalabalık belki diyer çesitli pastaları yetistiremeyiz diye böyle düsündüm....ha aklında olsun annem bebeği görmeye gelenlere seker olarak yünden minik patikler ördü ...üzerini ben kurdele ve nazar boncuğu ile süsleyip içine su küçük sekerlerden koyduk...gelen herkesin çok hosuna gitti...sende yap bence babanen...kayın valden...bunu örebilirler....bu arada bende trabzonda gurbetteyim izmirliyim aslen...bizde adet çoktur...bide gelenlere lohusa şerbeti ikram ettik...oda güzel oluyor...bilmiyorum yardımcı olabildim mi bana özel msj atarsan cevabını daha iyi takip edebilirim kendine iyi bak...

canım bende mevlüt yapıcam ...ben ilk önce şekerleri hazırlamakla baslıyorum işe fon kartonu ile kelebekler çizicem sonra oğlumun adını yazıcam üzerine... arkalarına badem sekeri koyucam mevlütten sonra onu dağıtıcam....açık büfe yada tavuklu pilav yapıp tatlı ile sonra dağıtıcam...ilk kızımda .hazır kuru pastalar dağıtmıstık kolayla birlikte....bu sefer etrafım kalabalık belki diyer çesitli pastaları yetistiremeyiz diye böyle düsündüm....ha aklında olsun annem bebeği görmeye gelenlere seker olarak yünden minik patikler ördü ...üzerini ben kurdele ve nazar boncuğu ile süsleyip içine su küçük sekerlerden koyduk...gelen herkesin çok hosuna gitti...sende yap bence babanen...kayın valden...bunu örebilirler....bu arada bende trabzonda gurbetteyim izmirliyim aslen...bizde adet çoktur...bide gelenlere lohusa şerbeti ikram ettik...oda güzel oluyor...bilmiyorum yardımcı olabildim mi bana özel msj atarsan cevabını daha iyi takip edebilirim kendine iyi bak...

opuyorumnanaktan çok mutlu olduuuum teşekürederiiiiiim yazdığın için.evet güzel şeyler paylaşmışsın..mutlaka bu şerbet olayını yapıcam daha dün gördüm bardakları bile süsleyip yapmışlar..kayınvaldemle konuştuk ,ben geceliklerimi giyip yatak odamda yatıcakmışım ,yatağımıda babaannemler süsler bir güzel ..biz herşeyi hallederiz dedi sen canını sıkma..
çok içim rahatladı öyle güzel şeyler söyleyince..
burda pide siparişi veririz dedi baklava bide sarma yaparız herkeze dağıtırız..bebekleride sadece kuran okuyan bayana veririz dedi..çok kalabalık olucaz anlaşılan şimdiden ben liste bile çıkardımkaydirigubbakcemile3
TEKRAR TEŞEKÜREDERİM SENİN SÖYLEDİKLERİNİ DE NOT ALDIM:asigim: MUTLAKA UYGULUYCAM ..çok sağol sende inşallah güzel bir mevlüd günü geçirirsin şöyle dillere destana.s.

Bende mevlüt yaptım hatta bayağ kalabalık olmuştu . Ben hiç yatağımda yatmadım valla gayet iyiydim hasta diilim sadece doğum yaptım giyindim süslendim herkesi ben karşıladım . En Önce süslü bardaklarda şerbet dağıttık . Annem kayınvaldem saolsun çok koşturdular açık büfe yaptık bizde önce tavuk pilav dağıttık sonra çaylıklar açık büfe şeklindeydi . Bebeğimide çok güzel giydirdim elden ele dolaştırıldı okundu çok güzel geçti . Bide kırkını beklemeden yaptık biz 22. gün falandı erken yapıp bitirmek istedik

güzel konu olmuş bende merak ediyorum değişik fikirler olursa bizde uygularız yapan arkadaşlar foto falan varsa paylaşırsa sevinirima.s.

ben de doğumdan 10 gun sonra yapmıştım mevlütbiz tavuk pilav yaptırdık dışarıda.yanında ayranla mevlütten önce ıkram ettık.ben pek çıkmadım yatağımdan.kızımı da sadece hocaya verdım bı 5 dk.kuran okuyo çunku ona.öyle elden ele gezdırmedım çocuğumu.el kadar bebek akarı var kokarı var dedim vermedım annemler ayıpladı hatta bıraz ama banane kıyamadım çocuğuma.bı de doğumdan önce tülden renklı keseler almıştım içine badem şekeri çıkolata koyup şerbetle beraber onları verdık gelenlere.

biz de kırkı çıkmadan yapmayı planlıyoruz.genelde bir yatak hazırlanıp anne ve bebek orda yatıyormuş fakat ben ayakta olup kendim karşılamak isterim gelenleri.hazırlıklarda da cenaze mevlütlerimiz gibi plastik şeyler kullanmayı düşünmüyorum.zaten o kadar kalabalık olunacağını da zannetmem.30,40 kişi olur sanırım.o yüzden plastik şeylere gerek yok.bizde pilav tavuk ve baklava vermeyi planlıyoruz.doğuma gelenler için yaptığım gibi kendi tasarladığım şekerlerden hediye edeceğiz gelenlere.ben de bebişin herkesin elinde gezmesi taraftarı değilim.hele hele şu kış gününde hiç gerek yok.hastalık kol geziyo.hoca alır dualar,o da yeter zaten.inşallah senin de gönlüne göre olur arkadaşım hazırlıkların..sevgiler..

Bende mevlüt yaptım hatta bayağ kalabalık olmuştu . Ben hiç yatağımda yatmadım valla gayet iyiydim hasta diilim sadece doğum yaptım giyindim süslendim herkesi ben karşıladım . En Önce süslü bardaklarda şerbet dağıttık . Annem kayınvaldem saolsun çok koşturdular açık büfe yaptık bizde önce tavuk pilav dağıttık sonra çaylıklar açık büfe şeklindeydi . Bebeğimide çok güzel giydirdim elden ele dolaştırıldı okundu çok güzel geçti . Bide kırkını beklemeden yaptık biz 22. gün falandı erken yapıp bitirmek istedik

Çok teşekürederim paylaştığın için:1hug:
çok iyi fikir aslında bu şerbet dağıtılırken bende bebek şekerlerini dağıtmış olurum hem.çok sağolopuyorumnanaktan
ama ben hayatta açık büye yapamam heralde ,hem kalabalık olur hemde salonda boş kalabalık olmasından hiç hoşlanmam..tabaklara koyup mutfakta hazırlnadımı girilip dağıtılsın isterim ben..ama keşke az kişi olsaydı daa bir sürü şey yapabilsek ve dağıtabilsek.ben yatıcağım için organize tamamen başkalarına ayit olucak artıkboshayallersmile..ilk defa hayatımda bikereliğine de olsa uzaktan seyredicem bişeyi.kendimi nasıl tutacaksamkafamçokkarıştı-tatlicadiarzu-..

güzel konu olmuş bende merak ediyorum değişik fikirler olursa bizde uygularız yapan arkadaşlar foto falan varsa paylaşırsa sevinirima.s.

dimmi bak ne güzel şeyler öğreniyoruz,keşke resim de olsaaaboshayallersmile ben koyucam allah nasib ederse hepisini kare karee..

aaaa bide resim çektiricez dimmiii..fotorafçıyıda ayarlamak lazımaklinialirimsmileCADIARZU

ben de doğumdan 10 gun sonra yapmıştım mevlütbiz tavuk pilav yaptırdık dışarıda.yanında ayranla mevlütten önce ıkram ettık.ben pek çıkmadım yatağımdan.kızımı da sadece hocaya verdım bı 5 dk.kuran okuyo çunku ona.öyle elden ele gezdırmedım çocuğumu.el kadar bebek akarı var kokarı var dedim vermedım annemler ayıpladı hatta bıraz ama banane kıyamadım çocuğuma.bı de doğumdan önce tülden renklı keseler almıştım içine badem şekeri çıkolata koyup şerbetle beraber onları verdık gelenlere.

ne güzel yazmışsııııın ,çok sağol
bende 10-15 gün içinde yapıcam çünkü şehir dışından gelenler olur o yüzden biran önce yapmam lazım..
biz arnavut olduğumuz için bizdede lahusa hiç kalkmaz hatta çok güzel yatağı süslenirboshayallersmile..bebiş de çok güzel giydirilir..ve dediğin gibi bende sadece kuranı okuyan hocanın ve babaannemin ellerine vericem bebişlerimi inşallaaaaaah:Saruboceq:..hem kalabalık hemde hastalık var bişey var ..mutlaka birileri dua okur üflerler üstüneee .zaten yaz olucak mutlaka yüzlerini tülbentle örterim kayınvaldemde asla izin vermem diyo tutamazlarmışkaydirigubbakcemile3 şimdiden çok kıymetliler benim minikler..meselaa çocuğu olmayan kişilere verirlermiş ki, dilek dileğip onlarda evlat sahibi olusunlar diye kucaklarına veririz dedi kayınvaldem.bak sadece ona müsade edebiliriim..a.s

biz de kırkı çıkmadan yapmayı planlıyoruz.genelde bir yatak hazırlanıp anne ve bebek orda yatıyormuş fakat ben ayakta olup kendim karşılamak isterim gelenleri.hazırlıklarda da cenaze mevlütlerimiz gibi plastik şeyler kullanmayı düşünmüyorum.zaten o kadar kalabalık olunacağını da zannetmem.30,40 kişi olur sanırım.o yüzden plastik şeylere gerek yok.bizde pilav tavuk ve baklava vermeyi planlıyoruz.doğuma gelenler için yaptığım gibi kendi tasarladığım şekerlerden hediye edeceğiz gelenlere.ben de bebişin herkesin elinde gezmesi taraftarı değilim.hele hele şu kış gününde hiç gerek yok.hastalık kol geziyo.hoca alır dualar,o da yeter zaten.inşallah senin de gönlüne göre olur arkadaşım hazırlıkların..sevgiler..

:1hug:çoook teşekürederim güzel dileklern için inşallaaaah inşallaah kalbime göre bebişlerimin bereketine göre güzel olur herşey..elimden gelenide yapıcam o yüzden sizede danışıyorum herşeyi..
Plastik tabaklar için bende çok karşıyım herkezin belki yoktur okadar tabağı olabilirdee ,bazılarıda kolaya kaçıyo bende bunu sevmiyorum.herzaman olan bişey değil bu günler özel günler.bende normal tabaklarda dağıtıcam..dışardan pide söyleriz,baklava açıcak babaanneem sağolsun ,sarma yaparız dediler. meyve suyu ayran v.s.yani şimdiden anlayacağınız menüm bile hazırkaydirigubbakcemile3.
ÇAY MESELESİNE MESELA kızıyorum ben bazıları o koşuşturmanın farkında olmadan 4-5 bardak çay içiyo bidee zahmet olmazsa fincana koyarmısınız yok limonunuz yokmu.inann diğer günler hiç zor gelmez ama öyle 40-50 kişi olunca insanın nevri dönüyor..BANA KIZABİLİRSİNİZ AMA İNANIN ÇOK KIZIYORUM..en iyisi çay dağıtmamakyerimseniben:eek:lmaz:

Canım benimde bebek mevlüdüm epey kalabalık olmuştu kırkın çıkmadan yapılır biz 20. günümde yapmıştık önce bademlerle süslü loğusa şerbeti ikram ettik mevlüt okunduktan sonra etli pide ve ayran verildi en son olarakda bebek şekerlerimizden verdik çok kalabalık olduğu için çay vermek istemedik zor olurdu en güzel gecelik takımını giyip süslenip oturuyorsun canım bebeğine mevlüt takımlarından giydirirsin benim kızım gelin gibiydi öyle elden ele gezdirtmedik biz görmek isteyen geldi gördü hediyesini bıraktı sadece hocanın kucağına verdik o kadar... umarım yardımcı olabilmişimdir...

Canım benimde bebek mevlüdüm epey kalabalık olmuştu kırkın çıkmadan yapılır biz 20. günümde yapmıştık önce bademlerle süslü loğusa şerbeti ikram ettik mevlüt okunduktan sonra etli pide ve ayran verildi en son olarakda bebek şekerlerimizden verdik çok kalabalık olduğu için çay vermek istemedik zor olurdu en güzel gecelik takımını giyip süslenip oturuyorsun canım bebeğine mevlüt takımlarından giydirirsin benim kızım gelin gibiydi öyle elden ele gezdirtmedik biz görmek isteyen geldi gördü hediyesini bıraktı sadece hocanın kucağına verdik o kadar... umarım yardımcı olabilmişimdir...

işteee aynı hayallerimdeki gibii.çok kalabalık olucaz o kesin.bende sizin gibi şeyler dağıtıcam vallaa.
bu şerbet işini iyi oldu öğrendiğim ben hep kuran okunduktan sonra verilir diye biliyodum ama çoğunluğunuz ilk başta dağıtmış..bend öyle yapıcam allah nasib ederse..
çok teşekürederiiiim çok sağol ellerine sağlık yazdığın için.sabırsızlanıyorum bende inşallah buraya tek tek yapılanları yazarım sizin gibii...:Saruboceq::asigim:

canım ben çevremdeki yakında olan bir kuran kursunda yapmayı düşünüyorum.. yakınlarımızı oraya devet edecegim.. ve asıl ikramı kuran kursu talabelerine yapmak istiyorum.. çünkü evime gelecek olanların bır çogu pilavı yemeyecekler.. ve yarısı çöpe gidecek.. evimde sade kuran okutup, kursta talebelere çok guzel bir şekilde ikram hazırlayıp ayrıca kuranı tekrar odada okutup iki ayrı mevlut yapacegım.. ikram olarak yine talabelerin istegi dogrultusunda yapmayı düşünüyorum... ama kesilikle tavuklu pilav olmayacak..:)))

canım ben çevremdeki yakında olan bir kuran kursunda yapmayı düşünüyorum.. yakınlarımızı oraya devet edecegim.. ve asıl ikramı kuran kursu talabelerine yapmak istiyorum.. çünkü evime gelecek olanların bır çogu pilavı yemeyecekler.. ve yarısı çöpe gidecek.. evimde sade kuran okutup, kursta talebelere çok guzel bir şekilde ikram hazırlayıp ayrıca kuranı tekrar odada okutup iki ayrı mevlut yapacegım.. ikram olarak yine talabelerin istegi dogrultusunda yapmayı düşünüyorum... ama kesilikle tavuklu pilav olmayacak..:)))

canım benim allah şimdideeen kabul etsin.emin çok güzel olucaktııır..
sen nasıl hayalini kurduysan mutlaka öyle yap..herkezin değişik zevkleri oluyo,ne güzel paylaşmışsın ve şimdiden çok kişiye örnek oluyosundur..

Allah evinin bereketini eksik etesin..EVLADINA NUR YAĞSIN kuranın mucizesi hiç evinden ayrılmazsın bütün güzellikler seninle olsun inşallaaaah..:Saruboceq::1hug:

canım benimmm:1hug:bak...ben mevlüdümü 18.günümde yaptımmm.eğer öyle temizlik ve evin düzenliği konusunda çok titizsen bu duumu bir süreliğine rafa kaldırman gerekiyooo:a015:benneyaptımki.tabi eğer gelenin gidenin çoksa...yok ben her temizlik yapanın arkasından koştutur burası olmamış bide ben siliyim dersenzemuszemus ki ben öyle yaptım doğumunun 3 senesi ve ömür billah bel ağrısından kıvranır durursun:1no2::1no2::1no2:.benim gibi.ben doğumumdan sonra sırt üstü yatıp dinlenmedim aman buraayı temizliyim şurayı siliyimmm dedimmm gelen gidende çoktuuu.20 gün yatıp dinlenseydim omurgamda doktorun dediğine göre HAMİLELİK SONRASI OMURGA EĞRİLİĞİ.yani kemiğimin şeklini dediğştirdim yatmayıp oturmaktan.neyse konu çok dağıldı.doğumdan sonra bi yirmi gün yatt dinlen.elinde sonunda batan yerler evdeki hengame dağıldıktan sonra elinden geçicektir.sık dişini:eek:lmaz:.mevlüdünüde erken yapki bi kere geleni bide mevlüde çağırıyosunnn herkes ikişer kere geliyoooo bi kere gelsin bi günde bitsin gitsinnnyerimseniben.güzelce dantelli takımınla yatağın süslensinn,bebek şekerlerini,lohusa şerbetini,şık geceliğinii,bebeğinin mevlüt kıyafetini ikram içindee tavuklu pilavını(biz kurban kesmiştik o yüzden etli pilavdııı.durumuna göre)tatlını hazırlasın yakınların.sende süslen püslen yatağına yatt.bebeişinin ve lohusalığının tatdını çıkar.unutmakii SUYLA DETERJANIN TEMİZLEMEDİĞİ BİŞEY YOKKKzemuszemuszemuszemus

canım benimmm:1hug:bak...ben mevlüdümü 18.günümde yaptımmm.eğer öyle temizlik ve evin düzenliği konusunda çok titizsen bu duumu bir süreliğine rafa kaldırman gerekiyooo:a015:benneyaptımki.tabi eğer gelenin gidenin çoksa...yok ben her temizlik yapanın arkasından koştutur burası olmamış bide ben siliyim dersenzemuszemus ki ben öyle yaptım doğumunun 3 senesi ve ömür billah bel ağrısından kıvranır durursun:1no2::1no2::1no2:.benim gibi.ben doğumumdan sonra sırt üstü yatıp dinlenmedim aman buraayı temizliyim şurayı siliyimmm dedimmm gelen gidende çoktuuu.20 gün yatıp dinlenseydim omurgamda doktorun dediğine göre HAMİLELİK SONRASI OMURGA EĞRİLİĞİ.yani kemiğimin şeklini dediğştirdim yatmayıp oturmaktan.neyse konu çok dağıldı.doğumdan sonra bi yirmi gün yatt dinlen.elinde sonunda batan yerler evdeki hengame dağıldıktan sonra elinden geçicektir.sık dişini:eek:lmaz:.mevlüdünüde erken yapki bi kere geleni bide mevlüde çağırıyosunnn herkes ikişer kere geliyoooo bi kere gelsin bi günde bitsin gitsinnnyerimseniben.güzelce dantelli takımınla yatağın süslensinn,bebek şekerlerini,lohusa şerbetini,şık geceliğinii,bebeğinin mevlüt kıyafetini ikram içindee tavuklu pilavını(biz kurban kesmiştik o yüzden etli pilavdııı.durumuna göre)tatlını hazırlasın yakınların.sende süslen püslen yatağına yatt.bebeişinin ve lohusalığının tatdını çıkar.unutmakii SUYLA DETERJANIN TEMİZLEMEDİĞİ BİŞEY YOKKKzemuszemuszemuszemus

anaaaam kurban oluruum ..opuyorumnanaktan
ne güzel yazmışsın öylee acayip cesaretlendirdin beniii:lepi:eek:lumunekankayizsmile
vallhi bak sildim attım yemişim evimizemuszemusbayanssulusmile dediğin gibi vericem yardımcı bayan çağırıcam bide halılarımı temizletirim kuru temizlemede tamaaaaam..üüf bebeklerimle ilgilenek daha önemli..çok sağol çok çok teşekürederim bal damlamış valla sözlerinden ..yatıcam dinlenicem sana da kocamaaan geçmiş olsuuun(benide uyardığın için çok sağol)
işte ben böyle küçük detaylarıda istiyodum senden bak şimdi kaç kişi yararlanacak vallaaa..a.s a.s.
allah nasib etsinde bende mevlüdümü şöyle dillere destan yapayımda tek tek yazayım şuraya ne olup bittiğinii..
tekrar sağol elcezlerine sağlık yazdığın için:1hug:a.s.

Merhaba
Ne güzel hevesli bir annesin ve bebeğin için mükemmel olanı istiyorsun. Allah herşeyi gönlüne göre yapmayı nasip etsin.

Gelelim konuya. Ben biraz geç yaptım mevlidimizi. Bebeğim biraz toparlansın ben ayaklanayım istedim. Çünkü mevlidde saten geceliklerle yatakta olmak istemedim. Herşeyle ilgilenebilmek daha mutlu edecekti beni. Zaten organizasyon ve bebek süslemeleri işi yaptığım için herşeyimizi kendim yapacaktım. Önce lohusa şerbeti için şerbet seti yaptım kendime. Bardaklarımı ve tepsimi süsledim. Sonra mevlid şekerlerimizi hazırladım ve hepsine bebeğimin resmini iliştirdim.
Kızımın yatağını ve kendi yatağımı süsledim. Birde giriş kapısını süsledim.
Menü de tavuklu pilav, ayran, balkava vardı. En son çay ikram edildi.
Ben önceden annemle de kayınvalidemle de anlaştım. Bebeğimi sadece dua esnasında çıkarırım onun dışında yatağında olacak dedim. O kalabalığın içine sokmak istemedim. Sadece duanın sonunda herkes kucağına aldı ve ben gezdirdim. O esnada önceden hazır alıp süslemiş olduğum üzerinde lütfen öpme sadece koklayabilirsin önlüğümüz takılıydı. Önlüğün kenarlarını falan süslemiştim.
Sonra şekerler falan dağıtıldı. Farklı bi şeker yapmıştım kızıma. Herkes çok beğendi.
Çok şükür sorunsuz ve hastalanmadan atlattık.

Allah tüm isteyenlere bebek sahibi olmayı nasip etsin.

Merhaba
Ne güzel hevesli bir annesin ve bebeğin için mükemmel olanı istiyorsun. Allah herşeyi gönlüne göre yapmayı nasip etsin.

Gelelim konuya. Ben biraz geç yaptım mevlidimizi. Bebeğim biraz toparlansın ben ayaklanayım istedim. Çünkü mevlidde saten geceliklerle yatakta olmak istemedim. Herşeyle ilgilenebilmek daha mutlu edecekti beni. Zaten organizasyon ve bebek süslemeleri işi yaptığım için herşeyimizi kendim yapacaktım. Önce lohusa şerbeti için şerbet seti yaptım kendime. Bardaklarımı ve tepsimi süsledim. Sonra mevlid şekerlerimizi hazırladım ve hepsine bebeğimin resmini iliştirdim.
Kızımın yatağını ve kendi yatağımı süsledim. Birde giriş kapısını süsledim.
Menü de tavuklu pilav, ayran, balkava vardı. En son çay ikram edildi.
Ben önceden annemle de kayınvalidemle de anlaştım. Bebeğimi sadece dua esnasında çıkarırım onun dışında yatağında olacak dedim. O kalabalığın içine sokmak istemedim. Sadece duanın sonunda herkes kucağına aldı ve ben gezdirdim. O esnada önceden hazır alıp süslemiş olduğum üzerinde lütfen öpme sadece koklayabilirsin önlüğümüz takılıydı. Önlüğün kenarlarını falan süslemiştim.
Sonra şekerler falan dağıtıldı. Farklı bi şeker yapmıştım kızıma. Herkes çok beğendi.
Çok şükür sorunsuz ve hastalanmadan atlattık.

Allah tüm isteyenlere bebek sahibi olmayı nasip etsin.

VALLAHİ GÖRMEDEN İNANMAAAAAAM :asigim:yerimsenibenşöyle azıcık ucundn resminiz yokmudur kii:kedi:
MAŞALLAAAH MAŞALLAAAH :nazar::nazar:ne güzel resmen canlandı sanki gözümün önünde ..eminim bir prensese laik süslemeler yapmışsındır..bende çok süslüyüm senin gibi BENİM İKİZLERİM OLUCAK ALLAH NASİB EDERSE..onları çok güzel giydirmek istiyorum..tabikide bende süsmelerle ilgilnicem ama yatmayı tercih edicem sadece kuranı bitimeye yakın kalkıp bebeklerimle gezicekmişim..bakalıım çok hevesliyim inşallah o günleri bende görürüüm..biz ailecek adetlere çok düşkünüz o yüzden herşeyi tam tamına yapmak iserim allah güç verirse..
sanada çok sağol yazdığın için çok teşekürederim..gün geçtikçe heveslnip daha çok cesaretleniyorum bende başa çıkarım diyee..
hepinizin ellerine sağlık tekrar:1hug:a.s.

Ay hemde ikiz. Şu an ikizler için bi şeker hazırlıyorum bende. Bir kız bir erkek bebekleri olacak bi müşterimin. O mevlid için değil ama doğum için hazırlatıyor.

Kendi süslemelerimin orjinal resmi yok ama aynı süslemelerin bazılarını daha önce yapmıştım başkalarına. Akşam eve gidince eklerim senin için canımcım.

Ay hemde ikiz. Şu an ikizler için bi şeker hazırlıyorum bende. Bir kız bir erkek bebekleri olacak bi müşterimin. O mevlid için değil ama doğum için hazırlatıyor.

Kendi süslemelerimin orjinal resmi yok ama aynı süslemelerin bazılarını daha önce yapmıştım başkalarına. Akşam eve gidince eklerim senin için canımcım.

bende inan şu an internette ikizler için süsleme ve bebe şekerleri bakıyordum..
hem sen neden antalyada değilsinkiiiiolumunekankayizsmile ..ben sana fikrimi söyler yaparın hem..olmazsa sen resim gönder bir bakim sipariş verebilirm dimmi..
oh be ne güzel bir konu açmışım hem mevlüd için bilgi topluyorum hemde süsleme ve dekorasyon arkadaşımız hazır..opuyorumnanaktan
KAPI SÜSÜ,hastane için mevlüd bardakları için süsleme ve şekerlerden bende yaptırıp alıcam..yeterki ikizlerime uygun zevkime uygun olsun..
sabırsızlıkla bekliyoruuumboshayallersmile

Bende senin gibi hevesli annelerle çalışmaktan çok mutlu oluyorum. ıkizler için özel çalışmalar yapıyorum. Özellikle iki ayrı cinsiyetse daha özel oluyor tabi.

Akşam sana eklerim canım ben olur mu? Şu an açamıyorum bulunduğum yerden resimlerimi. ıkizlerin sağlıkla gelsin dünyaya işallah.

X