Siteye yeni üyeyim hamile olmak istiyorum diyenler buraya

CallCenter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
4.500
1
merhaba Anne Aday Adayları gelin hep beraber hamile kalmak için neler yapmalıyız: ne gibi sorunlar olabilir paylaşalım!
Adetleri düzenli olan bir kadında gebelik için en uygun zaman, adet gördüğünün ilk gününden itibaren 11 ila 17′nci günler arasıymış: Eğer bu günlerde cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma şansınız artar diyolar: fakat yumurtlama dönemi kişinin adet düzenine göre değişiyormuş: yumurtlamayı test eden testlerde varmış..

Son düzenleme:
Anne adayı üç ay öncesinden hazırlanmalıymış:Bende (kansızlık) olduğu için önce sanırım normal seviyeye getirmek için neler yapmalıyım? yada yapmalıyızı araştırmamız lazım? Enfeksiyon hastalıkları açısından da anne adayı taranmalıymış. Hepatit B, C, HIV ve kızamıkçık virüsleri bizim için gebelikteki en büyük sorunlardır.Bu da hamile kalmadan en az 6 ay önce planlanmalıymış. Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilirmiş (Allah korusun) Bu arada sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendimizi uzaklaştırmalıymışız. Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeliymişiz...Okadar çok şey varki dikkat etmemiz gereken

Son düzenleme:
Normalde bir sene korunmamasına rağmen eğer çoçuğumuz olmamışsa sorun var demekmiş: yaşta çok önemli tabiki..bizim kaç ay sonra olacak acaba?? Allahım yardım et..

Son düzenleme:
Adetleri düzenli olan bir kadında gebelik için en uygun zaman, adet gördüğünün ilk gününden itibaren 11 ila 17′nci günler arasıymış: Eğer bu günlerde cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma şansınız artar diyolar: fakat yumurtlama dönemi kişinin adet düzenine göre değişiyormuş: yumurtlamayı test eden testlerde varmış..

Hosgeldin arkadasım bende cok cok yeni sayılırım... Bu yılın son ceyregini anne olarak geçirmeyi istiyorum ama hamile kalmadan önce kendimi sıkı bir programa aldım ohaoldumsmile
Jinekolojik muayene, janlızca folibol verdi, testlerim harika cıktı :sm_cool: , yumurtalarım yaşıma göre iyiymiş, nedemekse
Diş muayene, bu biraz can sıkıcı cunku en az 3 ay sürecek bir tedaviye başladık yasakkelime
Epilasyon; hamilelikte can pek bir tatlı oluyormus, agda yada makinayla ugrasmam cok zor, pazar gunu için ilk randevumu aldım, gidip bir görüşecegim. Duydugum kadarıyla beyaz tenlilerde yanık olma ihtimali cok daha fazlaymıs benneyaptımki
Sigara içme limitimi günde 10 adete dusurdum, 1 nisandan sonra 5 olacak, haziran sonu bitmiş olmalı. offff en cok beni bu zorluyor.:dilcikar:
Kola içmeyi kestim, suyu keşf ettim, haftada 1 bardak bile içmeyen ben, artık günde yarım litre su içiyorum. Pekmez ve soya sütü içiyorum. mirmirmirmir
Bir spor salonuyla görüştüm Nisan gibi ona başlayacağım, bana hamilelik oncesi hamileler için uygulanan diyet programlarını uygulayacaklar. hihoyyyt
Neyse benim hamilelik öncesi yapılması gereklen listem bu kadar, yani bunları tamamlamadan hamile kalırsam oldukca zor bir hamilelik süreci olur diye düşünüyorum...
Bu arada konuyla nasıl bağlayabilirim bilmiyorum ama göbişimide şimdiden kremlemeye başladım opuyorumnanaktan.

Anne adayı üç ay öncesinden hazırlanmalıymış:Bende (kansızlık) olduğu için önce sanırım normal seviyeye getirmek için neler yapmalıyım? yada yapmalıyızı araştırmamız lazım? Enfeksiyon hastalıkları açısından da anne adayı taranmalıymış. Hepatit B, C, HIV ve kızamıkçık virüsleri bizim için gebelikteki en büyük sorunlardır.Bu da hamile kalmadan en az 6 ay önce planlanmalıymış. Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilirmiş (Allah korusun) Bu arada sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendimizi uzaklaştırmalıymışız. Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeliymişiz...Okadar çok şey varki dikkat etmemiz gereken...

Göbişinimi süpersin ya! sen bayağı bir hazırlanmışsın: saç kestirme filanda hamileyken olmuyormuş heralde (batıl inanç diyorlar ama) : evet diş çok önemli bendede sorun yok gibi: biraz kansızım : geçen hafta hormon testlerimi yaptırdım (reglylimin 3 .günü) artı progesteron ve testesteron testi yaptı: ara kanamam oluyordu 4 aydır: yarın sonuçlarımı göstericem bakalım: çok heyecalıyım. hemen bebeğim olsun istiyorum: sen neler hissediyorsun-*

Son düzenleme:
Anne adayı üç ay öncesinden hazırlanmalıymış:Bende (kansızlık) olduğu için önce sanırım normal seviyeye getirmek için neler yapmalıyım? yada yapmalıyızı araştırmamız lazım? Enfeksiyon hastalıkları açısından da anne adayı taranmalıymış. Hepatit B, C, HIV ve kızamıkçık virüsleri bizim için gebelikteki en büyük sorunlardır.Bu da hamile kalmadan en az 6 ay önce planlanmalıymış. Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilirmiş (Allah korusun) Bu arada sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendimizi uzaklaştırmalıymışız. Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeliymişiz...Okadar çok şey varki dikkat etmemiz gereken...

Cok haklısın tatlım. Zaten doktorum hamileik öncesi kontrol için gittiğimde beni bu kadar duyarlı olduğum için tebrik etmişti, olması gerekenin bu olduğunu ama malesef bu konuda biz anne adaylarının biraz rahat davrandığını söylemişti. Bence bu testleri yaptırıp olumlu sonuc almadan hamile kalmak gerçekten hem anne, hemde bebek için çok riskli. Doktorum bana dişimden dolayı olan enfeksiyonun, hamile kalmama izin vermeyeceğini söylemişti. Yani bunu önceden tespit etmesem kimbilir, hamile kalamama durum beni ne denli yıpratırdı.

Merhabalar, bende hamile kalmak istiyorum. Bu ay 4. ayım, ilk 3 ay olmadı. Bu ayda olmazsa 4 ay olmamış olacak. Henüz doktora gitmedim. Sadece başka bir sebepten doktora gitmiştim, o zaman bakmıştı yumurtalıklarıma iyi görünüyor demişti. 2 aydır korunmuyorum olmadı demiştim. Daha erken dedi, birşey yapmadı yani. Bu ayda 4. ayım. Kendimce yöntemler denedim bakalım 2 haftaya yakın bir zaman sonra adet tarihim. Beklemedeyim.

Göbişinimi süpersin ya! sen bayağı bir hazırlanmışsın: saç kestirme filanda hamileyken olmuyormuş heralde (batıl inanç diyorlar ama) : evet diş çok önemli bendede sorun yok gibi: biraz kansızım : geçen hafta hormon testlerimi yaptırdım (reglylimin 3 .günü) artı progesteron ve testesteron testi yaptı: ara kanamam oluyordu 4 aydır: yarın sonuçlarımı göstericem bakalım: çok heyecalıyım. hemen bebeğim olsun istiyorum: sen neler hissediyorsun-*

İyiki varsın tatlım ya bak saç işi tamamen aklımdan cıkmış, evet hamileyken cok dokuluyorlardı değil mi, muhakak kısaltmak gerek! Dur hemen onuda unutmadan listeme yazayım!!! naniknanikYani üniversite mezunu , görmüş bir kız nasıl böyle bir inanca saplanıp kalır deme, bu hamilelik işi o kadar cok soru içeriyorki , işi sansa bırakmamak lazım :KK70:

Demir ekskligi icin ben pekmez içiyorum, ama dut pekmezi onun tadı en güzeli ve biraz suyla karıstırıp içiyorum. Sanırım bunun etkisi oldu kan degerlerimin duzgun cıkmasında. Sende deneyebilirsin, sade yada suyla, doktor sütle karıstırıp içmenin faydası olduğu görüşünde.

Testin umarım pozitif cıkar ve sende yeni bir topic acarsın hihoyyyt Doktorunun test sonucları ile ilgili görüsünü bize muhakak bildir, merakta bırakma...

Allah gönlüne göre versin guzelcim zemuszemus

Pekmezide sevemedim gitti: incir yemeye çalışıyorum. Allahım inş. hepimiz gönlüne göre verir..sende çok mu titiz davranıyorsun ne?

Son düzenleme:
Mektubum kendince çözümler derken neler yaptın? iyi haberlerini bekliyoruz: muhakkak bilgi ver.

Son düzenleme:
Adetlerim düzenli oluyor çok şükür. Düzenli adet görüyorsan, kaç günde bir adet gördüğüne bağlı olarak 14 ü çıkarıyorusn. 28 ise 14 ü çıkarıp yumurtlama tarihini hesaplıyorsun. Ben de öyle yaptım. 26 günde bir adet görüyorum. 26 dan 14 ü çıkardım. 12. gün olması lazım yumurtlama tarihimin. Ama Bilmiyorum belki de strese girmişimdir, yumurtlama olmamıştır. Sonra bu siteye bakıyordum arada, birde bir arkadaşım söyledi ısı takibi yaparak denemeye karar verdim bu ay. Belki de yumurtlama günüm farklı bir gün olabilir diye. Bir yandan ısımı ölçtüm her sabah aynı saatte bir yandan da bal, çörekotu, tarçın karışımı yedim sabah akşam aç karnıma. bu karışım yumurtaları büyütüyormuş, sonra bir de kuru incir yedim. (bu karışımı çok inanarak yemedim ama nasıl olsa doğal başka şeylere de faydası vardır diye yedim) Burda da var ordan ayrıntılı bakabilirsin. Isı değerlerime göre yumurtlamış olmam lazım. Biraz karışık oldu ama anlamadığın yer olursa anlatırım.:uhm:
Şimdi ısım yükselmeye başladı eğer adet tarihime kadar düşmezse hamile kalma ihtimalim var. Olmayabilirde tabi rahat olmaya çalşıyorum. Rahat olmak, stres yapmamak çok önemliymiş. O da biraz zor oluyor ama uğraşıyorum. 5. ayda çıksın doktora giderim olmazsa. ınş. olur. Aslında internetten araştırmıştım biraz. 1 ayda hamile kalma ihtimali yüzde 25 miş. 6 ayda yüzde 85. o yüzden doktorlar bir sene sonra gelin diyorlar. Sonuçta spermle yumurtanın denk gelmesi lazım.

X