Kantaron yağının faydaları

Kantaron yağı sarı kantaron bitkisinin sızma zeytinyağında belli şartlarda belli süre bekletilmesiyle elde edilir.Sarı Kantaron yağı yara ve yanıkların tedavisinde,ağrıların iyileştirilmesinde,kireçlenme ve romatizma tedavisinde kullanılır Kırmızı kantaron daha farklı bir bitkidir gerçekten çiçek rengi pembemsi kırmızıdır daha ziyade mide ağrıları için kullanılır.Zaten bu aktarlarda bulunmaz.Genellikle sarı kantaron yağı kantaron yağı diye satılır.Aktarlarda maalesef doğru üretilmiş kantaron yağı bulmak biraz zor oluyor.Kuru kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağı normal zeytinyağı renginde olup ne yazıkki iltihaplanmalara sebep olabilmektedir. Yani kantaron yağı taze bitkiden yapıldığında kırmızı kan rengimde olur ve kandine has bir kokusu vardır.
İlk başta da yazdığımız gib doğru bitkiden doğru şartlarda üretilen kantaron yağı ağrıları kesiyor ve iyileştiryor,hematomları yok ediyor,kısacası hemen her derdinize çare olabiliyor.

Merhaba kızlar,

20 gün kadar önce yüzümdeki kılcal damarları tedavi ettireyim dedim ama yanık oluştu ve kabuklar döküldü. Şimdi bu yanıkların izi kaldı. Bepanthene merhem sürüyorum ama geçmiyor. Kantaron yağı iyi gelir mi? Üstelik 4 Mayıs' ta da nişanım var.

çok faydalı bişe ya yüzümde yaralar olmuştu izi kalır die çok korkmuştum ama kantron yagı sayesinde hiç bi izi kalmadı

20 gün kadar önce yüzümdeki kılcal damarları tedavi ettireyim dedim ama yanık oluştu ve kabuklar döküldü. Şimdi bu yanıkların izi kaldı. Bepanthene merhem sürüyorum ama geçmiyor. Kantaron yağı iyi gelir mi? Üstelik 4 Mayıs' ta da nişanım var.

canım bununda faydası olur birde elmayı rendele yara yerinin üzerinde yarım saat beklet bunu günde 2-3 kere yap faydasını görürsün

kantoron yağını bende çok kullanırım en son geçen ay kayınpederim baypas oldu bacağından damar alındı bacağındaki dikişler sürdük günde 2 kez hem onu çok rahatlattı hemde yarayı hemen iyileştirdi tavsiye ederim arkadaşlar evnizden eksik etmeyin

Teşekkürler kızlar a.s..

Bugün aldım Kantaron Yağı' nı. Kutusunun üstünde "Kantaron Yağı (sabit)" yazıyor. Peçetenin üstüne hafif döktüm rengi kırmızımsı. Bunu mu süreceğim izimin üstüne? Bir de sarı rengi var diyorlar. Yoksa ben yanlış yağı mı aldım??? Sarı mı olmalı kırmızı mı :uhm:?

annem zeytinyağının içine kantaron bitkisini atıp güneşte 1-2 hafta bekletti kırmızı bı renge büründü bana ilaç olduğunu her şeye iyi geldiğini söylemişti sanırım aynı şeyler

evt benimde evimde var. halis zeytinyağının içine karıştırdık. kavonozu camın önüne koyduk. güneş aldıkça zaman geçtikçe etkisi çoğalıyormuş. çocuklarımın bir nolu ilacıdır. düşmelerde yaralarda yanıklarda çok etkili bende tavsiye ederim.:dance:

Çatlakları yok ettiğini duymuş muydunuz?Bir tanıdığım kullandı resmen yok etti o kadar çok çatlağı vardı ki inanamadım.daha önce duymamıştım bu yağın adını.Şimdi burada da okuyunca inandım artık.Ben de deneyeceğim.

arkadaşlar cilde hangi yağ iyi anlayamadım sarı kantoron yağı mı?, kırmızı kantoron yağı mı? çatlaklara hangi yağ? tam bir bilgi verirmisiniz.

yatalak ninem var. bir yıla yakın zamandır kolunda yatak yarası vardı. yara el büyüklüğüne ulaştı. bir sürü ilaç denedik hiç bir faydasını göremedik. en son yaranın üzerinde çatlaklar oluşup yara geceliğine ordan da yatağa akmaya başlayınca, başka çareler aramaya başladık. aktara bitkisel yağları sordum. bana kantaron yağını önerdi. 3,5 ytl ye aldığım yağ mucize yarattı. 10 gün sonra çatlaklar kapanıp kurumuştu. 1 ayın sonunda yaranın kara mor rengi yavaştan açılmaya yer yer ten rengine dönüşmeye başlamıştı. ve üstelik hala aldığım 1. şişe yağ bitmemişti.
kantaron yağı hem yatak yarasını iyi ediyor hemde yeni yaralar oluşmasını önlüyor.

Siyah nokta yaptı bende ama yine kullanıyorum. Demekki cildimi besliyor. Şu yazıları bir internet sitesinden aldım. Sizinde bilginiz olsun... a.s

Sarı kantaron ayrıca, karaciğeri ve safrakesesini güçlendiren önemli bir toniktir.

Dudak uçuğu (herpes), suçiçeği ve zona, nevralji, bel ve sırt ağrıları, kas ve eklem ağrıları da bitki çayı, tentürü ve preparatları ile tedavi edilebilir.

Kırmızı renkli kantaron yağı da,hiçbir evde eksik olmaması gereken çok önemli bir ilaçtır.İyileştirme gücünü en az iki yıl korur ve yalnızca açık yaralarda, yeni yaralarda, hematomlarda (deride mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ve pürüzlü yüzlerde bakım ve tedavi ilacı olmakla kalmayıp, sırt ve bel ağrıları,siyatik ve romatizmada da etkili bir friksiyon ilacı olarak kullanılabilir. Yanıklarda, haşlanmalarda ve güneş yanığında da kantaron yağı başarıyla kullanılabilir.

Karnı ağrıyan bebeklerin karıncıklarına kantaron yağı sürüldüğünde ağlamaları sona erer. Tüm lenf bezi şişkinliklerinde kantaron yağı ile yapılan hafif friksiyonlar büyük rahatlık sağlayabilir.

Sarı kantaron otunun uygulamada bilinen daha bir sürü faydası söz konusudur.

1-) Kanser tedavisinde, kanserli tümörleri yok etmede ve kanserin yayılmasını durdurmada kantaron otu çok etkilidir.

2-) Uyuşturucu (eroin, esrar) morfin, alkol bağımlılığının tamamen ortadan kaldırılmasında çok etkilidir.

3-) AİDS hastalığının bir numaralı ilacıdır.

4-) Kurdeşen, iltihaplı romatizma, sedef hastalıklarının da bir numaralı ilacıdır.

Daha binlerce hastalığı kısa bir sürede tedavi etmektedir.

Kantaron yağını eğer, ameliyat olduğunuz bölgeye ilk üç ay içinde sabah akşam sürerseniz , dikiş izi kalmazmış…

UYARILAR :

1- Bu ürünün önerilen dozlardan daha yüksek miktarlarda kullanımı ciltte kızarıklık ve güneş ışığına hassasiyetle sonuçlanan fotosensibiliteye sebeb olabilir.

2- MAO inhibitörleri ve antidepresan ilaçlarını kullananlar bu ürünü kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar.

3- Doğum kontrol hapı ile birlikte kullanımı , doğum kontrol hapının etkisini azaltabilir.

Kantaron yağı yapımı: Güneşli bir havada toplanan genç çiçekler hafifçe ezilerek saydam bir cam şişenin veya kavanozun boğazına yakın bölümüne kadar doldurulur, üstüne sızma zeytinyağı eklenir ve mayalanma süreci tamamlanana kadar(3-4 gün)kapağı açık olarak güneşte bekletilir. Sonra kapak kapatılır ve arada bir çalkalanarak 3-4 hafta güneşte bekletilir. Çok hoş bir kırmızı renk kazanan yağ iki kat tülbentten süzülür, çiçek posaları da sıkılır ve kantaron yağı koyu renkli şişelerde, çok sıcak olmayan bir ortamda saklanır. 2-3 yıl boyunca kullanılabilir.

Kızlar ; bu kırmızı kantaron yağı eski yaralarda işe yarıyormu , bilginiz varmı?

bir aktar cilt lekeleri için kırmızı kantaronu tavsiye etmişti. ama almamıştımbenneyaptımki

kızıl kantoronu bende sivilce izi icin duymustum ama yağı değil otunu suda kaynatıp tonik gibi cilde potasınıda cilde bekletince faydası olduğunu duydum ben hafta sonu alıp denicem.

her-bal cım bi tatlı kaşığı üzüm çekirdeği demişsin nasıl temin ederim üzüm çekirdeği satılıyomu bilgilendirirsen sevinirim. birde kantoron yağıyla masaj yapımıyorum demişsin benim cildimde bi kaç iz varda yeniden cildi yağlandırmazmı acaba dediklerini aynen not aldım deniyeceğim şimdiden tşk canım .

yatalak ninem var. bir yıla yakın zamandır kolunda yatak yarası vardı. yara el büyüklüğüne ulaştı. bir sürü ilaç denedik hiç bir faydasını göremedik. en son yaranın üzerinde çatlaklar oluşup yara geceliğine ordan da yatağa akmaya başlayınca, başka çareler aramaya başladık. aktara bitkisel yağları sordum. bana kantaron yağını önerdi. 3,5 ytl ye aldığım yağ mucize yarattı. 10 gün sonra çatlaklar kapanıp kurumuştu. 1 ayın sonunda yaranın kara mor rengi yavaştan açılmaya yer yer ten rengine dönüşmeye başlamıştı. ve üstelik hala aldığım 1. şişe yağ bitmemişti.
kantaron yağı hem yatak yarasını iyi ediyor hemde yeni yaralar oluşmasını önlüyor.

seninkinin markası neydi çünkü ben mecitefendinin kantaron yağını aldım rengi sarı çıktı ve kokusu da yok acaba gerçeği değil mi?
lütfen markasını yazabilir misiniz alıp memnun kalan arkasdaşlar

kantoran yağını babaannem hep verirdi bana yaranıza sürün geçirsin vs diyerek. öksürdüğüm zaman da içirirdi de tadı o kadar kötü ki ben inanmazdım içildiğine de yine de son çare içerdim işe yarardı da demek ki doğruymuş gerçekten içiliyormuş da :) ben özellikle yanık konusunda tecrübe ettim. erkek arkadaşım elini çaydanlıkla yakmıştı tüm parmaklarının üstü vss su toplamıştı bi pomad kullanıyordu da izi kalacak diye hayıflanıyordu. o pomaddan önce kantoran sürdüm her gün sabah akşam çabucak iyileşti, iz falan da kalmadı. tavsiye ederim

heran hangi marka kantaron yağı aldın?

X