Cilt Bakımı Ürünleri Clinique Ürünleri Kullananlar??

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

fairytale

Müzisyen♪♫
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
273
0
Cildim çok kuru ve hassas sürekli de kızarıyor.Clinique satış noktalarında güzellik uzmanı size cilt tipinizi söylüyormuş.Ben de yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum.Ama fiyatları pahalı diye duydum.Acaba ürünleri kullanan kişiler bilgi verebilirler mi fiyatlar ve ürünlerin kalitesi hakkında?Kurtulmak istiyorum ben de güzel bi cilt istiyorum.mafoldumben

Ben kullanıyorum ,çok da memnunum.bayanssulusmile Dermatoloğum önermişti,benim de cildim çok hassas.Fiyatları ne çok ucuz, ne de çok pahallı.Uzun süre kullanıyorum.En son aldığım bir ürününün fiyatı 95 tl idi.Babe'in ürünleri de iyi.Bazı ürünleri Clinique'den daha ucuz.bayanssulusmile

Biraz pahalı gibi geldi 95 tl ama faydası oluyorsa değiyodur bu paraya.Gidip öğrenmek lazım ürünleri iyicefisfisfis
Teşekkür ederim ilgin için a.s.

Eee hadi başka kimse yok mu bu markadan alan :uhm:

canım ben yaklasık bir aydır kullanıyorum. ürünlerin gercekten iyi oldugunu düsünüyorum. ama mutlaka analiz yaptır özellikle de hassas bir cildin varsa... bir de problemin ne oldugu önemli. ben siyah noktalardan ve t bölgesi yaglanmasından muzdariptim ve sonucunu aldım. simdi tek tük cıkan ancan beni cok rahatsız eden sivilcelerim icin kurutucu bir ürününü almayı düsünüyorum. SONUC OLARAK TAVSıYE EDıYORUM ARKADASLAR :)

bu arada bence de pahalı ancak bugüne kadar onca marka deneyip boşa gittigini düsünürsek cok pahalı gelmiyor. bir de uzun süre gidiyormus ben bir yıla yakın gidecegini tahmin ediyorum 4lü setini ben 153 liraya aldım yani ayda 14 tl gibi bir rakam cok degil sanırım...

Dermatologlar bile tavsiye ediyorsa gerçekten değiyor o halde bu para.
Şu kızarık kupkuru surattan kurtulayım da ne olursa olsun.:1ninca:

Ben clinique yıllardan beri kullanıyorum ve taksitle aldığım için çok uygun oluyor, temel ürünlerini almak yeterli örneğin nemlendirici, tonik gibi... tutup ta kil maskesini almaya gerek yok ama bence fiyat-kalite açısından en iyi markalardan biri clinique tavsiye ederim.

Senelerdir clinique no 2 tonik kullanıyorum, yüzümü inanılmaz temizliyor ve bir ferahlık veriyor yanlız kuru ciltlere tavsiye etmem daha da kurutabilir, normal karma ciltler için gayet iyi ama...

Kullanmadım, bilmiyorum... Bana dermatologum La Roche Posay önermişti... Fiyatı da normal, üründen de memnunum ... Toniği de, temizleme jeli de 37 lira...

bi ara kullanmıştım özelliklede hassas ciltler için çok uygun aklinialirimsmile

Size SHILIBAO marka salatalık özlü veya collogen özlü yüz maskesini tavsiye edebilirim. Kızarıklıklara çok iyi geliyor ve nemlendiriyor. Bir arkadaşımın yüzü kızarmıştı kullandı ertesi gün kızarıklıklar geçmişti ama her yerde bulunmuyor internetten arayıp sipariş vermek gerekiyor.

bven hiç memnun kalmamıştım cliniqe ten... herkese iyi gelmeyebilior yani.. 150 ye yakın param çöpe gitmişti

Sadece makyaj ürünlerini tavsiye ederim. Sivilceli cilde sahip olanlara asla ama asla önermiyorum. İçerisinde koyunların kıl kökünde ki yağlardan varmış. Bu ürünü kullanan çoğu kişide aşırı sivilcelenme sorunu ile karşılaştığını gördüm ve aynı sorunu bende yaşadım.

33 yaşındayım ve 13 senedir ara sıra farklı ürünler denesem de genelde düzenli olarak clinique kullanıyorum. kuru ve hassas bir cildim var. çok şükür göz çevrem dahil yüzümde tek bir ince çizgi bile yok :) tabi bundan genetik faktörler, sigara kullanmamam ve bol su içmem de etkilidir. Türkiyede genel bir memnuniyetsizlik var ama Clinique cilt bakımı serisinde doğru ürünleri seçmeyi başarırsanız cildinize çok iyi bakar. cilt tipinizin çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. örneğin cildiniz kuru ise alkollü tonik daha da kurutacaktır. alkolsüz olanını seçmeniz gerekir. 3 adımlı bakım sistemi sadece hazırlık aşamasıdır. ddml (sarı losyon) cildi asıl cilt bakım kreminize hazırlar. sadece onu sürmeniz yeterli değildir, yaşınıza ve cilt tipinize göre bakım kremi seçmelisiniz. benim tüm cilt tipleri için önerebileceği en iyi ürünler, moisture surge ekstra yoğun nemlendirici krem, bu kremi ihtiyaç duydukça sürülebiliyor ve jel gibi olduğundan azıcık sürmek yetiyor. super rescue gece kremi sabaha kadar etkisini sürdürüyor. en iyi yaşlanma karşıtı krem güneş korumasıdır. cildinizi güneşten korursanız 1-0 öne geçersiniz. city block spf 25, 7 senedir kullanıyorum süperdir. 7 day scrub cream rinse-off peeling yine 13 yıldır kullanıyorum cildi tahriş etmiyor çok ince yapısı var. ayrıca maskeleri de çok iyidir ve 2 sene kadar gider. özellikle nem ve kil maskesini tavsiye ederim. makyaj ürünleri de oldukça kaliteli ve uzun süre bozulmadan kalıyor.

Clinique dışardan bakınca pahalı gibi duruyor ancak göz ürünleri ve antioksidan içeren ürünler hariç kullanım süreleri 24 ay. ben genelde en çok kullandığım ürünleri bile yılda bir kez 12 taksitle alıyorum. özel günlerde setlerin fiyatları çok uygun olabiliyor. Birde ürünleri satın aldığınız güzellik uzmanı çok önemli. sizin yardıma muhtaç olduğunuzu anladığı anda size her türlü ürünü kakalamaya çalışan biri olmamalı. bazen bakıyorum kadınlara 10 tane ürün veriyor bazılarına hiç ihtiyacı yok ya da aynı işi görüyorlar. cilt bakımı aslında basit olmalı. günlük temizleme, nemlendirme ve güneşten koruma. göz çevresi için mutlaka ayrı ürün almak lazım. haftada bir peeling ve kuru ciltse nem maskesi, yağlı karma için kil maskesi ve 30 yaş üstü için kaliteli bir gece kremi bence yeterli oluyor. ben artık güzellik uzmanlarında almıyorum direkt kendim seçiyorum ve genelde internette çok daha ucuza bulabiliyorum. ayrıca clinique ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmiyor, başkalarını bilmem ama benim için kullandığım ürünün başka canlılara zarar vermemesi gerekir. pek çok markayı sırf bu yüzden satın almıyorum.

clinique extra mild soap temizleme jelini kullanıyorm bir ayı aşkın bir süredir ama jel diyemeyiz köpürmediğinden
zararını görmedim yararı olduğunu düşünüyorum en azndan benm gibi alerjik bir bünyeye zarar vermediyse bu markaya olan önyargım yıkıldı

Kizlar yaklasik 2 aydir rutin sekilde temizleme jeli tonlgi ve nemlendiricilerini kullaniyorum.
benim yagliya yakin (t bolgesi yagli yanaklar kuru) ama cok hassas bir cildim var.soyle ki sabunla
Dus alsam tum vücudum uyuz olmus gibi kasinir.
urunleri kullandiktan sonra hamama gitmis buhar maskesi yapmis gibi oluyor yüzüm. Zaten
kremleri surer surmez yapısından anliyorsunuz.ben goz cevresi temuzleyicisini gozalti kremlerini
gunes faktorlu nemlendiricisini gozenek sikilastiricasini ve gozalti morluklari icin olan roll onunu kullaniyorum
herkese tavsiye ederim kizlar.makyajdan cok benim gibi cilt sagligina onem verenler kesinlikle dunysnin
1 numarali dermokizmetik urununu kullanmali.
fiyatlara gelicek olursak cok pahali tabiki.169 tl nemlendiricisi.guzellik icin deger ama yinede cok pahali :KK43::KK51:

Kullanmaya baslayali bir ay sonra yazmisim
Alti yedi ay yetti ekstra mild soap bana ve alerjik hassas cildime zarar vermedi
Ben beğendm ikinci urunune indirimle otuz tlye almistm ne guzel :) bir indirim
yakalarsam yine alicam
sonra ecosert sertifikali turk markasi dermoskinin kopugunu aldim b it ince ama maalesf hassas cildimin kizarik bölgelerni geriyor sert temizliyor. Köpük temizliyicilere hayranligmdan almistim.
Cliniquenin airsbush concelarini da kullanıyorum ikincisini aldim pahali ama değiyor.

Ben de memnunum pahalı ama ürünleri bereketli ..
Herşeyim clinic değil ama isterdim..

X