uykuda albasti veya karabasan gibi olupta bebegi devam yasayanlar var mi?

yesim25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
106
0
kizlar ben 11 haftalik hamileyim dün gece üc kere uykuda tutuldum hic debelenemiyorum sesim cikmiyor buna ümmü sübyanda diyorlar ikinci bebegimi böyle rüyalarla kaybettim simdi sizce birsey olmus mudur?son iki haftadir sag kasigimda bir sertlik hissediyordum herhalde rahimin büyümesiydi.ama dünden beri hicbirsey hissetmiyorum.korkuyorum böyle yasayipta hicbirsey olmayan var mi?

Allah muhafaza etsin arkadaşım kolay birşey değil. fakat hamile kalmışsın Allaha şükür şimdi gerekli tedbirleri alman gerekiyor.
Rasulullah efendimizin zamanından nakledilen bi hadisi şerif var. belirli ayetlerin okunmasını tavsiye ediyor. hatta bir sahabe efendimiz bu duaları okuduğu gece şöyle anlatıyor,
akşam olunca ben uyuyamadım, bir de baktım ki, kılıçlarını kuşanmış bir cemaat bana yaklaşıyordu. fakat hiç bi seferinde bana zarar veremediler.
Sabah olunca yola hazırlandım. o saldıranlardan bir yaşlı karşıma çıkarak: "ey adam, sen insan mısın cin misin diye sordu. Ben "insanım" diye cevap verince, o: "senin halin nedir ki, yetmiş defadan fazla sana geldik, her seferinde seninle bizim aramıza demirden bir sur çekildi" deyince, bende ona Rasulullah efendimizin haber verdiği bu ayetleri söyledim.

Bakara suresinin başından 5 ayet

Ayetel Kürsi ve ondan sonraki 2 ayet

Bakara suresinin sonundan 3 ayet

A'raf suresinden 3 ayet (

ısra suresinin sonundan 2 ayet

Saffat suresinin başından 10 ayet

Rahman suresinden 3 ayet (ya meğşeral cinni diye başlayandan itibaren)

Haşr suresinin sonundan 4 ayet

Cin suresinin başından 2 ayettir.

Kızlar bunların toplamı 33 ayet oluyor. ve içinde ezbere bildiklerimiz olduğu için çok zor değil. bunu akşamları okumak gerekiyor.

birde bakara suresinin tamamının evde okunması yada dinlenmesi o şekil zararların önlenmesinde çok önemli. ben netten indirdim. gün içinde açıyorum evde iş yapsamda dinliyorum. indirmek isteyenlere çok güzel bi sesle okunmuş surenin linkini verebilirim. özele yazın kızlar. burda link yasak bildiğim kadarıyla.

evlenmeden önce cok yasardim ama uzun zamandir cok sükür hic olmadi..anliyorum seni cok kötü bi durum...ama neden bebegini kaybedesinki??onu anlamadim o uykuda gelen bisiy zarar veremezkii

sagolun kizlar cevaplar icin.esin hamilelikte buna istira yada ümmüsübyan deniyor bu korkularla bebegin kalbi duruyor diyorlar.ondan cok korkuyorum.ama dediklerinizi okuyacagim insallah.

Yalan olmasin 2 gun once falan bana da karabasan oldu. Yamadan dua oku. Ben bide o tur ruyalardan uyanmak icin telefon alarmini kullaniyorum. Cok yakin aralikalrla kur. Cunku o tur rualardan kalkmak icin seni biseyin kaldirmasi gerekiyor.

cnm bu dediğini baya duydum benim ilk bebeğim doğduktan sonra sağlıklıyken hiç bişeyi yokken hastanede öldü doktorlar süt kaçmış boğulmuş falan dediler
bu dediğini duydum ama ihtimal vermiyorum
yani kazaya ve kadere inanıyoruz bunlar taakdiri ilahi
bol bol dua,kuran,tesbih,salavat okumak gerekiyor Allah korusun bebeklerimizi

hamıleler goruyormus otur ruyalar bende cok gordum halada goruyorum
boynumda duam asılı
korkmuyorum allahın dedıgı olur allah kotulerın serrınden korusun
yatmadan önce duamı okurum
ayetelkursıyı okurum o sırada kotu ruya gormussem bıle o ruyadayken bıle okurum yanı ruyanın ıcınde okurum gecıyor oenmlı olan ınanmak ve hafızanızda ayetelkursının olması
boynumada aytelkursıyı yazdım astım oda ıyı geldı bana

safkan sana katiliyorum cünlü bende rüyalardan korkmuyorum cünkü rabbim istemedikce hic birsey olmaz hersey rabbimin elinde ve dua herseyin üstünde bir güc benim kafama sadece bu rüyalardan sonra benim tutulmam oluyor yani ben aslinda rüyadada korkmuyorum heryerim tutuluyor gözümü acamiyorum sadece bilincinde olup icimden ayetel kürsi okuyorum ve bir kac dakika sonra yavasca cözülüyorum.ama tek tedrginligim bebege birsey olurmuki.aslinda olsa bile hersey rabbimde bahanesi o olur bebegin ömrü yoktur bu dünyada ama insanoglu yinede icindeki can düsünmeden olmuyor.ama yinede hepiniz cok sagolun...

beni pek albasmaz ama ben bazen tek kaldıgım için yinede yastıgımın altına bıçak ve yatağın altına su koydum, eşimi çok albasardı ben bunları yaptıgımdan beri çok iyi oldu hiç albasmıyor artık , bence deneyin kaybedecek bişşe yok

duaları unutmayın tabiki

Son düzenleme:
banada oldu bikaçkere halada arada oluyo o yüzden deliksiz pek uyuyamıyom bi keresinde sağolsun eşim uyandırdı ama çok şükür bebişime bişi olmadı dua okuyorum devamlı namazlarımı düzenli kılmaya çalışıyom tesbih çekiyom mümkün olduğunca hepimizin bebişi allaha emanet inş hayırlısıyla alırız kucaklarımıza

öncelıkle korkmayın unutmayınkı sız ıstemezsenız sıze bıse olmaz bol bol dua edın bende ılk zamanlar cok gordum ama hala korkmuyorum tam twrsı sınır oluyorum
allah ıyılerı kötulerın serrınden korusun

benii de iki gece önce karabasan mı ne o bastı...küçük kızımı odasına alıtşrımaya çalışıyorumda bir aydır onla yatıyorum karşı yatağında...eşimle yatıncagenelde birşey olmazda erkeklerin yanına pek gelmezlermiş...bacaklarımın ve ayaklarımın üstüne oturdularr nefes alamadım hep eüzü besmele çelmeye çalıştım ama kilitli kaldım ve yanımda ki kızım için endişelendim ona bir şey olur mu diye karnımda ki benle nasıl olsa da
o aklıma gelmedi....kızıma panuikledim sonra zarrr zorr açtım gözlerimi...çok zor allahım kimseye göstermesin..

benii de iki gece önce karabasan mı ne o bastı...küçük kızımı odasına alıtşrımaya çalışıyorumda bir aydır onla yatıyorum karşı yatağında...eşimle yatıncagenelde birşey olmazda erkeklerin yanına pek gelmezlermiş...bacaklarımın ve ayaklarımın üstüne oturdularr nefes alamadım hep eüzü besmele çelmeye çalıştım ama kilitli kaldım ve yanımda ki kızım için endişelendim ona bir şey olur mu diye karnımda ki benle nasıl olsa da
o aklıma gelmedi....kızıma panuikledim sonra zarrr zorr açtım gözlerimi...çok zor allahım kimseye göstermesin..

canlarım seni çok iyi anlıyorum. inşaallah bi daha tekrarlamaz.
bende bu durumdan bi duayla ve eşimin sürekli abdestli (namaz abdesti) yatmasıyla atlattım inşaallah Mevlam bi daha o zarara uğratmasın. kızının odasındada kuranı kerim ve cevşen bulundur. cevşeni yastığının altına koyabilirsin. a.s.

yeni okuduğum bi yazıyı buraya ekledim. istifade edilebilir..
http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...-sorunlar/347744-iste-karabasanin-sebebi.html

Son düzenleme:
slm bende bebeğimi 2 aylıkken düşük yaptım ogün akşam yılan gördüm çok korkmuştum sabahta kanamam başladı ve düşük yaptım yine hamileyim bu defa korkmamam için bir hocaya gittim şimdi yazdığı ayetleri üzerimde taşıyorum inan çok rahatım şimdi.hiç görmüyorum sende bir hocaya git.

X