Saç Uzatma Yöntemleri 6 ayda yaklaşık 20 cm!!

hindibaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
29
0
arkadaşlar herkese slm.aranıza yeni katıldım ama uzun zamandır bu başlığı takip ediyorum malum uzun saç hastalığı bende de var kaydirigubbakcemile3 6 ay evvel omuzlarımdan biraz daha aşağıda olan saçlarımı aşırı derecede kırıldığı için kestirdim enseme kadar gitti yani kaydirigubbakcemile3 ondan sonrada sağlıklı uzasın diye baya bi uğraştım ve şu anda hem sağlıklı hemde göğüs hizama yakın yani yaklaşık olarak 20 cm uzattım halada devam ediyorum uğraşmaya.3 formül denedim ben
1.si turplu su gerçekten çok işe yaradığını düşünüyorum 1 kırmızı 1 siyah turp rendeleyerek yapıyorum ve içine yumurta sarısı katmıyorum bnm saçıma çok kepek yaptığı için
2.si bemix sinameki birde badem yağıydı sanırım onu ben hint yağıyla yaptım ve yine çok kepek oldu saçımda.ben de sadece bi tutam biberiyeyi kaynatıp içine 1 ampül bemix kırıyorum çok yarıyo saçlarıma ayrıca turplu su karışımına da arada biberiye kattığım oluyo biberiye gerçekten saç için çok faydalı
3.sü de bu formül suna dumankayanın bi kavanozun yarısı dolcak şekilde zeytinyağını koyuyoruz içine 4-5 diş sarımsağı kesip koyuyoruz bir tutam biberiye ve 1-2 dal adaçayını koyup kavanozun ağzını kapatıyoruz güneşli biyerde 2 hafta kadar bekletiyruz daha sonra yine kavanoz kapalı bi şekilde benmari usulü 15-20 dk kaynatıyoruz bi gece dinlenmeye bırakıyoruz ve haftada 1-2 gün saçlarımıza sürüyoruz ne kadar kalırsa o kadar iyidir ben 4-5 saat falan tutabiliyorum en fazla kaşındırıyoda kaydirigubbakcemile3
bunları çok düzenli olarak yapmadım 6 ay içinde bazı dönemler üst üste yaptım bazı dönemler hiç yapmadım ama en uygunu haftada 2 yada 3 gün turplu su çünkü en çok o işe yarıyo,1 gün bemix,1 yada 2 günde zeytinyağı yaparsanız oldukça işe yarar benm saçlarım çok yavaş uzuyo şu anda uzayan kısım yaklaşık 15-16 cm ama 2 seferde kırıklarını aldırdım 2şer cm öyle gitti toplamda 20 cm uzatmayı başardım yani kaydirigubbakcemile3
ayrıca kremsiz şampuan kullanıyorum dfn garlı ve mecitefendinin lavanta özlü şampuanlarını kullandım kremsiz olduğu için saçlarımı kazık gibi yapıyolar ama çözüm olarakta dfn garn saç kremini kullanıyorum tavsiyem kremli şampuan ve saç kremi asla saçınıza sürmeyin dfn garın saç kreminden çok memnunum yumuşacık yapıyo
son olarakta tüm bu uğraşılarımdan sonra saç dökülmemi normal seviyeye indirebildim avuç avuç saçlarım dökülürdü şimdi çok azaldı saçlarım çok kolay kırıldığı için kuruyken taramıyorum banyoda tarıyorum dökülenlerde sanırım biriken saçlar
yani kısacası saçlarım hem daha çabuk hemde sağlıklı uzuyo hedefim çoğumuzun olduğu gibi belime kadar uzatmak :teytey:

a.s.mrbb yaa benm saclarımda yandı sarı sevdasından ama kel kalmamak ıcın kestırmedm onları adam etmeye calısıyorum.ssoyledgın formuller bende de işe yarar mı acaba benm saclarım cok kuru cunku.bı de sarımsak koymasam olmaz mıı acaba?

bence zeytinyağlı olan karşımın aynısını yap zaten sarımsağın kokusu kalmıyo bile hatta yaptığın karışıma ekmek bandırıp yemek istiyosun o kadar kötü değil yani kaydirigubbakcemile3 turplu su için bişey diyemiycem çünkü burda yıpranan saçları döküp saçın daha çabuk yenilenmesini sağlar demişlerdi sen bilirsin o yüzden.bemix ampülü dene istersen bi kere saçlarına iyi gelirse devam edersin ama zeytinyağı baya besler saçlarını bide normal saç kremi kullanma bnm dediğim dfn garlı saç kreminden kullan hem yumuşacık yapıyo hem de doğal hatta üzerinde özellikle saç diplerine uygulayın yazıyo kaydirigubbakcemile3 ben bikaç defa diplerede sürdüm dökülmedi ama herzaman sürmüyorum diplerine nolur nolmaz diye

cnm internete koyabilicek resmim yok arkadan çekilmiş resmim olsaydı koyardım ama özel olarak çekmedim.beklerseniz bi 6 ay sonra koyabilirim ama kaydirigubbakcemile3

X