Tüp Bebek Merkezleri tüp bebek prosedürleri

selen111

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
18
0
merhaba arkadaşlar.
tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için istenen koşullar nelerdir? 3 defa aşılama yaptırdığımızda direk tüp bebeğe gecebilirmiyiz yoksa evlilikte 3 yılı tamamlamışmı olmak gerekli? bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse çok sevinicem...

merhaba 2 aşılama ve 3 yıllık evlilik şartı ikisi birlikte ve sskdan belli, bir gün doldurulmuş olması adetin3.gün hormon tahlili smaer kültür rahim filmi eşden bir spermiyogram varsa yakın tarihte yapılmış eş üroloji doktoruna gözüküyor ssk döküm venüfus müdürlüğündeb bir evrak evlilik cüzdanı fotokopisi ve unuttuğum bi kça şey olabilir bizden zeynep kamil hastanesi bunları istedi cnmcım

arkadaşlar çok teşekkürler sanırım biraz daha beklemem gerek 3 yılı henüz doldurmadık çünkü. aşılamayı hiç denemedim ama şansın tüp bebekten çok daha düşük olduğunu duyduğumdan direk tüp bebeğe geçmek istedim ama oda olmuyo bu durumda. peki devlet ne kadarını karşılıyo yani beklemek yerine özel yaptırsam zaten aşılamada dünyanın parası üstelik yıpratıyo hem artık beklemektende sıkıldım kızlar

cnmcım sen nerde oturuyorsun ist bi kaç merkezde 804 tl ye yapıyor rapor çıkartılırsa eğer ama bazı yerler daha fazla alıyor ama devletin öngördiği fiyat merkeze 804 tl ödenmesi ve ilaçlarını belli bir kısmı oda 1000-1300 arası tutuyor yani 2000taş çatlasa 2500tl gibi bi para çıkar cebinden eğer cebinden yaptırırsan bazı yerlerdemesela benim doktorum da paket fiyat var ilaç dahil tüp bebek tedavisi herşey dahil 4500 tl eğer uygun bi fiyat rabbim bu yolda hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

canım tokattayım ben burda fiyatlar nasıldır bilmiyorum ama istanbuldan daha uygundur diye tahmin ediyorum. peki aşılamayı devlet karşılıyormu şuan özel hastaneye gidiyorum ama eğer karşılayacaksa üniversite hastanesinede giderim

Canım aŞılamayı devlet karŞılıyor bellı bır kısmını ılaÇların sen ÖdÜyorsun
ama Özelde aŞılama ıÇın bır kısmını da Ödemek zorunda olabılırsın onu gıttıĞın Özel hastane ıle gÖrÜŞ derım ben bırde Ünı. Hastanelerınde belkı aŞılama ve tedavı sÜreÇındekı kontorller ıÇın Ödeme yapmayabılırsın rabbım bu yolda hepımızın yardımcısı olsun ınŞallah...

nurticim çok teşekkür ederim. biraz önce bi tüp bebek merkeziyle görüştüm telefonda ordaki dr bana tüp bebek için erken olduğunu aşılamayı denememi söyledi bende üniversite hastanesi ile görüştüm onlarda aşılamayı devletin karşıladığını söylediler bide şansımızı böyle deneyelim bakalım. dualarım seninle allah hepimizin yardımcısı olsun bu işler çok zor.

rabbim hepinizin yardımcısı olsun ama devlet pek büyük destek vermiyor ve anladığım kadarıyla baya yıpranıyorsun aşılama şartı koymuş benim aşılamada şansım yokki ne yapıcam

melcan aşılamadamı destek vermiyor tüp bebektemi? yıpranma konusunda haklısın daha şimdiden hastanelerden bıktım allah sonumuzu hayır etsin. senin neden şansın yok aşılamada

arkadaşlar merhaba
tüp bebek için devlet yardımından yararlanabilmek için aşılamayı üniv. hastanesinde mi yaptırmak gerekiyo?
tüp bebek için rapor nasıl alınıyo? bilgisi olan varmı?

X