Simit - Ayran diyeti paylaşımlarımız..

DiLeMmM

Gidecek bu kilolar..
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
453
4
arkadaşlar bu diyeti deneyenleriniz var mı :uhm: diyet listelerini incelerken aklıma yattı gibi bu diyet , deneyelim ne dersiniz? ben pazartesi başlıyorum inş katılırsanız birlikte yapalım.

simit ayran diyeti olarak burada da arattırdım ama bulamadım ben bu dıyetten eger varsa silinebilir ...
arkadaşımdan aldığım bir diyet listesi bu oda bir dergiden bulmuş ve kagada yazmış ama sonrada dergiyi kaybetmiş yani ünlü birinin diyeti ama kim kestiremiyoruz acıkcası arkadaşım bu listeyi 2 hafta yaptı ve 7 kilo verdi ve almadı ben 5 gün yaptım ve 3 kg verdim haftaya da yine başlayacağım inşallah bir cok arkadaşında kilo vermesine vesile olmuş olurum ......herkese kolay gelsin.....

her gün kahvaltı aynı ......
kahvaltı :: 1 dilim kepek ekmeği
1 dilim beyaz peynir
5 zeytin
domates we salatalık sınırsız
şekersiz çay
3-4 ceviz veya fındık
her gün aralarda istendiği kadr meyva tüketilebilir ama kavun incir ve muz hariç

pazartesi
öğlen :: 1 simit 1 bardak ayran
akşam :: tvuk göğsünden mantarlı sote ve salata

salı
öğlen ::1 simit 1 ayran
akşam :kıymalı ıspanak yada semizotu 3 yemek kaşıgı yogurtlu

çarşamba
öğlen :: 1 simit 1 bardak ayran
akşam :: kıymalı taze fasülye salata

perşembe
öğlen ::yarın kilo meyva (kavun incir muz hariç )
akşam :: mantarlı kepekli makarna

cuma
öğlen ::paynirli sandöviç 1 bardak ayran
akşam :: sebzeli but yemegi salata

cumartesi
öğlen ::peynirli sandöviç 1 bardak ayran
akşam :: ızgarada balık salata

pazar
öğlen :: yarım kilo meyva
akşam :: mantarlı kepekli makarna

notlar :::
her yameğin içine 1 diş sarımsak eklenecek
günde 2-3 bardak form çayı içilecek şekersiz
soda ve şekersiz olan içecekler serbest....

yemeklerin yapılışı :))
tavuk göğsünden mantarlı sote :: bır parca tavuk göğsü we bı kac mantar sote yapılır domates yada salca ile kavrulup pişirilir istenirse biberde ekleyebılırsınız sarımsak rendeleyip yada dograyıp eklenir

kıymalı ıspanak kıymalı taze fasülye normal bildiğimiz gibi sarımsak rendeleyip yada dograyıp eklenecek o kadar

makarna :: normal makarna pişirilir tereyagı eklenir biraz mantarlar haslanır yada konserve olabılır dogranıp eklenir birde üzerine kaşar peyniri rendesi eklenir

sebzeli but :: tavuk butları haşlanır patlıcan fasülye kabak we istenilen sebzelerle içine but atılarak sacalı yada domates rendesiyle yapılır sarımsak unutulmaz karışık sebzeli yemek olur yani.ben boyle sevmediğim için butları haslat-yıp biraz patatesle fırına atıyorum bır dılım patates ve 1 but yıyorum ...
kolay gelsin .....

Son düzenleme:
Muzaffer Kuşhan'ın diyeti bu.
Ben de bir ara başlamıştım. Liste diyetleri yapamadığımdan 3-4 gün sonra bırakmıştım.
Kolaylıklar diliyorum. Umarım başarılı olursuna.s

Ben geçen hafta yaptım. Beş gün birebir uyguladım, çabuk kilo veren bir bünyem olmasına karşın 100 gr bile veremedim ve bıraktım.

yaaa heveslendimmm şimdii ama mantar yemiorum,kıymalı karışık yemekler yiyemiorum ayrıca köfte yapıp karışık yiyeyim ozman...off yaa bunu yapan olursa yazsın lütfennn..

bu lısteyle cok cabuk kılo verılecegını sanmıyorum kılo verdırır tabıkı ama 5 gunde bır kac kılo verılebılecegını dusunmuyorum

vaktinde gittiğim bir diyetisyen 1 adet simitte 1 ekmek kadar kalori bulunduğunu söylemişti. zaten simitin üstündeki susamlar çok yağlı malesef.. ama öğünlerinizde ekmek yerine arada bir 1/3 simit yiyerek değişim yapabilirsiniz demişti diyetisyenim. burda bahsedilen simit farklı bişey olabilir.. yani susamsız kepekli vs vs gibi..
hepinize sevgiler Şeniz

Ben de merak ettim şimdi bu diet başarılı olur mu... gerçi muzaffer kusan bu konuda başarılı diyorlar. Benzer diyetle zayıflayan arkadaşlarım vardı. Onlar sokak simidi yediler. Ben bu diyette kepekli ekmekle sandviç yapmayı düşünüyorum.

X