Çocuk Hastalıkları bebegim beni emmiyor ne yapmalıyım lutfen yardım acil

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

bersu_791

canım oglum:))
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2009
1.331
5
43
4subatta dogum yaptım sezeryanla bugune kadar sutumd yoktu bugun sutum gelmeye basladı ama bebegım benı emmıyor ne yapmalıyım hast dr aptamıl alın sutun gelınceye kadar dedı ve oyle yaptım bıberonla besledım ama şimdi benı almıyor hatta gorumcem memesını verdı onu aldı emıyor ama benı kesınlıkle emmıyor lutfen yardım moralım cok bozuk sızden gelecek cvplara co ıhtıyacım var:KK43:((((

4subatta dogum yaptım sezeryanla bugune kadar sutumd yoktu bugun sutum gelmeye basladı ama bebegım benı emmıyor ne yapmalıyım hast dr aptamıl alın sutun gelınceye kadar dedı ve oyle yaptım bıberonla besledım ama şimdi benı almıyor hatta gorumcem memesını verdı onu aldı emıyor ama benı kesınlıkle emmıyor lutfen yardım moralım cok bozuk sızden gelecek cvplara co ıhtıyacım var:KK43:((((

Ne mama ver ne de görümceni emdir mecbur kalıp seni emecek yoksa seni hiç emmez.
Sütüne koku yapcak şeyler yememeye dikkat et. Allah analı babalı büyütsün canım. :nazar:

Keşke biberon kullanmasaydınız.Benimde sütüm 5inci günden sonra geldi hep çay kaşığıyla mamasını verdim. Önce açken emzir üstüne mamasını ver eğer önce mamayla doyurursan sonra seni niye emsin. Sakin olmalısın eğer paniklersen bebeğin bunu hissedicektir niye başkasına emdirip kendini üzüyorsun öyle denk gelmiş olabilir seni niye emmesin...

canım hic moralini bozma ilk baslarda böyle yapabiliyo bebekler ama günler gectikce memene öyle bi saldıracakki bu günlerini hatırlayıp güleceksin.bazen bıkacaksın bile emzirmekten. bu üzüldügünde yanına kar kalıcak..önemli olan sütünün gelmesi.suan tutmuyo diye üzülmek yerine sütünün gelmesine sevin bence.hic sütü olmayıpta bebegini sadece mamayla büyüten anneleri düsün canım onlar icin nekadar zor olsa gerek.bebeginle mutlu bir ömur dilerim canım Allah bagıslasın..

Hiç moralini bozma, sürekli çalış ama çalışırken bebişinin azcık da olsa tok olmasını sağla. Benim sıpa çok açken hiç almaya çalışmazdı. Az da olsa sağardım (mama değil!!) onu şırıngaya çekip (biberon değil!) 5 ml kadar verdikten sonra emzirmeye çalışırdım. Göğüs ucum leblebi kadar :KK43:

Silikon uç deneyebilirsin, medela en iyisidir. Sakın avent alma, çok kocaman, işe yaramıyor. Bır de benim sıpa kremlenmiş memeyi hayatta emmedi. Emzirmeden önce iyice temizleyip öyle veriyordum. Yaralar da cabası! Topuğumu yere vura vura emzirdiğimi hatırlıyorum. Emme bittikten sonra kendi sütümü sürüyordum ki onarsın. Bir de yaralı meme ucunu kapatma, mümkünse açık bekle. Kapatınca geç iyileşiyor.

Kolay gelsin, sakın yılma! 4 gün rezil geçmişti benim için ama bebişimin yardımsız emmesi hiçbir şeye değişilmez.

canım hic moralini bozma ilk baslarda böyle yapabiliyo bebekler ama günler gectikce memene öyle bi saldıracakki bu günlerini hatırlayıp güleceksin.bazen bıkacaksın bile emzirmekten. bu üzüldügünde yanına kar kalıcak..önemli olan sütünün gelmesi.suan tutmuyo diye üzülmek yerine sütünün gelmesine sevin bence.hic sütü olmayıpta bebegini sadece mamayla büyüten anneleri düsün canım onlar icin nekadar zor olsa gerek.bebeginle mutlu bir ömur dilerim canım Allah bagıslasın..

Meme emmiyo diye açta bırakma bebeği .Benim ablamın oğluda emmedi , birileri dedi ki emzirme aç bırak , o acıkınca emer.Kesinlikle emmedi aç kalsada .Geceleri ben kalkıp mamasını yaptım.Az ver dediler. Az verdik , çocuk sarılık oldu açlıktan.Sütünü sapığ içirmeye çalış.

cvp yazan herkese cok tsk ederim suan sutumu pompa ıle sagıyorum bugun gelmeye basladı suanda goguslerım cok gergın bır sure daha pompa ıle sagıp verecem goguslerım yumsayınca belkı tutar umutla ve sabırla ugrascam tabı dikişlerım izin verdıgı surece:KK43: cok yanıyor ve benı rahatsız edıyorlar sag tarafım acılma uzerınr gelmiş dikişlerim iyilesınce daha cok emzırme uzerınde duracam

bence mama ver benim kızımda memeyi tutmadı eeve geldiğimiz gün arkadaşım meme verdi gece evine gitti sabah ağlamaktan morardı hastaneye attık doktor bu bebek aç dedi ve bebek ünitesinden mama yaptırdı içince kendine geldi ama gelgelelim o kadar zorlamama rağmen inat etti ve meme emmedi şu an yaşına gircek ve biz hala geceleri mama içiyoruz ne yazıkkiiii

bende bazen bebeklerin annenin sürdüğü parfümün yada kremlerin kokusundan etkilenip emmediklerini duymustum,bir süre parfüm krem kullanma istersen belki bi faydası olur..

saolun suan bebısım emıyor bu seferde sutum yetmıyor:KK43:

Memeyi tuttu ya önemli olan o üzülme.Emdikçe artar,sakın pes etme arkadasım. Sütünü artıran gıdaları tüketmeye dikkat et. Hurma yiyorum aç karnına.Gün içinde 1-2 tane,elma,portakal suyu baya artırıyor.Sıkma imkanın varsa sık yoksa ye,hazır meyve suyu içme. Bol sıvı alman önemli. Bir de moral. Azaltan gıdalardan da uzak dur nane,kekik maydanoz çok tüketmemeye dikkat et.

saolun suan daha ıyı ama hala mama ve benım sutum karısık gıdıyor gunduzlerı benım sutum gecelerı mama yıyor hergecen gunn bıraz daha ıyı olacak umudum var bırde gaz sorunumuz cıktı bunu nasıl cozecem

canım sakın pes etme emzirdikten sonra doymuyorsa hazırla ver mama aç bırakma çocuğunu. zaten bebek emdikçe sütün artacaktır. bende bir haftalıkken mama takviyesi yaptık şuan üç buçuk aylık mama pek içmiyor mesela bugün hiç içmedi. mama vermekten korkma ama mutlaka emzirdikten sonra ver öğün olarak verme gece sütün olmuyormu aslında yatıp dinlendiğin için sütünün daha çok olması lazım

saolun suan daha ıyı ama hala mama ve benım sutum karısık gıdıyor gunduzlerı benım sutum gecelerı mama yıyor hergecen gunn bıraz daha ıyı olacak umudum var bırde gaz sorunumuz cıktı bunu nasıl cozecem

Canım mama çok gaz yapıyor. Mamayı yavaş yavaş azaltarak bırakabilirsin. Şimdilik gaz için rezene iç bol bol. Eğer çok kıvranıyorsa bebeğede verebilirsin ama önce doktorundan onay al ben günlük 30 cc kadar veriyordum iyi geliyordu birde metsilin damlası işe yaradı. mama yı tamamen bırakınca da gaz falan kalmadı. Mamayı azaltınca daha çok emmek isteyecektir geceleri sütün bol olur emzir bol bol.

sürekli emzir emdikçe sütün çogalır.gittikçe mamayı azalt.azaltmazsan sütün çoğalmaz.çok su içmelisin.sütün çoğalana kadar saat başı emzir......mama verme ...........

X