Bebeğin hareketleri kaçıncı haftadan itibaren hissedilir?

Yeldaa25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2009
116
2
Arkadaşlar ben 12. haftadayım. Ancak ben sanırım hafif hafif çok az kıpırtılar oynamalar hissediyorum 2-3 saniyelik bir olay kayınvalidem normal artık hissedilir dedi. Annemde normal diyor ama bildiğim kadarıyla ilk gebelikte bu kadar erken hissedilmiyor. Gaz sandım bastan ama değil. Çünkü bağırsakta olan bir olay değil. Daha aşağıda oluyor. Ayy çok merak ediyorum bir de acaba cinsiyet mirmirmirmir:CüvCüv:ne zaman belii olur yarın doktora gideceğim belli olur mu acaba?:KK66:

12. haftada ben de hissettiğimi iddia ediyordum, doktorum "değil" diyordu ama usg'de hareket hissettiğim yerlerin bebişimin ayaklarına karşılık geldiğini gördüm. 14. haftada falan resmen hissediyordum.

Demek ki hissediyorum biliyor musunuz onun kıpırtılarını duydukça ne bulantı kalıyor ne depresyon o kadar mutlu oluyorum ki;=)

bence 16. haftadan önce hissettiklerimiz bebek hareketi değil , sonradan gerçek hareketleri hissedince bu anlaşılıyor

benim ilk bebegim 19. haftada tam olarak hissettim.. ilk hamilelegi olanlar genelde gec hissediyorlarmis

12. hafta hissetmek için epey erken. internette de mümkün değil diyor her sitede ama tabi bilemem. bende hafif birşeyler hissediyorum ama gerçekten hissetmek çok daha farklı oluyormuş anlatılanlara göre...

kızlar internette yazanlar genelleme
herkezinki öle olacak diye bişey yok kimisi erken hissediyor
hem ilk gebelikte insan gazla oynamayı ayırt edemediği için geç hissediyo
ikincide daha çabuk ayırt edebiliyosun

ben 9.haftada hissettim eşim ve dr. inanmadı fakat ultrasonda bebek zıplıyordu yani dogruymuş:) zayıflar daha erken hissedermiş bende zayıfım belki ondandır.

bende zayıfın yarın 12 haftama giricem. öyle karnımı dinliyorum ama bişey yok:KK43: yada ben çok heyecan yapıyorum kalp atışından bebişimin hareketlerini duyamıyorum bide sorum olcak yava yavaş çorap vs. alamaya başlasam acele etmiş olurmuyum çok istiyorummmmmmmmmmm.:)

bende zayıfın yarın 12 haftama giricem. öyle karnımı dinliyorum ama bişey yok:KK43: yada ben çok heyecan yapıyorum kalp atışından bebişimin hareketlerini duyamıyorum bide sorum olcak yava yavaş çorap vs. alamaya başlasam acele etmiş olurmuyum çok istiyorummmmmmmmmmm.:)

merhaba canım, genelde beşinci aya doğru hissedilir bebeğin hareketleri, endişelenmene gerek yok.benim ikinci hamileliğim 16.haftadayım, iki haftadır hissediyorum. ikinci gebeliklerde daha erken hissedilirmiş.ayrıcaaaaguclubacismile ben de sabırsızlanıyorum alışveriş için,bence acele etmiş olmazsın.

12 hafta bence çok erken özellikle ilk gebelikler için ben 23 haftada net hissetmeye başladım bağırsak hareketleri olabilir onlar

Bende ikiz gebeyim 19a yeni girdim,henüz ben de hissetmedim..Nasıl birşey olduğunu bilemediğimiz için ayırt edemiyoruz bence kızlar

21-22. haftalarda hissetmeye başlamıştım. daha önce hissedilmesi pek de mantıklı gelmiyor bana zaten. hele hele 12. hafta filan.. kemikleri bile oluşmamış, jelibon gibi ufacık şey, bir bardak kadar suyun içinde.. nasıl hissedilir derecede hareket eder anlamam mümkün değil.

ben 18 haftalıkken hissetmiştim ilk. böyle et seyremesi gibi birşeydi
şuan 25 haftalığız baya bi hissediyorum,hissetmeyi geç canımı bile acıtıyor bazen cimcime :)

Arkadaşlar ben 12. haftadayım. Ancak ben sanırım hafif hafif çok az kıpırtılar oynamalar hissediyorum 2-3 saniyelik bir olay kayınvalidem normal artık hissedilir dedi. Annemde normal diyor ama bildiğim kadarıyla ilk gebelikte bu kadar erken hissedilmiyor. Gaz sandım bastan ama değil. Çünkü bağırsakta olan bir olay değil. Daha aşağıda oluyor. Ayy çok merak ediyorum bir de acaba cinsiyet mirmirmirmir:CüvCüv:ne zaman belii olur yarın doktora gideceğim belli olur mu acaba?:KK66:

Eğer erken pıt pıt yapıyosa erkektir.. tabiki rabbim bilir ama erkek çocuk çabuk oynar hayırlısı olsun ...

bizde 15 haftaya başladık bende karnımın altında sanki bişiler hisseder gibi oluyorum ama arkadaşların dediği gibi ilerleyen zaman daki hareketlerle kıyaslayınca yanıldığımızı düşünebiliriz.

yahu bende bunu anlamıyorum. tüm doktorlar ve bilim diyorki ilk hareketler 16. haftadan sonra oda anne deneyimli ise hissedilir. bende şuanda 12 haftalık hamileyim. ve bu haftalarda yaklaşık 14 cm boyu ve 7 gr ağırlığı oluyo bebeğin. e şimdi bilimi bırakın mantık bile bu boyutun hareketinin hissedilmeyeceğini söylüyor insana. herkesin hevesini anlıyorum ama kendimizide kandırmayalım değilmi. evet hareket ediyorlar ama bu o kadar kuvvetsiz ve baskısı olmayan bi hareketki ısrarla hissediyorum diyene şaşırmamak elde değil.

X