silikon sonrası masaj

shiningstar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2010
35
1
silikon taktıran arkadaşlar ben ameliyatımı istanbulda oldum ama izmirde oturuyorum ve çalışıyorum bu yüzden doktorumla 2 aydan önce görüşebilme imkanım yok :KK43: doktorum önümüzdeki hafta masaja başlamam gerektiğini söyledi nasıl yapacağımı anlattı ama canım acır diye göstermedi :KK43: ben de tam olarak nasıl yapacağımı anlamamışım ama bunu izmire dönünce farkettim :)) yardımcı olursanızzzz çoookk mutlu olurummmmmmm hihoyyyt

ben ayrılırken doktorumun gösterdiği masaj şöyleydi, protezleri alttan kavrıyorsun elin tamamen açık kendi göğüs katlantı çizgin var ya onunla protez altı arasından kavrayıp ( yani en altından değil protezin biraz daha yukarıdan 2 cm kadar yukarıdan mesela ) yukarı iktiriyorsun diğer elin de meme ucunun üstünde onu da aşağı iktiriyorsun yani sanki protezi yukarı diğer elinle de meme ucunu aşağı iter gibi yapıyorsun ama güçlü bir şekilde sabah akşam 30'ar defa.

Ama tabi bana gösterdiği buydu sanırım herkesinki farklı olabilir ama işe yarar hepsi diye düşünüyorum

Valla Aylin hanimin onerisi 3 aya dek protezleri yandan basip ortada birlestirme, memelerin arasi acik kalmasi diye ve yukaridan memeyi tek elle tutup protezi bastirma seklinde yerlestirme ve yumusatma hareketi. 3 aydan sonra da protezi yuvarlak hareketle cevirme. Not alip yazdim yurtdisindayim unutmuyum diye. Aylin hanım çok gülmüştü :)))))

Son düzenleme:
Valla Aylin hanimin onerisi 3 aya dek protezleri yandan basip ortada birlestirme, memelerin arasi acik kalmasi diye ve yukaridan memeyi tek elle tutup protezi bastirma seklinde yerlestirme ve yumusatma hareketi. 3 aydan sonra da protezi yuvarlak hareketle cevirme. Not alip yazdim yurtdisindayim unutmuyum diye. Aylin hanım çok gülmüştü :)))))

keşke ben de not alsaymışım yaa :KK43: yardımınız için wien sana da tabii çok teşekkür ederim. Bana da şimdilik sadece yanlardan masaj yap demişti sanırım Burla nın doktorunun tekniği benim için faydalı olur :)

Selam bende 2 hafta once istanbulda evren helvaciya ameliyat oldum dun masaja basladim evren hanimin bana soyledigi uc kisimlarina avuc iciyle bastirip ust kismina elin kenariyla bastirip cekmek gunde bir defa yapsan yeterli olur dedi

Canım dr bana, tıpkı kalp masajı gibi avucun bilekle birleştiği yer ile memeleri ortaya doğru ritmik bir şekilde 100 defa itmemi söyledi. Protezin göğüs kafesi ile birleştiği noktayı güçlü bir şekilde ortaya doğru iteceksin dedi. Bu biiiiirrrr.... Bi de üç parmağımla, işaret -orta-yüzük parmaklarımla yine protezin bitim noktasından ( yukarıdan) aşağı doğru , yine kalp Msj gibi ritmik bir şekilde bastırmamı söyledi. Bu da 100 defa. Sabah akşam :KK66:

Canım dr bana, tıpkı kalp masajı gibi avucun bilekle birleştiği yer ile memeleri ortaya doğru ritmik bir şekilde 100 defa itmemi söyledi. Protezin göğüs kafesi ile birleştiği noktayı güçlü bir şekilde ortaya doğru iteceksin dedi. Bu biiiiirrrr.... Bi de üç parmağımla, işaret -orta-yüzük parmaklarımla yine protezin bitim noktasından ( yukarıdan) aşağı doğru , yine kalp Msj gibi ritmik bir şekilde bastırmamı söyledi. Bu da 100 defa. Sabah akşam :KK66:
Ayyy, anlaşıldı mı ki :KK66:

C

X