Ekmekler Pideler Evde pizza!

Glorya

SıkıLdımmı ne?
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
570
2
Çok lezzetli...

Soğanların ve biberler küçük küçük doğranır. Domateslerin kabukları soyulur. Peynir rendelenir.

*2 yumurta
*1 bardak yoğurt
*1 hamur kabartma tozu
*Yarın çay k. tuz
*1 kahve fincanı yağ
*2 soğan
*2 yeşil biber
*Mısır
*Mantar
*4 domates
*Zeytin
*Peynir
*Karabiber
*Ketçap
*1 çorba k. salça
*kekik
*salam/sucuk

Hamur için bütün malzemeler iyice yoğrulur ve yarım saat bekletilir.(2 yumurta,1 bardak yoğurt,1 hamur kabartma tozu,Yarın çay k. tuz,1 kahve fincanı yağ)
Üzerisi için önce orta boy bi tencerede, yağda 2 soğan kavrulur.Soğanlar pembeleşince domates ve biberler içine küçük küçük doğranır.Onlarda biraz solduktan sonra mantar ve mısır, salam sucuk ilave edilir ve orta ateşte karıştırarak pişirilir.Malzemeler pişince kekik,zeytin,salça ve biraz ketçap ilave edilir,2-3dk daha ateşte kaldıktan sonra soğumaya bırakılır.
Dinlenen hamur yağlanmış tepsiye yayılır (2 tepside de olabilir). Hamuru ne çok ince ne de çok kalın olacaktır.
Hamuru tepside yaydıktan sonra, iç malzemesi üstüne konulur ve en son üste peynir rendesi gelir.
Fırında 25-30dk pişine kdr kalır, sonra afiyetle yenir! :KK66:

Son düzenleme:
Bende tutturamıyorum bide pizzayı pişiremiyorum bi yanı çiğ oluyo diger yanı yanıyo:KK50:

pizza hamurunda pek başarılı olamıyorum maalesf :26:

walla benım annem fırın dan ekmek hamuru lıyor uzerıne pızza malzemelrını yayıyo fırına atıyooo gercegının kabarmıs halı o kadar lezzetlı ve cok daha doyurucu oluyor:KK34:

X