Aspiratör temizliği..

nurunayn

böyle olmak istiyorum...
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
3.572
2
kızlar geçen gün kızartma için tavaya yağ koydum yağ ısınana kadar sebzeleri kurulayayım dedim ama yağ çok ısınmış patatesleri atar atmaz alevler çıktı ve malum fayanslar ve aspiratör is içinde kaldı:KK43: aspiratörüm bildiğimiz gibi çekmeli ve camlı öyle ankastire falan değil ama yeni almıştık telini çıkardım makineye attım pahalı yağ çözücülerinden aldım eskisi gibi olmadı, halen rengi açılmayan yerler var çok sinir oldum anlatamam..
siz nasıl temizliyorsunuz bu telin temizlemek için başka yolu varmı mutfağım yeni, ayrıca ocağın yanındaki fayansların aralarıda hafif siyahlık kaldı o kadar sildim çıkmadı siz aspiratör ve fayanslar için ne kullanıyorsunuz?.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

anladığım kadarıyla sürgülü aspiratör kullanıyorsun ve sürgü kısmı cam. aspiratörün temizlenen tel tabakasını makineye attıysan biraz bulanık bir görüntüsü olmuştur çünkü yağları yüksek sıcaklıktaki suyla beraber iyice yapışıyo bazen. ben yağçöz deterjan öneririm. benim aspiratörde yağçözü üzerine döktüğümde biraz bekletiyordum ve telin içinden yağı kolayca akıyodu.fayanslar içinde domestosu ya da marc mutfak spreyini kullan.çok işe yarıyolar. aspiratörü ne kadar sık temizlersen o kadar az yağ birikir. ben haftada bir temizliyordum. umarım yardımcı olmuşumdur. kolay gelsin şimdiden :teselli:

amway fırçalı yağ çözücü kesin çözüm

şuanda durduğum ev kira.. girdiğimde kendi aspiratörü vardı
ne ettiysem çıkaramamıştım. dolaplara kadar o yağ nasılbirikmiş öyle bilmiyorum
girdikten bi 6 ay sonra amway in o firçalı yağ çözücüsünden kullandım. kuzenim satmaya başlamış kesin çözümdedi. hakkatende kesin çözüm. tecrübeyle sabittir...yerimseniben

kızlar çok teşekkür ederim sizlere evet sürgülü ya alalı 9 ay oldu inanın hiç yağ falan yoktu ama bu yağın yanması çok feci etti domestosu denedim ama hemen don veriyo en iyisi tercih ettiğiniz öteki yağ çözücüyü bulayım tekrar tekrar teşekkür ederim..

kızlar geçen gün kızartma için tavaya yağ koydum yağ ısınana kadar sebzeleri kurulayayım dedim ama yağ çok ısınmış patatesleri atar atmaz alevler çıktı ve malum fayanslar ve aspiratör is içinde kaldı:KK43: aspiratörüm bildiğimiz gibi çekmeli ve camlı öyle ankastire falan değil ama yeni almıştık telini çıkardım makineye attım pahalı yağ çözücülerinden aldım eskisi gibi olmadı, halen rengi açılmayan yerler var çok sinir oldum anlatamam..
siz nasıl temizliyorsunuz bu telin temizlemek için başka yolu varmı mutfağım yeni, ayrıca ocağın yanındaki fayansların aralarıda hafif siyahlık kaldı o kadar sildim çıkmadı siz aspiratör ve fayanslar için ne kullanıyorsunuz?.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

amway fırın jeli....:enbuyukkk:

X