Maske Tarifleri Siyah Nokta Giderici ve Cilde Aydınlık Veren Doğal Tonik

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

koyukahverengi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2010
382
8
Malzemeler:

1 şişe Kızılay Maden Suyu Sodası
2 Çay kaşığı pirinç

Yapılışı:

Sodayı spreyli bir şişeye boşaltın. (boşalmış camsil şişesi gibi birşey olur, tabi iyice temizlenmiş olmalı)
Pirinci içine dökün, çalkalayın. Gün aşırı temiz yüzünüze sıkın.

ıçine çok pirinç katmadığınız sürece yüzünüzü yıkamanıza gerek yoktur, kalıntı bırakmaz. Gözeneklerin içindeki siyah noktaları yok ettiği gibi, cildi daha aydınlık ve pürüzsüz yapıyor.

Siyah noktalar ile kendimi bildim bileli mücadele ediyorum, karma olmakla birlikte hassas bir cildim var. Alkole ve cildin Ph'ına uymayan bütün bitkisel doğal maskelere vb cildim tepki verir, anında kılcal damarlar belirir kızarırım. Cildine limon bile sürebilenlere hayretle bakarım. Bu nedenle bu toniği özellikle benim gibi yüzüne herşeyi süremeyen yağlı//karma ve hassas ciltli kişilere tavsiye ederim.

Kullandığınız sürece %100 siyah noktaları kaybediyor.

Son düzenleme:
canım ben sdece maden suyuyla denemek istiyorum ama bunu şişeye koyunca ağzı kapalı da olsa açıldı diye etkisi daha sonraki günlerde geçermi acaba ya

canım etkisi gazı kaçınca kaybolmuyor, suyun ihtiva ettiği minerallar cilde iyi geliyor. maden suyunun etiketinde yazan "kimyasal analiz sonuçları" bölümündeki maddeler. ben şahsen, kaplıca sularının hep cildime çok iyi geldiğini hissetmişimdir. ergenlik çağında devamlı yüzümü kaplıcalardan şişeyle aldığım sularla temizlerdim, sivilcelerimi geçirir gözeneklerimi sıkıştırırdı. maden suyu da onun gibi.

Günaşırı kullanın deöişsin canım. 1 şişeyi bitirmek çok zaman alır.
Bozulma olur mu sence?
sen ne kadar sürede bitiriyorsun?bilmiyorumkismile

Benim fısfıslı şişem ufak olduğu için ikiye bölüyorum sodayı, artan yarım soda şişesini ağzı kapalı buzdolabına koyuyorum, fısfıstaki pirinçli soda üç gün civarında bitiyor. Daha uzun süreler için açıkçası bozulma olur mu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Benim fısfıslı şişem ufak olduğu için ikiye bölüyorum sodayı, artan yarım soda şişesini ağzı kapalı buzdolabına koyuyorum, fısfıstaki pirinçli soda üç gün civarında bitiyor. Daha uzun süreler için açıkçası bozulma olur mu bilmiyorum.

Anladım canım teşekkür ederim.
Sen gelip gidip sıkınıyon demekki...:eek:
Ben madensuyuna limon karıştırıp buz şklinde uyguluyorum gözenekler için ama sıkılaşma olmadı maalesef.
Bu tonik gözeneklerde de işe yarar mı acaba?

açıkçası bu da sıkıştırmıyor o kadar ama gözeneklerin içleri artık siyah olmadığı için benim gözüme çirkin görünmüyorlar. canım limon öldürüyor beni ya yanıyorum cayır cayır :kedi:

Malzemeler:

1 şişe Kızılay Maden Suyu Sodası
2 Çay kaşığı pirinç

Yapılışı:

Sodayı spreyli bir şişeye boşaltın. (boşalmış camsil şişesi gibi birşey olur, tabi iyice temizlenmiş olmalı)
Pirinci içine dökün, çalkalayın. Gün aşırı temiz yüzünüze sıkın.

İçine çok pirinç katmadığınız sürece yüzünüzü yıkamanıza gerek yoktur, kalıntı bırakmaz. Gözeneklerin içindeki siyah noktaları yok ettiği gibi, cildi daha aydınlık ve pürüzsüz yapıyor.

Siyah noktalar ile kendimi bildim bileli mücadele ediyorum, karma olmakla birlikte hassas bir cildim var. Alkole ve cildin Ph'ına uymayan bütün bitkisel doğal maskelere vb cildim tepki verir, anında kılcal damarlar belirir kızarırım. Cildine limon bile sürebilenlere hayretle bakarım. Bu nedenle bu toniği özellikle benim gibi yüzüne herşeyi süremeyen yağlı//karma ve hassas ciltli kişilere tavsiye ederim.

Kullandığınız sürece %100 siyah noktaları kaybediyor.

gözenekleri küçültüyormu

canım bende burun aeliyatı oldum alçıdan dolayı burnum havasız kaldığı için alçı çıkınca hep siyah nokta olmuşve sinie oldum çok çirkin görünüyor...acaba bu uygulamayı sürekli mi yapmak lazım yoksa 10 gün falan yapınca geçiyor mu...birde günde sen kaç kere sıkıyorsun siyah noktalara

canım geçmiş olsun öncelikle. bu suyun etkisi ilk günler hemen belli oluyor ve sadece yaptığın sürece geçerli, bırakınca bir süre sonra tekrar çıkıyor.

gözenekleri sıkıştırmak için kekik kompresini dene bir kezde koyukahve arkadaşım.yalnız günaşırı yapıyorsun bunu.

eğer sadece maden suyunu kullanacaksanız şişenin ağzını tekrar kapatmak için şu plastik tıpalardan kullanabilirsiniz
IMG_2552_big.jpg

küçük fısfıslı şişe arıyorum diyorsanız da kozmetiklerde falan kasanın yanında satılan küçük kolonya şişelerinden alıp içindekini döküp iyice yıkayıp kullanabilirsiniz. böyle küçükler oluyor 60 ml.lik falan
291.jpg

cok sacma bi soru sorcam aklımı kurcaladıda bunu fısfıslı şişeye koymasakta pamukla uygulasak olmuyo mu

cok sacma bi soru sorcam aklımı kurcaladıda bunu fısfıslı şişeye koymasakta pamukla uygulasak olmuyo mu

ben zaten ara sıra cildimi maden suyunu pamuğa döküp silerim
ağzını da tıpa ile kapatırım
ama arkadaşlar içine pirinç de koyduğu için fısfıslı şişeye koyuyor sanırım
yerimseniben

ben zaten ara sıra cildimi maden suyunu pamuğa döküp silerim
ağzını da tıpa ile kapatırım
ama arkadaşlar içine pirinç de koyduğu için fısfıslı şişeye koyuyor sanırım
yerimseniben

hmm pirinc fısfısla iyice nüfuz etsin diye yani anladım galiba.ama pamukla silsekte olur dimisempatiksalakcinni

pamukla da olur herhalde, bende deniz mineralleri içeren bir tonik vardı fısfıslı. o bitince içine maden suyu koydum ve biraz pirinç tanesi attım.
geçen yaz köyde kekik toplamıştık. evde çok var. bu kekik kompresi nasıl oluyor, kaynatıp sıcak buharla mı?

buhar yapmıyorsun koyu kahve arkadaşım.bir bardak suyla bir çay kaşığı kekik demleyip ılıyınca cilt temizleme pamuklarını batırıp ıslak ıslak cildine koyuyorsun ve bekliyorsun o şeklde..pamuk parçalarıylada yapabilirsin

kılcal damar çıkma olayı bende de var, ona da bi çare bulsak süper olacak. :) ibrahim saraçoğlu varis için atkestanesi yağı demişti, ben onu burun kenarlarımdaki kılcal damarlar için kullandım ama devamını getirmediydim... bu pirinçle kekiği de bi köşeye not edip denicem hanımlar, sağolun.

X