Kaç haftada kalp atışını duyabiliirim

deryahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2009
195
4
kızlar 16 ocakta transferim oldu. 12.şubatta kalp atışı ve kese için gidicez. Sizce bu hafta kalp atışını duyabilrimiyim.....birde çok bulantım var bu normal mi...yediğimi kusuyorum.....iştahsız ve halsizim......

canım muayene şekli hekimden hekime değişiyor yani nerden bakacağına hekimin karar veriyor.Bulantıların içinse daha çok kuru şeyler ye mesela çantandan çubuk krekeri eksik etme elma ye soda iç tuzlu şeyler yemeye özen göster
Kalp atışlarını ya bu hafta yada bir sonraki hafta duyabilirsin hadi hayırlısı gözün aydın ...

canım dr alttan muayene eder çünkü o kadar erkenki göbekten görülmez.kalp atışını 5.haftadan itibaren duyarsın.ya birkaç gün önce yada sonra.ama değerini merak ettim.bu kadar erken şiddetli bulantıların başladıysa çoğul gebelik olabilir diye düşünüyorum.

evet canım şükür bende hamileyim 9.haftamdayım.değerinde fena değilmiş.ne çok yüksek ne az.ama erken başlamış ama şikayetlerin.inş.sorunsuz bir hamilelik geçirirsin canım.

mersinli sende hiç şikayet yok mu? bu arada tek gebelik mi
değerlerin kaçtı....ilaçlara halen devam ediyormusun..bilgi verirmisin .senide ilk muayenen alttan mıydı?

bende şikayet bulantı olarak var ama istifra etmedim.yemek asla pişiremiyorum.kayınvalidem yapıp yolluyor.çok yemek yiyemiyorum zaten.tek gebelik benimki ALLAH ın izniyle.12.gün değerim 158 di.bidaha yapmaya gerek duymadı dr zaten.folik asite devam ediyorum bide progestan fitil kullanıyorum günde 3 posta.3.ayım dolana kadar fitile devam edecekmişim zaten.valla ben 3 defa muayeneye gittim üçüde alttandı.en son kalp atışına bakmışlardı oda alttan olmuştu.en son kontrolle sonraki kontrol arasına 1 ay süre giriyor.şimdiki muayenem 19 şubat olacak işte o zaman göbişten bakacak canım.

Alttan Çok kÖtÜ ya:KK43:....muhtemelen benımde tek gebelık...gerÇı 14.gÜn deĞerım 2 .katın ÜstÜndeydı ama.....cuma herŞey bellı olacak....hayırlısı.tekı Çıftı deĞıl hayırlısı olsun yeter bunu Çok bekledım ben......ınŞ.sorunsuz9 ay geÇırırız bÜtÜn hamıŞler.....

kızlar 16 ocakta transferim oldu. 12.şubatta kalp atışı ve kese için gidicez. Sizce bu hafta kalp atışını duyabilrimiyim.....birde çok bulantım var bu normal mi...yediğimi kusuyorum.....iştahsız ve halsizim......

tamolarak kaç haftalıksın bilmiyorum ama ben 6. haftamda duydum kalp atışlarını... bulantın olması bence iyi çünkü bebeğin gelişiminin iyi olduğunu gösteriyomuş doktorum öyle demişti bana... ben hala bulantılıyım buna lıştır kendini...hayırlı olsun canım.. allah tamamına erdirsin....
bu arada benim doktorum 12. haftaya kadar alattan muayene etti.. ama dr a göre değişiyo....

derya ben 7 haftalık gittim kalp atışları için ve o zamn duydum...çift mi tekmi konusunda değere bnen pek itimat etmiyorum benim değerde 205.46 dı ve tek gebelik..hakkında hayırlısı ne ise o olsun canım....
bu arada mide bulantısı olanlarda gelişim iyi oluyor demiş bi arkadaş o zaman çok iyi bendede var mide bulantısı iki gündürde istifra ediyorum birazda üşüttüm belki onunda etkisi vardır..ama bende de mide bulantısı çok oluyor deryacım özellikle karnım acıkınca yatak döşek yatıyorum iştahsızlıkda oluyorr heralde normal bunlarr...inşş cuma günü keseyide kalp atımınıda duyarsınn

ılgınc bu mıgde bulantısı olayı yanı bı arkadasım 3 aylık hamıle hala bı bulantısı yok ama dr hersey normal dıyor yanı mıgde bulantısı cok onemlımıdır hamılelıkte

X