Saç Uzatma Yöntemleri Entele otu

emekli_

*teyze adayı*
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
582
63
slm kıslar duyduğuma göre entele otu acayip uzatıyomuş saçları deneyen varmı ?

Ayda 5 cm Uzayan Saçlar
ENTELE OTU
(10 gr)
İlk kullanımda dökülmeyi keser kesinlikle dökülmeden eser kalmaz.​

ENTELE Otu (Delphinium staphisagria):
Bir metreye kadar uzayabilen, mor renkte çiçekler açan, iki yıllık, otsu bir bitkidir. Hazeran ,mevzek, papaz otu ,bit otu olarak da bilinir. İçerisinde çeşitli alkaloitler, sabit ve uçucu bir yağ bulunur.

Saç dökülmesini ilk kullanımda engeller saç derisindeki bakteri ve kepek gibi oluşumları engeller saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır, Saça parlaklık verir,hızlı uzamasını sağlar saç uçlarında ki kırıkları onarır .(bir çok etkenden perma,jöle,boya v.s saç işlemlerinin kalıcı olarak bıraktığı bozukluğu kalıcı biçimde onarır.)

Entele otunun FAYDALARI:
Saçlara oldukça faydalı olduğu ve iyi geldiği; saçları uzatıp güçlendirdiği, entele otunun günümüzde bilinen faydalarıdır.

Entele otunun ZARARLARI:

“Entele otu” saçtaki bit ve bakterileri gibi parazitleri öldürmek için kullanılmasının sebebi içerisinde bir miktar zehir bulundurmasıdır.
İşin içinde zehir olunca tabiki içimiz ürperiyoru ama entelenin doğru kullanımı sonucunda hiç bir yan etki görülmez. Bazı kullanım şekillerini aşağıda bulunmaktadır.

Enteleyi Kullanırken Aşağıdakilere Dikkat Edin
-Kullanırken ellerinize eldiven giyin
-Cildinizde açık yara varsa asla kullanmayın
-Gözlere ve göz çevresine getirmemeye özen gösterin.

ENTELE Otu Nasıl Kullanılır ?

Enteleli formül : 10 gr.entele otu+ 1 su bardağı sirke+ 1 su bardağı su ve 1 küçük şişe badem yağını bir kaba döküyorsunuz,10 dakika kaynatıp sonra posasını süzüyorsunuz içinede 1 tüp bephantene ampül karıştırıp soğutuyorsunuz ve 3 günde bir saç diplerinize el yardımı ile sürüyorsunuz ardından bir poşet veya streçle sarıp 30 dk bekletiyorsunuz bu arada üzerine sıcak havlu sarıp bekletin,sonra saçınız yıkayın.

- Hindistanda Saçlara kullanılır saçlardaki etkisi mucize denecek kadar büyüktür
- Zehirli bir bitki olması kullanılmaması anlamına gelmez. Dikkatli kullanılmalıdır.
- Vucuda drekt olarak teması engellenmelidir.
- Saçlardaki etkisi İlk kullanımda dökülmeyi keser kesinlikle dökülmeden eser kalmaz.
- Saçların seyrek olduğu bölgelerde ise ölü olan saç diplerini canlandırır saç çıkmasına neden olur.
- Bu ürün ile evde saç Bakımı yapmak hem ekonomik hemde sonuç alınabilecek kesin bir yöntemdir.

slm kıslar duyduğuma göre entele otu acayip uzatıyomuş saçları deneyen varmı ???

evet denedim... ve saçlarımı yaktı koparttı attı.
boyadan yıpranmış ve uzaması biraz yavaşlamış saçlarıma hem biraz bakım yapayım istedim hem de sağlıklı bir şekilde uzasınlar istedim. internette dolaşırken de bu otu buldum. memnun olanlar vardı ve ben de denemek istedim. birkaç sefer denememden sonra bir baktım ki saçlarım uçlarından bırak kopmayı akıyor resmen. uzun olmasını istediğim saçlarım bir baktım ki daha da kısalmışlar. ama suç yine bende. o kadar zehirlidir, eline eldiven giymeden sürme, kaynattığın kabı at deniyor. e sen de düşünsene eline bile zarar veren şey kafana, saçına vermeyecek mi??
söylemem o ki ben yaptım siz yapmayın...
hc nin saç uzaması için yağı var bak onu kullanabilirsin. ben denedim öyle söylendiği gibi mucizeler yaratmıyor evet ama en azından bakım yapıyor. herhangi bir zararını da görmedim. yumuşacık yaptı ve uzaması normale döndü.

boyadan yıpranmış ve uzaması biraz yavaşlamış saçlarıma hem biraz bakım yapayım istedim hem de sağlıklı bir şekilde uzasınlar istedim. internette dolaşırken de bu otu buldum. memnun olanlar vardı ve ben de denemek istedim. birkaç sefer denememden sonra bir baktım ki saçlarım uçlarından bırak kopmayı akıyor resmen. uzun olmasını istediğim saçlarım bir baktım ki daha da kısalmışlar. ama suç yine bende. o kadar zehirlidir, eline eldiven giymeden sürme, kaynattığın kabı at deniyor. e sen de düşünsene eline bile zarar veren şey kafana, saçına vermeyecek mi??
hc nin saç uzaması için yağı var bak onu kullanabilirsin. ben denedim öyle söylendiği gibi mucizeler yaratmıyor evet ama en azından bakım yapıyor. herhangi bir zararını da görmedim. yumuşacık yaptı ve uzaması normale döndü.

çok haklısın tatlım..entele zehirli ve çok zararlı..
çok geçmiş olsun :KK71::KK71::KK71::KK71:

Nereden buldunuz ki entele otunu? Aktarlarda satılmasını Sağlık Bakanlığı zehirli olduğundan yasaklamıştı.:KK53:

merhaba kızlar bende kullanmak istiyorum entele otunu saçım uzamıyor bitürlü fakat 4 aylık bebeğim var emiyor.zehirli dmeişsiniz ya bebeğime bi sakıncası olur mu ?

merhaba kızlar bende kullanmak istiyorum entele otunu saçım uzamıyor bitürlü fakat 4 aylık bebeğim var emiyor.zehirli dmeişsiniz ya bebeğime bi sakıncası olur mu ?

sakın ha bebek emzirirken kullanma.zehirli bitki.açık yaraya falan temas etmemesi gerekiyormuş.bide 4aylık bebek kesinlikle böyle zehirli bi ottan etkilenir.saçlar bebeği riske atmaya değecek kadar önemli değil.sinameki falan yap.en azından o zehirli değil.

merhaba kızlar...
ben de entele otunu kullandım ama öyle yorumlardaki gibi bir sorunla karsılasmadım Allaha sükür... internette dolasırken görmüstüm ve cok arastırdım ama öyle böyle değil günler haftalarca internette dolasarak okumadığım yorum kalmadı sonucta sacıma sürecektim ve riske atmam gerekiyordu ki dıs görünüse cok önem veren bir insanım. neyse bir aktara sordum o bile ilk defa duymus yani öyle heryerde bulunmuyor. hindistandan kacak geliyormus sanırım evet zehirli olduğu icin sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıs. ama zehirli olmasının sebebi de su tabiiki ağıza yüze veya göze hicbir sekilde temas ettirilmemeli, elinize eldiven giyin demis doğrudur onun sebbei de cok uzattığı icin yani elinizin üstündeki tüyleri de fazla uzatmasın diye :))) ben kullandım cok memnum kaldım dökülmeyi kesmiyor onu beklemeyın ama yenilerini cıkarıyor ve uzatıyor :)

10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor..

10 gr. entele otunu - aktardan bulabilirsiniz 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsunuz su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 önce evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsunuz..Saçlar çok çabuk uzuyor..

bu da diğer formul:

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyor) 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
(mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

netten alıntıdır ben denemedim ama deneyenler çok memnun kalmişlar saçlar inanılmaz uzuyormuş ayrıca da ipek gibi oluyormuş..saçlarıma kahkul kestirmiştim ama şimdi sogudum kahkulden ...o yuzden yarın ilk işim şu entele otunu alıp denemek bakalım çabuk uzayacaklar mi ?

Yalnız entele oyunun kilosu 17000 ytl yani 10 gramı 170 ytle ivarında... fiyat bakımından her yerde bulabilmeniz cok zor ustelik ortalıklarda bircok sahtesi dolasıyormus bu urun bir parmak boyunda kahverengi kucuk kök seklindeymiş hindistandan geldigi içinde ve az cıkan bir urun oldugu içinde fiyatı diğer otlara gore pahalı

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyor) 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)

Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
(mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

netten alıntıdır ben denemedim ama deneyenler çok memnun kalmişlar saçlar inanılmaz uzuyormuş ayrıca da ipek gibi oluyormuş..saçlarıma kahkul kestirmiştim ama şimdi sogudum kahkulden ...o yuzden yarın ilk işim şu entele otunu alıp denemek bakalım çabuk uzayacaklar mi ?

Yalnız entele oyunun kilosu 17000 ytl yani 10 gramı 170 ytle ivarında... fiyat bakımından her yerde bulabilmeniz cok zor ustelik ortalıklarda bircok sahtesi dolasıyormus bu urun bir parmak boyunda kahverengi kucuk kök seklindeymiş hindistandan geldigi içinde ve az cıkan bir urun oldugu içinde fiyatı diğer otlara gore pahalı

Alıntı !

ben entele otunu kullandım. gerçekten çok hızlı uzattı saçımı. arkadaşlarımda o aralar bana hep saçın uzamış senin gibi tepkiler veriyorlardı. belime kadar getirdi saçlarımı entele. ancak sabır gerektiriyor.gece yatarken sürdüm diplerine masaj yaparak. sabah da yıkadım. ancak dikkat edilmeli çünkü zehirliymiş. göze falan gelmemesi gerekiyor. streç filmle güzelce sarın saçlarınızı arkadaşlar.

Meraba ben ilk defa entele aldim. Cezvede 4/3 su ile doldurup kaynatim icine bepanthane badem yagi hint yagini koydum sacimi yikayip diplere surdum poset geciri fon yapmadan beklettim ve bir saat sonra yikadimmm Ve illk kullanimimdan sonra sacim da cik dökülme cansizlik ve kepek olustu ne yapmam lazim kullanmaya devam yoksa birakmam mi lazim acaba ve de fonile kurutmadan olurmu cvb verilirse sevinurim

Merhaba entele zehirli bir ot çok dikkat et. Bence kullanmayı da bırak. Saçlarına bakım için saf vitaminlerle kür yapabilirsin. Özellikle B3, B5 ve saf Evitamini çok işe yarıyor. Kükürt ve arginine de saç için asıl faydalı maddeler. Entele otu tam bir efsane. Sana bir kaç tane kür öneriyim bence onları dene.Hem sağlıklı hem de zehirsiz :KK70:

"Saç uzatma kürü sulu çözelti
1 yemek kaşığı su
1/4 çay kaşığı ascorbic acid (c vitamini)
1/4 çay kaşığı b5 vitamini ( d-panthenol)
1/4 çay kaşığı niacinamid (b3 vitamini)
1/4 çay kaşığı biosulfur (suda çözünebilen kükürt)
Saç uzatmada kullanacağınız bu çözeltiyi bir cam tabakta hazırlayıp saç diplerinize sürüyorsunuz. Çözeltinin günlük hazırlanması lazım c vitamini çabuk bozunan bir madde, sulandırıldığı an kullanılması lazım.

Saç uzatma kürü yağlı karışım
30 ml hint yağı
30 ml kara üzüm çekirdeği yağı
30 ml jojoba yağı 20 ml avokado yağı
10 ml biberiye yağı
10 ml lavanta yağı
10 ml e vitamini
1 çay kaşığı çinko oksit
1 gr kristal menthol
Yağ karışımını bir seferde hazırlayabilirsiniz, spreyli bir şişeye koymanız avantajınıza olur. Ancak her kullanımdan önce iyice çalkalayın zira çinko oksit dibe çökmüş olur, iyice çalkalayıp karışmasını sağlayın.
Sulu karışımı kafanıza sürdükten 15 dakika kadar sonra yağlı karışımı saç derinize sürüp sabah duş alın. Bu ürünleri sadece saç diplerinize sürmeniz gerekiyor. 2 günde bir uygulamanız lazım bu kürü, sonuçlarına ise inanamayacaksınız "

Son düzenleyen: Moderatör:
bu yaptigimiz karisimi huz dolabimda falanmi saklamamaiz lazim??ya bir seferlik kullaniyozmu

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaa benimde döküyor. Napıcam bilmiyorum. Başta daha fazla döküyordu gerçeği, şimdi daha az. Aktara sordum "Saçlarımı çok fazla döküyor", "Sağlıksız saç tellerini döker ama yenisi hemen çıkar" dedi. Napıcam yaaa:KK43:

Her söylenene inanmayın ya herkesin saç yapısı farklı birine iyi geldi diye sanada iyi gelecek diye bi garanti yok bence. en iyisi karanfil benim saçlar da dökülüyodu buradan karanfil kürü nü gördüm denedim 3 gündür kullanıyorum işe yaradı dökülmüyo eskisi kadar 5 6 tel anca geliyo düzenli kullanmayi düşünüyorum :)

piyasalardaki satılan entele otunun % 90 kadarı sahte. tanımadığınız attardan almayın kesinlikle. hindistan kökenli bir ot. hindistanda bile 10 bin tl civarı. türkiye de 15 bin tl civarına veriyorlar. gördüğüm bütün hazırlama tarifleri yanlış. saça zarar verir. ve cildinize de zarar verir. doğrusunu anlatmak yorucu olacak. buradan izlerseniz 50 tl masrafla 500 ml ilaç elde etmenin yolunu görürsünüz.

Meraba ben ilk defa entele aldim. Cezvede 4/3 su ile doldurup kaynatim icine bepanthane badem yagi hint yagini koydum sacimi yikayip diplere surdum poset geciri fon yapmadan beklettim ve bir saat sonra yikadimmm Ve illk kullanimimdan sonra sacim da cik dökülme cansizlik ve kepek olustu ne yapmam lazim kullanmaya devam yoksa birakmam mi lazim acaba ve de fonile kurutmadan olurmu cvb verilirse sevinurim
kepek oluşumunu engeller normalde. suyla kaynattığın için olabilir. su değmeyecek bu ota

Merhaba entele zehirli bir ot çok dikkat et. Bence kullanmayı da bırak. Saçlarına bakım için saf vitaminlerle kür yapabilirsin. Özellikle B3, B5 ve saf Evitamini çok işe yarıyor. Kükürt ve arginine de saç için asıl faydalı maddeler. Entele otu tam bir efsane. Sana bir kaç tane kür öneriyim bence onları dene.Hem sağlıklı hem de zehirsiz :KK70:

"Saç uzatma kürü sulu çözelti
1 yemek kaşığı su
1/4 çay kaşığı ascorbic acid (c vitamini)
1/4 çay kaşığı b5 vitamini ( d-panthenol)
1/4 çay kaşığı niacinamid (b3 vitamini)
1/4 çay kaşığı biosulfur (suda çözünebilen kükürt)
Saç uzatmada kullanacağınız bu çözeltiyi bir cam tabakta hazırlayıp saç diplerinize sürüyorsunuz. Çözeltinin günlük hazırlanması lazım c vitamini çabuk bozunan bir madde, sulandırıldığı an kullanılması lazım.

Saç uzatma kürü yağlı karışım
30 ml hint yağı
30 ml kara üzüm çekirdeği yağı
30 ml jojoba yağı 20 ml avokado yağı
10 ml biberiye yağı
10 ml lavanta yağı
10 ml e vitamini
1 çay kaşığı çinko oksit
1 gr kristal menthol
Yağ karışımını bir seferde hazırlayabilirsiniz, spreyli bir şişeye koymanız avantajınıza olur. Ancak her kullanımdan önce iyice çalkalayın zira çinko oksit dibe çökmüş olur, iyice çalkalayıp karışmasını sağlayın.
Sulu karışımı kafanıza sürdükten 15 dakika kadar sonra yağlı karışımı saç derinize sürüp sabah duş alın. Bu ürünleri sadece saç diplerinize sürmeniz gerekiyor. 2 günde bir uygulamanız lazım bu kürü, sonuçlarına ise inanamayacaksınız "
iki günde bir bunu hazırlamak hem yorucu hep çok masraflı.ve bu kadar çok karışım birbirinin etkisini kırar. karışımlar en fazla 4 farklı malzemeyle olmalı

X