Uyku kilo aldırır mı?

Sevgi

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
2.327
31
benim sorunum aslında şu 12 gibi yatar 10 gibi kalkarım çalışmıyorum diyetteyim ve spor yapıyorum erken kalkınca akşam edemyorum ben 10h da kalkıyorum ama uyumak kilo aldırır diyorlar bekarken zayıftım dikkat etmek şartıyla yemek yiyordum geçte kalkardım ama kilo almazdım şimdide uyuyorum fakat aşırı kilo aldım bazı dönemler yedim allah var ama erken kalkıncada boğazıma hakim olamıyorum bilmiyorumkismile sizce uyumak mı uyumamak mı?

öyle diyorlar ama bunun terside var valla kilo umrumda degil uykumu almadan kalkmam

ya aslında banada saçma geliyor uykunun nesi kilo aldırırki beni her gören öle diyo çok kilo almışın çokmu yiyon diyo hayır diyorum kaçta kalkıyon diyo direk şaştım valla

uyku kilo yapar mantıgı bana saçma gelıyor ancak sureklı dolu mıdeyle yatıyorsak hareketsız kaldıgım zamanda zaten metebolizma yavaşlıyor ve tabiki vucudumuza yağ olarak geri donuyor... tabi uykudan kastım tum gunu uyuyarak geçirme mantıgı değil yetişkin bir insan için 8 saat uyku için yeterli diyorlar tabi bu herkese göre değişir 5 saatde de uykusunu alan 10 saatde de...

ben diyetisyene gittiğimde düzensiz uykudan kilo aldığımı söylemiştii

Benim uykularım çok düzensizdir..
Genelde çok fazla uyurum..
Ama kilolu değilim..
Hatta çoğu zaman gecenin bi yarısı yemek yeyip yatarım ama durum yine aynıdır...

tam tersiymiş canım asıl uykusuzluk kilo yapıyormuş hatta şeker hastalığı yapıyorumuş neden dersen az uyku, vucuttaki insilün dengesini bozuyormuş, valla şu an okuduğum kitapta aynen böyle yazıyo, az uyku kilo yaparmış:hulya:

geçenlerde bir gazetede okudum uyku halinde yağ çabuk yakılıyormuş,yani bencede tam tersi.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim uykudan kastım ben gece uyanmam kalkıp yemekte yemem ama geç kalkarım mesela 12 i geçkin uyurum sabah 11e dpğru kalkarım yani 11 saatten fazla uyumuş oluyorum bu yüzdenmi yüzüm çok kilo alıyor onu merak ettim di

çok uyku insani tembellestiriyor.. mesela uyku bende kilo yapiyor
11 12ye kadar uyuyacagimiza aslinda kalkip spor yapsak en azindan kalkip evin islerini yapsak yeter.. sonucta oda bir spor :))))))

Benimde uyku saatlerim düzensiz işim sebebi ile sabit çalışma saatlerim yok.Sabah vardiyasında mesela gece 4.5 -5 saat uyurum işten gelince de yatrım 2-3 saat en az.Akşam vardiyasında zaten 11 de evde oluyorum en erken o zamanda 2 gibi yatarım işim yoksa 12 saat uyuduğumda olur.Sonuç mu şişmanlık tabiki.Buna rağmen diyetle fazla da spor yapmadan 1.5 ayda 4 kilo verdim ne olursa olsun 6 dan geç yememeye dikkat ediyorum.Kuş gibi mideyle de yatıyorum

sürmelicim benim spor anlayışım kusursuzdur zaten geç kalkmamın sebebi uğraşacağım bi uğraşım yok sabah kalkıp kahvaltı yaparım sonra spor sonra evi toparlarım yemeğe girişirim g,n biter zaten

geç uyuyup geç uyanmak kesinlikle kilo aldırıyor.
yemek saatleri yavaş yavaş geç saatlere kayıyor sürekli bir yorgunluk hali. benim çevremde bu şekilde yaşayıp kilo alan çok kişi var. genelde saat 3 te uyunup ertesi gün 1 -3 arası uyanıyorsunuz ve sonra gelsin kilolar.
sevgi sana da bu manada sormuş olabilirler kaçta uyanıyosun diye

sürmelicim benim spor anlayışım kusursuzdur zaten geç kalkmamın sebebi uğraşacağım bi uğraşım yok sabah kalkıp kahvaltı yaparım sonra spor sonra evi toparlarım yemeğe girişirim g,n biter zaten

şekerim keşke yüzyüze olsakda anlatabılsem.hiç alakası yok.gerzek bi diyetısyende böle piskolojimi bozmuştu.güneş doğarken uyancaksın.11 çeyrek akla yatcaksın.işsizdimde otur sandalye başında.ahh ahh deşme yaramı.arada işsiz kalıyorum.bekarım kalkıp ney yapayım diyorum.bak bende senın gibi inandırıldım.fakat gittiğim başka diyetısyen aa uyu istediğin kadar uyu.yeterki uyanıkken 3 ara 3 ana öğün yap dediklerimi eksiksiz ye demişti veee 2.5 ayda 78 den 68 indim.evden kapıya çıkmadan kolumu kaldırmadan..yanı yalan bunlar.herkez farklı.yaa çok uzun hikaye.dengeli beslenceksin.ne ıstıraplarım vardır.yok 8 kahvaltı saat 12 yemek falan artık saate bakardım.alrm gibi..kendi dengenı kendin bulcaksın.haa bide demiştiki dr uynınca tam bir saat içinde yap kahvaltını istediğin zaman uyan demişti..

uyku degil aslinda.. uykudayken metabolizmanin durmasi kilo aldirir..
yani uyuma süresini ne kadar geciktirirsek metabolizmamiz o kadar gec calisir..

bu arada 8 uyanicaksin formülüne bende sicak bakmiyorum.. 10 gibi kalkipta pek ala güne ayak uydurabilirsin
3 ana ögün 3 ara ögünü tamamlayabilirsin.. bazi diyetsinyenler abartiyo bencede

Son düzenleme:
şekerim keşke yüzyüze olsakda anlatabılsem.hiç alakası yok.gerzek bi diyetısyende böle piskolojimi bozmuştu.güneş doğarken uyancaksın.11 çeyrek akla yatcaksın.işsizdimde otur sandalye başında.ahh ahh deşme yaramı.arada işsiz kalıyorum.bekarım kalkıp ney yapayım diyorum.bak bende senın gibi inandırıldım.fakat gittiğim başka diyetısyen aa uyu istediğin kadar uyu.yeterki uyanıkken 3 ara 3 ana öğün yap dediklerimi eksiksiz ye demişti veee 2.5 ayda 78 den 68 indim.evden kapıya çıkmadan kolumu kaldırmadan..yanı yalan bunlar.herkez farklı.yaa çok uzun hikaye.dengeli beslenceksin.ne ıstıraplarım vardır.yok 8 kahvaltı saat 12 yemek falan artık saate bakardım.alrm gibi..kendi dengenı kendin bulcaksın.haa bide demiştiki dr uynınca tam bir saat içinde yap kahvaltını istediğin zaman uyan demişti..

bende ayda 2 kilo 2 kilo veriyorum sabah kalkınca kahvaltı 4saat sonra öğlen yemeği en son 6 da akşam yemeği o kadar günde 1 saatde yürüyüşüm var ben diyetisyene gittim ama ilk ay onun dediğine uydum çünkü karnım çok doluyordu ve çok hazımsız bi bünyeye sahip oldum tam 1900 kalorilik bi diyetti normalde hesapladım diyetten önce ben bu kadar kalori almıyomuşum sonra düşürdük şuan memnunum böyle dewam ediyorum ve iyi gidiyor ama 8 de de kalkamıyorum zor geliyor 9 buçuk en geç 10da kalkıyorum yatışta 12den sonra oluyor

Çok uyumak aynı zamanda ödem de yapabilir diye düşünüyorum hani yüz göz şişiyor ya en iyisi 8 saat civarı uyumakCADIARZU ama haftasonları ben de senin gibiyim sahsen kalkmak istemiyorumyerimseniben

X