Ölçü Ne Olmalı

E

ebrumm

Ziyaretçi
Ölçü Ne Olmalı

Dürüstlüğün,doğruluğun ölçüsü ne olmalı? düşündünüz mü hiç?

ben düşündüm.Karşındaki insana ne kadar güvenebilirsiniz.?

Bu kişiyi gerçekten dostum,arkadaşım olarak nitelediyseniz..Kaç defa sözüne güvenebilirsiniz,inanırsınız ona.

Bu o arkadaşınızı ne kadar çok sevdiğinizle doğru orantılımıdır?

Size yalan söylediği zaman tavrınız ne olur.Hemen yalan söylediğini ispat mı edersiniz,yoksa bir süre buna izin mi verirsiniz.

Ne dereceye kadar yalan söyleyecek diye merak mı edersiniz? Onun ne dereceye kadar alçalabileceğini üzüntüyle seyredermisiniz?

O sizi aptal yerine koyduğunu zannettiği bir anda, onun ne kadar alçalabildiğini seyre mi dalarsınız?

Ben ikinci yolu tercih ettim.Ve bir arkadaşımın ne kadar alçalabileceğine üzüntüyle şahit oldum.

Sadece hala beni kandırdığını zannediyor.Artık gözümde o derece küçüldü ki, üzülemiyorum bile.Sadece bakıyorum.Eski günlerin hatırına hala onunla görüşüyorum.

Ne güne kadar , onu ben bile bilmiyorum,hala.Ona hala dostum diyebilirmiyim?,güvenirmiyim?Doğru bile bir şey söylese inanırmıyım?

Elbette hayır.

Beklemek nereye kadar.Göreceğiz,yaşadıkça yazacağız.Belki acı verecek,kestirip atmak en iyisi belkide ama insanların ne kadar alçalabileceğini merak etmekte benim hakkım sanırım

Guvenin bitigi yerde nekalir ki..? beklemek ne getirir ki...?
fakat bazen bizim gordugumuz ve anladigimizdan cok baskadir yapilan hatalar o hatalara yol veren dusunceler.. En iyisi beklemek yerine o arkadasi karsimiza alip hislerimizi ve yapilan hatanin bizi ne kadar uzdugunu soylemek en kolay yol degilmidir.. Hem boylece bazi seyleri cok daha anlamis olup , o zaman karar verebilmek.. Eger uymuyorsa sevgiyle yolamak.. bir yerde oturup tedirgen yasamaktan cok daha yakisir diye dusunuyorum.. Ben sahsen bu yolu secerdim....

Guvenin bitigi yerde nekalir ki..? beklemek ne getirir ki...?
fakat bazen bizim gordugumuz ve anladigimizdan cok baskadir yapilan hatalar o hatalara yol veren dusunceler.. En iyisi beklemek yerine o arkadasi karsimiza alip hislerimizi ve yapilan hatanin bizi ne kadar uzdugunu soylemek en kolay yol degilmidir.. Hem boylece bazi seyleri cok daha anlamis olup , o zaman karar verebilmek.. Eger uymuyorsa sevgiyle yolamak.. bir yerde oturup tedirgen yasamaktan cok daha yakisir diye dusunuyorum.. Ben sahsen bu yolu secerdim....

bencede arkasdasim en dogrusunu yaparsin bu cünki en merticesi ve aklisi ne karsi tarafi yipratmak gerek nede kenini

X