hamilelikte apandisit sorunu yaşayan varmı?

medaa

face/baris.cekiscioglu
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2010
2.205
2
merhaba arkadaşlar
17 haftalık hamileyim ve doktorum sağ tarafımdaki ağrının apandisitten olabileceğini ama emin olmamız için ağrı olduğu zamanda ilaç almadan kendisine başvurmamı söyledi
telaşa kapılmamam gerektiğini hamilelikte hormanların yükselmesinden dolayı olduğunu eğer gerçek anlamda bi apandisit olsa bile benim ve bebeğim için problem olmadığını söyledi
detaylı bilgisi olan var mı ?

Canım öncelikle cok geçmiş olsun umarım geçiçi bir seydir bu ağrı. Ben 11 yaşındayken, gece cok ani bir agrım üzerine doktorumuzu cagırmıstık, agrının apantist yüzünden olduguna parmagımdan alınan kan tahlili sonucunda karar vermişti. Doktorun herhangi bir kan testi istemedi mi senden?

hamile olmam sebebiyle hormanel seviyelerimin yüksek olduğunu normal zamanda (ağrısız zamanda) yapılacak olan testin bizi yanıltabileceğini söyledi

Doktorunun mantılı bir acıklama yapmıs, peki herhangi bir uyarı falan yada tedbir yöntemi söyledi mi?

hayır sancım olduğunda ilaç almamamı ve kendisine ulaşmamı söyledi okadar
şimdiye kadar birkez şiddetli ağrım oldu o zamanda hamilelik ağrılarından diye önemsememiştim
şimdi tekrarlanmasını bekliyoruz

Bence doktorun bu apandisit suphesini sadece bir ihtimal olarak soylemiştir, bu ihtimalin yüksek bir olasılığı olsaydı, seni hastanede tutup, risk almazdı... sen kalbini ferah tut güzelim, bence senin ufaklık yaramazlık yapmaya erken baslamıs...

X