Sizce hangi marka mama almalıyım?

Hangi bebek maması?

• Ankete Katılan
    29
  • Anket Kapalı .

((eslem))

Canım kızım büyüyor
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
2.361
3
42
merhaba arkadaşlar
kızım 5 aylık, en sağlıklı ve en besleyici mama & devam sütü hangisi sizce?
tücrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var
anne sütü yeterli olmadığı için ve kızım meme emmediği için gece devam sütü ve mama vermem gerekiyormuş, doktorumuz HİPP1 verdi, sizler ne kullanıyorsunuz?

ben sma_26 kullanıyorum.çok memnunum çok eski bir mama ve anne sütüne en yakın doktorların önerdiği bir mama tavsiye ederim. sma gold var o daha besleyciymiş ve çok kilo aldırıyomuş

ben hepsini denedim ve bebelacta kaldım..hepsinin içerigi aynı...zaten doktorda öyle demişti hepsinin içerigi aynı olmak zorundaymış...valla zaten kızım çogu zaman içmiyo artanı döküyorum ve acımıyorumda..aptamil sma fılan çok pahalı üzülüyordum dökünce...

eslemcim anne sütü ile beslendiğimiz için sadece bi iki kez mama verdim...
onda da bebelac sevmedi, arı mama yedi sadece..
diğerleri hakkında hiç bilgim yok inan ki...

çok sağol mervecim, kızım artık eskisi kadar emmiyor, geceleri sadece yatarken mama veriyorum, doktor tavsiyesi ile.

5,5 aylık olduk sütüm yetiyo ek gıdaya başlamadım bşlayıncada mama vermek istemiyorum bilmiyorum başarabilcekmiyim 2 gün sonra randevümüz var doktorumuzla konuşup öyle karar vericem ama şu gdo muhabbeti ve milupadan çıkan fare pisliği ve kurtu duyunca çok tiksindim midem bulandı bebeğim herşeyden önemli çok korkuyorum yerli yabancı hiçbir mamaya güvenmiyorum

canım ben mama vermiyordum ilk defa aptamil aldım devam maması...oğlum severek içti ama göğsümü bırakıyordu nerdeyse ..sonra hero baby aldım onu hiç beğenmedi bir yudum içiyor gerisini içmiyor...duyduğum kadarıyla hipp çok iyi diyorlar ben artık mama vermicem bir iki gün ek gıda dahil hiç bişey vermedim..aç kalınca tekrar göğsümü emmeye başladı ..tekrar ek gıdaya devam ediyorum..

içerik olarak en zengini ptamil evet hepsinin içinde aynı besin elementleri var ama aptamildekioranlar en yüksek olanı bide milupa ve aptamil aynı marka aptamil milupanın bir ürünü

4. ayından itibaren kızıma akşam yatmadan önce hero baby'nin gece sütünü vermeye başlamıştım sonra da zaten gece beslenmesini bırakmıştık,18:30 da yatıp sabah 06 ' da kalkıyordu.

ne kadar şanslısın kimyager, biz sabaha kadar herhalde 8-9 kez kalkıyoruz -tatlicadiarzu-
belki gece mama yiyerek uyumaya başladığı zaman düzene girer :)))

Kızlar keçi sütünden üretilen golden goat adlı mamayı deneyin.Anne sütüne en yakın keçi sütüymüş.Bu mamayı deneyin derim.Sadece eczanelerde satılıyoo..

Anne sütüne es değer mama similak ve sma dır. Aptamil özellikle fos siskinlik yani kilo yaptığı icin mantik olarak en iyi o saniliyor. Kızım 6.5 aylik ve anne sütü veriyorum hem bagisiklik sistemi hemde zeka gelisimi icin. Ek gidaya kahvalti corba ve yogurt vererek anne sütüne devam ediyorum. Esimin dayisi eczaci sma ve similak tan baskasini tavsiye etmiyor tabiki doktorum da. (Ilk doguma gittigimde sütüm yeterli gelmezse diye tavsiye etmisti)

X