Maske Tarifleri Evde göz makyajı temizleme toniği yapımı

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Göz makyajınızı temizlemek için o pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yok Melek’lerim. Çünkü artık makyaj temizleme toniğinizi evde kendiniz yapacaksınız.

Büyük bir pamuk alın ve suyun altına tutun sonrda pamuğa sıkın ama az sulu kalsın.

Sonra pamuğa 4 damla zeytinyağı damlatın.

Önce üst sonra alttan başlayarak gözlerinizi silin.

Ve o pamuktaki kirleri ve açılan gözenekleri fark edeceksiniz.

Bu göz temizleme formülü kipriklerinizide uzatır ve yeni kiprik oluşumunu sağlar.

benim göz makyaj temizleyicisi varda ama ben yüz için isyiorum onada olur mu acep ? genelde badem yağı kullanıyorum yüz için..

göz çevresindeki ince deride yağ bezeleri filan olmasın... hani olur ya beyaz beyaz.. çok korkarım onlardan ben.. sıkılmaz çünkü onları ancak dermatolog alabilir iz miz de kalır alimallah..

söylenmişti banada. bi kulaktan girip öbüründen çıktı. denemek istiyorum ben de; gerçi fazla göz makyajı yapmıyorum son zamanlarda, ama işime yarayacak vakitler geliyor. teşekkürler ayrıca

yaa zeytinyağı gözümü yakıyor ama benım ben mesela bunu makyajımı yıkayıp temızledıkten sonra yüzüme 1 2 damla zeytın yagını sürüyorum nemlendırıcı nıyetıne öylede güzel oluyor ama gözüme değdirmıyorum cnku bikaç kere yanlışlıkla değdide gözüp akıp durdu yandı vede

göz makyajını temizlemek için zeytinyağdan ziyade ayçiçek yağı daha yararlı.. göz altı ve çevresi yüz derimizden 3 kat daha ince olduğundan daha fazla etkilenebiliyor.yoğun ürünler kullanmamakta fayda var.mila oluşumuna sebebiyet vermeyelim sonra :)

Papatya ve Süt Karışımı
İhtiyacınız olan malzemeler;1 fincan yağlı süt, 2 çorba kaşığı sarı papatya.
Yağlı süt ile sarı papatyaları benmari usülü kısık ateşte ısıtmalısınız. Isıtma sırasında süt kaynamadan ve sütün üzerinde kaymak oluşmaya başlamadan karışımı ocaktan alıp 2 saat beklemeye bırakınız. Ardından süzdüğünüz karışımı bir kaba koyarak makyaj temizleme sütü olarak rahatlıklar uygulayabilirsiniz.

Maydanoz, Nane ve Süt Karışımı
İhtiyacınız olan malzemeler; yarım bardak süt, 3 çorba kaşığı ince doğranmış maydanoz ve 3 çorba kaşığı ince doğranmış nane.
Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp benmari usülü bir ısıtın. 2 saat dinlendirme süresinin ardından süzerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Maydanoz burada cildin aşırı yağlanmasını engellerken koruyucu bir etki gösterir. Nane ise ferahlık katarak cildin rahatlamasını sağlar. Bu karışım yağlı ciltler için daha uygundur.

X