Yatak Odam İçin Fikir İstiyorum :)

Anuska

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
6.212
78
56
Yatak odamı açık renk yaptırırken hep farklı bir renkle de hareketlendiririm diye düşünüyordum. Kolay sandım; ama zormuş. Bu nedenle yardımınızı rica edeceğim.
Yerler, duvarlar, yatak başı, dolaplar ve şifonyer "ıhlara" denilen bir renk. Yani krem. Perdem de aynı.
Şimdi ben, yatak örtüsü, halı ve perdeyle bu odayı renklendirmek istiyorum. Aklımdaki tek renk patlıcan moru. Ama sonra pişman olmamak için değişik fikirlere de açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Yatak başı ve asma tavan için 17 numaralı mesaja bakınız.

2272.jpg

2274.jpg

2281.jpg

Son düzenleme:
bence odanızın heryeri aynı renk olduğu için çok sıkıcı olmuş :kedi: patlıcan moru dağilde lila tonları daha canlılık katabilir yada fuşya cok şık bir örtü bayanssulusmile

Anuşka ben 'mor' taraftarıyım..
birde mobilyaya yapılan sticker lar var. yatak örtüsü ve perdeyi tonlamalarını tutturarak kombineleyebilirsin.
tabiki mobilyana uygun tonlarda bi sticker gayet güzel bi hava kadar..

Anuşka ben 'mor' taraftarıyım..
birde mobilyaya yapılan sticker lar var. yatak örtüsü ve perdeyi tonlamalarını tutturarak kombineleyebilirsin.
tabiki mobilyana uygun tonlarda bi sticker gayet güzel bi hava kadar..

Evet canım ya, mora fena halde takmış durumdayım. Hafta sonu yatak örtüsü siparişi için Buldan'a gideceğim ve o zamana kadar bir karar vermem gerekiyor.
Ne kadar zormuş ya...

morda güzel ama ablacım ben lilayı çok beğendim. biz sonuçta tekstil diyarındayız en güzel yatak örtüsünü sen bulmıcanda kim bulcak dimi ama :)

morda güzel ama ablacım ben lilayı çok beğendim. biz sonuçta tekstil diyarındayız en güzel yatak örtüsünü sen bulmıcanda kim bulcak dimi ama :)

Evet canım da işte halıyı, perdeyi falan iyi tutturmak gerek.
Yatak örtüsünü dokutacağım zaten. Yatağım battal olduğu için hazırlar olmadı. Lilayı da bir düşüneyim bakalım.

forumda bir bayan yatak odasını senin düşündüğün gibi mor yapmıştı mobilyalarıda sanırım seinki gibiydi ben cok sevmedim
bence mor cok patlayacak odada çok yoğun olacak lilada cok cansız sönük kalıyo
mobilyaların acık krem kırmızı cok yakışacaktır ve iddalı olacaktır bence a.s.

bende koyu karamel dıyorum mor sırıtır sankı anuska ablacımeyvahedigeldismile

tekrar inceledim odanı aklıma şunlar geldi başlıyorum :)
benim bakış açıma göre
1 yatak örtün üstteki tarzlarda bişe olmalı
2 çamasırlığın üzeri boşaltılıp oraya siyah şık bir duvar aynası takılmalı ve çamasırlık üzerine kırmızı mumlar siyah çerceve vs konmalı
3 tül olarak ip perde kullan cok daha şık olacak bence
4 yatak başınada şık bir tablo as hatta kendi fotonuz olsun siyah beyaz
yatak basındaki apliklerede birkaçtane şu avize taşlarına benzeyen taşlardan takabilirsin
birde zevke bağlı dolabın çok boş kalmasın diye bir kapağına sticker yapıştırabilrsin siyah soyut desenlerdn
üfff cok konuştumm a.s.
zevk senin canım tabi yine

jaleli ye katılıyorum siyah beyaz (yada krem) mobilyaya kırmızı harika oluyor.yatak odasında kırmızı ve siyah uyumuna bayılıyorum ben.

bence örtü ve halıdan önce sanki odanın renginin değişmesi gerekiyo yatak başının olduğu yeri duvar kağıdıyla kaplatabilirsiniz diğer yerleride ona uygun tunlarda düşüne bilirsiniz becede mor tonları güzel olabilir size kolay gelsin sonrada fotoları görmek istiyorz

koyu bir renk olmalı ,cırt renk yani ,pastel veya açık renkler solgun gösterir ,çok koyu bir fuşya yada yaprak yeşili hoş duracaktır ,birde şifonyerin üzerine basit bir ayna koy ,kenarlarını da yapacağın renkten tüylü bir otrişle çevir ,harika durur ..

Arkadaşlar, gerçekten çok teşekkür ederim. Bu kadar zaman ayırıp güzel fikirler vermeniz çok ince bir davranış.
Jaleli, kırmızıyı ben de düşünmüştüm. Hatta ilk aklıma gelen oydu; ama halı ve perdede kırmızı kullanırsam sürekli aynı yatak örtüsünü sermem gerekecek diye vazgeçmiştim.
duvar rengini değiştiremem; çünkü yeni boyandı sayılır. Yatak başına da hiç bir uygulama yapamam. Asma tavanım var. En iyisi onun fotoğrafını da koyayım, bir görün.

Bence krem tonlarında en Çok yakıŞan kırmızı.sadelıĞı ve canlılıĞı bırleŞtırmıŞ olursun.kırmızı bılıyosunuz aŞk ve ıhtırasın da rengıdır ve yatak odalarında hep en ıyı tercıh olmuŞtur.

bende jaleliye katılıyorum. mor sırıtacak. kırmızı olabilir. ama ben maviyi çok sevdiğim için turkuaz maviside yakışır gibi.

Bence krem tonlarında en Çok yakıŞan kırmızı.sadelİĞİ ve canlılıĞı bİrleŞtİrmİŞ olursun.kırmızı bİlİyosunuz aŞk ve İhtİrasın da rengİdİr ve yatak odalarında hep en İyİ tercİh olmuŞtur.

bende jaleliye katılıyorum. mor sırıtacak. kırmızı olabilir. ama ben maviyi çok sevdiğim için turkuaz maviside yakışır gibi.

Sağolun kızlar. Fikirlerinizi değerlendireceğimden emin olabilirsiniz.

X