bebegim kilo almiyor :(

nilim

Guru
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
4.849
104
arkadaslar sizlere danismak istedim yakinda 4.5 aylik olacak bir kizim var cok hareketli aylik genelde 500 gr ile 600 gr arasi kilo aliyor doktorumuz ek gidaya baslatmiyor dun tarttik kizimi 13 gunde 125 gram almis cok az cok uzuldum 1-2 haftadir ishal gibi oldu.gunduzleri emme problemimiz var uyumadan emmiyor bende 2-3 saatte bir uyutup emziriyorum gayet guzel emiyor ek mama vermiyoruz sadece anne sutu aliyor.ne yapacagimi sasirdim lutfen yardim edin neyi yanlis yapiyorum nasil kilo alacak bebegim

icmedigi zaman sagmistim 1 kere 100 cc cikmisti ama genelde dolu goguslerim biraz icmesin cok sert oluyor

canım kilo çok önemli değil sağlıklı olsun yeter.benimde 12 eylül doğumlu bir kızım var.3.100gr doğmuştu bugün tartırdık 5.900 gr geldi.yani aylık 500 gr var yok aldığı kilo.dr a danıştım hatta birkaç dr a önemli değil anne sütüne devam dediler.3-4.ay arsında çok sıkıntı çektim emzirme konusunda emmek istemedi 12 saat abartısız emzirmeye çalıştığımı biliyorum.emzirmek için hangi yollara başvurmadım ki gezerek, zıplatarak, yanımda biri varsa şebeklik yaptırarak vs vs .ama şimdi çok şükür daha iyi gibi bu konuda. bazı dr lar bu dönemde olabilir bu durumlar dedi sabırlı ol ve emzirmeye devam et. sütün yetip yetmediğini en güzel bebeğinden anlarsın bence bebeğin aç olduğunda mutlaka huzursuz olur ve emdiğinde gülücükler saçmaya başlar.onuda tecrübeyle biliyorum ilk zamanlar yorgunluktan ve uykusuzluktan herşeyim birbirine girmişti ve sütüm yetmiyordu nerden mi biliyorum ne yaparsam yapayım bebeğim mutlu olmuyordu.humana vs derken bu zamana kadar geldik çok şükür bebeğinin kilosuna takılma ve bence anne sütüne devam et inşallah düzelir.çok uzun oldu yaa:):) inşallah yardımcı olabilmişimdir

benimkide 3.100 dogdu ve aynen 3.aydan beri bu sorun var gunduz hic emmek istemiyor uyutarak emziriyorum insallah benimkide duzelir cok uzuluyorum cok saglikli kizim allaha sukur

X