işsizim:(

D

duygut

Ziyaretçi
ya arkadaşlar o kadar çok başvuru yaptımki sadece kendi alanım dışında çağrı merkezi için telefon geldi:KK43: ben iletişim tasarımı sinema-tv okudum nasıl bir bölüm seçmişim ya:KK43:(senağlama bir yere başvuru yapmıştım bugünde aynı bölümü bitirdiğim bir arkadaşım geldi bize oda aynı yere başvuru yapmış ve ona telefon geldi ya bende neden hiç şans yok ya kız habertürkte çalıştı ordan çıktı şimdi buraya başlıcak.onun adına çok sevindim ama o gidip fuarlarda organizasyon görevlisi olmuştu sadece tecrübesi bu.benim hiç yok yalanmı söylicem kızlar ya:KK43: hiç iş tecrübem olmadığı için bişey yazamıyorum cvme.okulda derslerimiz gerçekten ağırdı yani hocalar çok zorluyolardı bende çalışmaya fırsat bulamadım hiç yeni mezun oldum ve nişanlım askerdeyken bari para biriktirseydim lazım olurdu.çok kötüyüm neden işe almıyolar sanki boşunamı okuduk 4 yıl:KK43: tecrübeli doğmadık yani ben bi yerden başlamak istiyorum oda olmuyo ya offsenağlama

aynı dert bendede var cnm nere basvursam tecrube sordular. bi yerdede çalışılmadanda tecrube olmuyokı. sankı kendılerı iş buluyorken tecrube edınıp girdiler. anlam veremıyorum hıcbırseye. bu devırde arkanda dayın varsa tmmm ıstersen ılkokul mezunu ol... böle bir adalet olamaz ya biz bosuna okumusuz yazık verdıgımız emeklere. herkesın bır yerden bır rıskı vardırdır elbet ama benım artık umudum tukendı hıc umudum yoktur bu saatten sonra

canım benim ya dert ortağım:teselli: böyle devam ederse eşimin memleketine gidicez küçük bir yer geçinmek kolay onun mesleği zaten var. ama ben istanbulda doğup büyüdüm hani nasıl alışıcam bilmiyorum:KK43: istanbulda yaşam çok pahalı ya. ben annemden babamdan hiç bişey beklemiyorum onunkilerdende beklemiyoruz.onun için zor olucak bizim için. başka çaremiz yok.çok haksızlık yapıyolar hep torpille işe alıyolar.babam bana kanal d de iş ayarlym dedi bekledim ama ayarlamadı uyuz ediyo babam beni hep üşendi ama iyikide ayarlamamış çünkü diğerlerine haksızlık olurdu. kendim 100 yere başvurdum hiçmi bikaç yerden gelmez cevap ya? insanın sinirleri bozuluyo.emeklerimiz boşa gitti.bu arada senin mesleğin ne canım?

:KK43::KK43::KK43::KK43: offff cnm offffff.... cok ıyı anlayabiliyorum senı bende senın tam tersınım esıme cok dedım melekte dönelım dıye ama esım ıstemedı asla dönmem dedı burda ac kalırım yıne gıtmem dedı.neysekı esimin elınde meslegı ve ısı var ama ıyı nıyetlılıgı yuzunden bu zamana kadar hep kaybettı.vardır herseyde bır hayır öle dıyorum.ben hamıleyken calıstım sonra cocuk olunca bıraktım tam 3 yıldır basvurmadıgım yer kalmadı yok anam yok. bende artık bıktım valla .tek guvencım esım inş. ıslerı duzenınde gıderde bana kalmaz calışmak ama zor durumdayız hemde cok zor. benım aılemın yardımlarıyla ıyı kotu gecınıp gıdıyoruz işte. cnm ben işletme mezunuyum

canım sen yinede bankalara filan başvur bu aralar eleman alıyolarmış güya. uzmanları alıyolar biz insan değilizki çalışmaya hakkımız yok galiba:KK43:( canım çocuğun varsa boşver fazla takma kafana. ben daha yeni evleniceğimiz için bir faydası olur diye düşünmüştüm çocuğum olunca zaten çalışmıcaktım.ama eşin hırs yaptıysa artık bir şekilde geliştirir işlerini.inşallah düzelir canım ya.anlıyorum seni allah kolaylık versin ya benim eşimde çok iyi niyetli valla hani mesleğide çok geçerli bir meslek elektirik teknikeri. hani düşünüyorum izmire filan gitsek sadece onun maaşıyla geçinebilirmiyiz diye.izmir ist gibi değildir heralde.ayy kafayı yer insan düşüne düşüne:))))) hakkımızda hayırlısı olsun ya:Saruboceq:

Ben de GÖYA Yeminli Mütercim Tercümanım hala baba eline bakıyorum temmuzda kocamın eline bakacağım ... Başvurmadığım yer kalmadı... Ablam gibi tıp okumak varmış :KK43:

cnm basvurmadıgım banka kalmadı valla yıne yok yıne yok hayırlısı böleymıs evet cocuk olunca zaten daha temkınlı davranıyorsun onun için daha secıcısın cocuguma bakacak kımse olmadıgımı ıcınde artık önemsemiyorum o benim için herseyden daha degerlı suan.aldıgım parayıda krese verdıkten sonra cocugumdan ayrı kalmama degmıyo valla:KK43:cnm izmirde buyuk sehır ama bılemem ki allah yardımcınız olsun ıst. yasam cok zor valla

çok iyi anlıyorum sizleri
2008 de mezun oldum ünv.den
2 ay sonra evlendim
ortada iş yok güç yok
kolay buluruz zannediyordum
eşimin arkadaş çevresi geniştir her yere haber saldı
ama yok yok
tam 1,5 sene evde oturdum
nasıl zor geldi anlatamam size
bir yandan insanların saçma saçma soruları
yok o kadar yıl boşuna mı okudun
yok neden çalışmıyorsun
çalışmayacaksan çocuk yap vs.
size ne kardeşim ya size ne
sinirlerim nasıl yıprandı 2 ay önce işe başladım
öğretmenlik mezunu değilim ama öğretmenlik yapıyorum şimdilik
huzurluyum mutluyum
ha çalışmasam eşimin maaşı hayli hayli yeter geçinmemize
ama sorun bu değil
insan emeklerinin karşılığını almak istiyor
Allah yardımcınız olsun kızlar

cnm basvurmadıgım banka kalmadı valla yıne yok yıne yok hayırlısı böleymıs evet cocuk olunca zaten daha temkınlı davranıyorsun onun için daha secıcısın cocuguma bakacak kımse olmadıgımı ıcınde artık önemsemiyorum o benim için herseyden daha degerlı suan.aldıgım parayıda krese verdıkten sonra cocugumdan ayrı kalmama degmıyo valla:KK43:cnm izmirde buyuk sehır ama bılemem ki allah yardımcınız olsun ıst. yasam cok zor valla
canım hani büyük şehire alışkınım ya belki küçük yerde yapamam diye izmiri düşündük.aslında hep küçük yer hayal ediyorum ama işte kendime güvenemiyorum sıkıcı olursa filan. önce izmire bakarız olmadı gideriz ya değilmi canımbayanssulusmile izmirde yaşam en zından istanbula göre daha ucuzdur yani öyle biliyorum.bu arada allah bağışlasın canım:) çocuğu bırakıp gitmek zor gelir bi akrabamızdan bliyorum.bakalım biz ne olucaz kar kara düşünüyorum:nazar:

çok iyi anlıyorum sizleri
2008 de mezun oldum ünv.den
2 ay sonra evlendim
ortada iş yok güç yok
kolay buluruz zannediyordum
eşimin arkadaş çevresi geniştir her yere haber saldı
ama yok yok
tam 1,5 sene evde oturdum
nasıl zor geldi anlatamam size
bir yandan insanların saçma saçma soruları
yok o kadar yıl boşuna mı okudun
yok neden çalışmıyorsun
çalışmayacaksan çocuk yap vs.
size ne kardeşim ya size ne
sinirlerim nasıl yıprandı 2 ay önce işe başladım
öğretmenlik mezunu değilim ama öğretmenlik yapıyorum şimdilik
huzurluyum mutluyum
ha çalışmasam eşimin maaşı hayli hayli yeter geçinmemize
ama sorun bu değil
insan emeklerinin karşılığını almak istiyor
Allah yardımcınız olsun kızlar
seninde allah yardımcın olsun hep canım sağol ya.bu arada nasıl öğretmen oldun? ben öğretmen olmadığım için çok pişmanımsenağlama iletişim okudum ama diyorum keşke fırsat verselerde öğretmen olsam diye.o söylenenleri artık takmamak lazım canım direk susturcaksın aslında. hem biz onlar için yaşamıyoruz.onlar dedi diye çalışmak zorunda değiliz.birde öyle bir konuşuyolarki sanki ayıp bişey yapmışız sanki çalışmamak ayıp günah.sanki önceden kadınlar çalışıyodu.hayır çalışmak güzel bişeydir tabi hiç çalışmadım o ayrıda insanlar gerçekten çok acayipler şimdiki öyle bir devirki uymak çok zor gerçekten.senağlama

canım hani büyük şehire alışkınım ya belki küçük yerde yapamam diye izmiri düşündük.aslında hep küçük yer hayal ediyorum ama işte kendime güvenemiyorum sıkıcı olursa filan. önce izmire bakarız olmadı gideriz ya değilmi canımbayanssulusmile izmirde yaşam en zından istanbula göre daha ucuzdur yani öyle biliyorum.bu arada allah bağışlasın canım:) çocuğu bırakıp gitmek zor gelir bi akrabamızdan bliyorum.bakalım biz ne olucaz kar kara düşünüyorum:nazar:

cnm herseyin hayırlısı olsun.mutlu huzurlu bir yuvan olduktan sonra küçük büyük yer önemlideil aslında.sizin için en hayırlısı neyse o olsun.gercekten cok zor yaaaa.hele evlenip sorumluluk sahıbı olunca hersey dahada zor hayat o kadaracımasızki ne zaman nerden ne sekılde darbe alacagını bilemiyorsun.siz nerde mutlu olabılecegınızı düşünüyorsanız öle yapın bence cnm.tabıkı ilerısınıde düşünerek...

arkadaşlar bende 2008 ikt.fakültesi mezunuyum.daha iki gün önce işe başladım allaha binlerce şükür. bir dönem hayata bile küsmüştüm..yeni mezunsunuz sizde biliyorum, seçicisiniz haliyle eğitiminize göre her işi beğenmiyorsunuz ama tecrübeniz yoksa fazla hayller kurmayın çünkü kriz yüzünden ortalık gerçekten berbat....o yüzden kariyer sitelerine başvurun fırtına gibi olun sürekli cv bırakın...bir yerden başlayın tecrübe edinin cvyi kabartında bir sonra daha seçiçi olursunuz...

Scallywag ciğim ne yeni mezunu ben 2005 mezunuyum otel resepsiyonlarına bile başvurdum onlar fazla kaliteli dedi çeviri buroları eleman cok iş az dedi kitap evleri deneyim yok dedi öff öfffff yani....

merhaba arkadaşlar çoook sıkıldım artık çalışmak istiyorum ben daha okul bitmedi tecrübe yok ben ne yapıcam bunaldım artık :KK43:(((((((((((((((((

kızlar kariyerde benim alanımla ilgili yeni mezunlar için ilan var bugün gördüm ve hemen başvurdum. Gazete,dergi,tv sektöründe çok mutlu oldum ya en fazla 6 ay staj sonrada performans değerlendirmesi yapıcaklarmış ya inşallah çağırırlar bekliyorum kızlar tamda ümidimi kesmiştim:)) bu bana iyi geldi. ama bunada çağırmazlarsa pes derim artık tamamen ümidimi keserim.

çok sevindim darısı başımıza :))
canım daha çağırmadılar ama belli olmaz bunların işleri:))) saol canım amin ama sende ümidini kes hiç takma bak nasıl oluyokaydirigubbakcemile3 zaten ne düşünürsek tam tersi oluyo acaba neden anlamıyorum yakaydirigubbakcemile3

ya kızlar bişey daha söylicem: bu ilan size başta dediğim yerin ilanı yine. arkadaşım gidip görüşmüş diyoki işi benimsemedim diyo.insan kaynakları demişki ödemelerde sorun oluyo aralık ayı maaşları bu ay ödencek demiş.arkadaşım önceden habertürkte çalışıyodu başlangıç için 1 milyar maaş alıyodu hiçte tecrübesi yoktu.ama ordan anlaşamadığı için çıktı.şimdi burayıda kabul etmemiş halbuki bu medya gurubu birçok tanınmış gazete dergi ve kanallarla çalışıyo ben anlamadım.mesela bana diyoki akşam gazetesi çok aktif bir gazete değil yani maaşlarda ondan sorun oluyodur diyo.banada insan kaynaklarının bir tuzağı gibi geldi kızlar böyle bir iş kabul edilmezmi? onun başta hiç tecrübesi yoktu şimdi azda olsa var ama 2 milyar maaş istemesi normalmi yani? habertürkede gitmicekti annesi zorla yollamış.hayır biz hiç iş bulamıyoruz bu insanlar buluyolarda ne istiyolar daha anlamıyorum ya.

slm kızlar ben de işsizim ve cok bunaldım, muhasebe myo mezunuyum ve kendi alanımda bi is bulamıyorum deneyimim de yok, gecen hafta is görüşmesine gittim, bir giyim firmasının genel müdürlügünde is hakkında telde bilgi veremem gelin görüşelim dedi, danışma sekreterlikmiş, referans verdiklerimi aramışlar beni daha aramadılar cok kararsızım napsam bilemiyorum off.

kriz teğet geçti
nasıl iş bulamıyoruz biz Alalh Allah...CADIARZU

X