istanbul'daki düğün mekanlarına yorum yapalım

Arkadaşlar, mekan bulmak gerçekten çoook zor bir işmiş. Hele ki benim gibi detaycı bir insansanız daha da zor. Kimi mekanlar güzel görünüyor ama gittiğinizde sorumlu kişi size o güveni veremiyor. Adı geçen mekanların hepsine gittim diyebilirim. Sunumu, bizleri ağırlaması ve işin ciddiyeti konusunda en çok güven veren Sophia Çengelköy oldu. Soracak soru bırakmadılar bana. Düğünümüz öncesinde de bir düğün izledik rejiden. Ben bu işlerin böyle sistemli yürüyebileceğini hiç düşünmezdim. Saniyelerle çalışıyorlar. Çok iyi bir donanımları var teknolojik anlamda. Kendimi uzay üssünde hissettim:) Sıra geldi düğünümüze... Koordinatör çok iyi, eğitimli ve olaya hakim biri. Yemekler, servis gayet iyiydi. Hele ki eğlence süperdi. Pistleri çok geniş ve davetkar. Gece bitti, bizim enerjimiz bitti ama pistten ayrılmak istemedik. Allah herkese böyle güzel bir düğün nasip etsin. İlgilenen arkadaşlara linkini yazıyorum Sophia Çengelköy Meeting & Event Center

sadece kapalı mekan mı?

kızlar biz de sophia çengelköy salon 1' i 12 eylül için tuttuk, herşey mükemmel gözüküyor, umarım göründüğü gibi olur :))

kızlar lütfen yardım....cok kararsızım...hazıranda düğünüm var ama boğaz kenarı mı yoksa havuz basımı karar veremıyorum.aranıda darussafaka tesislerinde , paella wedding house veya sabancı öğretmen evinde evlenenen yada düğüne katılan varsa lütfen yorum yazarmısınız

Sabancı öğretmenevini tutmuştuk kapora verip, fakat kime bahsetsek yemekleri çok kötü, asla o paraya değmez, manzaradan başka hiçbir güzelliği yok dediler. Biz de riske atmamak için iptal edip, Sophia Çengelköy Salon 1' i tuttuk, salona girdiğimde kayınpederim ben ve kayınvalidemin ağzı dili tutuldu güzelliğinden, hiç bir yorum yapamadık. Oradaki şıklığı, asillliği, o dekorasyon ve masa süslemelerini yaptırmak için organzasyon firmasına kesin 10 bin tl nin üzerinde para kaptırırdık. Şimdi herşey dahil olarak tuttuk. 300 kişi için 35bin+kdv' ye anlaştık. Umarım ben dahil hepimizin düğünü hayal ettiğimizden daha güzel geçer, Rabbim herkesin yardımcısı olsun.

Ya düğün evlilik elbette çook önemli ana bana bu kadar masraf gereksiz geliyo, az buz paralar da istemiyolar. Valla nereyi bulucam bilmiyorum da, bi nikah yapıp bırakabilirim. Bu ne fiyatlar böyle ya uuuu

ByOtell İstanbul / Oteller / İstanbul

Düğün organizasyonunun kusursuz olacağına inanmıştık fakat sıkıntılar yaşandı. Öncelikle fotoğraf konusunda herhangi bir sorun yaşamadık. Aykut Bey ve ekibine hem dış çekimi hemde düğündeki performansları için çok teşekkür ederiz. Süslemeyi yapan ekibe de çok teşekkür ederiz. Beklediğimiz güzellik elde edilmişti. Yemekler bize sunulan lezzetteydi bunun için de teşekkür ederiz. Zeytinyağlı yemekler hangi düğüne giderseniz gidin masalarda hazır konumda bulunmaktadır. Fakat bizim düğünümüzde zeytinyağlı tabağı biz aşağıya inene kadar verilmemiş. En azından gelin-damat inene kadar misafirlerin başlangıçlarını tamamlamaları gerekirdi. Yemekler ard arda verilmiş ve insanlar taki yemeklerini bitirene kadar oyuna kalkmadılar. Yemek sırasında ayran istenmiş, 10 tane dağıtıldıktan sonra ayran kalmadı denilmiş. 30 Mayıs'ta 3 düğün olduğu belirtilmişti bize 3 düğüne yeteri kadar içeceğin olmaması durumu söz konusu olamaz. Bize asistanlık yapan Sevilay Hanım işinde çok tecrübesizdi. Bizi odadan aşağıya indirmek istemedi yeteri doluluk sağlanmadığı için. Bizim zorumuzla 20:45'de aşağıya indik. Ve indiğimizde zaten yeteri doluluk sağlanmıştı. Bizi bekletmesini anlamış değiliz. Ayrıca ilk dansı yaptıktan sonra şimdi ne yapalım diye sorması beni inanılmaz sinirlendirdi. Oyun sırasını, pasta sırasını, vs. daveti yönetemedi. Kendisi bize asistanlık yapması için verilmişti fakat bizim kendisini yönlendirmemizi bekledi. Müzikler istenilen düzende çalınmadı. DJ'de işinde tecrübesizdi. Media playerden bir düzen hazırlayıp, gelmemiş. Bir şarkı başlıyor pardon yanlış oldu deyip, şarkıyı değiştiriyordu. Bizim düğünümüz 00:00'ye kadardı fakat 23:08'de müziğin sesini kısmış ve dayımla dans etmek istediğimizde sesini açmasını istedik, polis geldi bu yüzden kıstık demesi çok sinir bozucu bir davranıştı. DJ ve asistanları sayesinde 2 saatlik bir düğün yapabildik. Düğünün ertesi gün eşim ödemeyi yapmaya gittiğinde, kaldığımız oda da kullandığımız 2 pet şise suyun parasını ödemek zorunda kalmamızda bizim açımızdan hiç hoş karşılanmadı. Çok ayıp bir davranış. Otelde bulunan diğer 2 düğün davetinin kalabalık olmasından dolayı önem diğer düğünlere verildi bunu fark etmedik değil. Tecrübesiz elemanları ve organizasyonundan memnun kalmadık. Arkadaşlarım da düğün yeri baktıklarını söylemişlerdi, benden fikrimi almışlardı, taki düğüne kadar çok olumlu yorumlarım vardı By otell ile ilgili fakat artık karşılaştığımız sıkıntıları aktarıp, kalabalık organizasyonlara önem verildiğini, az sayıdaki organizasyona önem verilmediğini belirteceğim.

Her düğüne eşit önem verilmesi gerekir. Müzik ve verilen asistanların işlerinin ehli olması gerekir. Ufak hesapların peşlerine düşmemesi gerekir.

Merhaba, Yeni evleneceklere özellikle tavsiyem KELEBEK ÇİFTLİĞİNİ tercih etmeyin. çünkü en mutlu gününüz kabusa dönüşebilir. mekan sahibi Çiğdem hanım, düğün günümü başka birine daha satmıştır. ve ben bunu 20 gün kala öğrendim. Şehir dışından gelecekler, davetiyeler, yapılan masraflar hepsi bize zarar olarak döndü. Çiğdem hanım için insan hayallerinden çok para önemlidir. NE kadar çok para onun için o değerli. size tavsiyem sakın burayı tercih etmeyin. ben 1 hafta kan kustum. uyku uyumadım. hastanelik olup, iğnelerle durdum. ama tabi bu durum karşısında bir özür bile dilenmedi, zararları karşılamayı bırakın. lütfen burayı tercih edip, hayallerinize kabusa çevirmeyin.

Merhaba, Yeni evleneceklere özellikle tavsiyem KELEBEK ÇİFTLİĞİNİ tercih etmeyin. çünkü en mutlu gününüz kabusa dönüşebilir. mekan sahibi Çiğdem hanım, düğün günümü başka birine daha satmıştır. ve ben bunu 20 gün kala öğrendim. Şehir dışından gelecekler, davetiyeler, yapılan masraflar hepsi bize zarar olarak döndü. Çiğdem hanım için insan hayallerinden çok para önemlidir. NE kadar çok para onun için o değerli. size tavsiyem sakın burayı tercih etmeyin. ben 1 hafta kan kustum. uyku uyumadım. hastanelik olup, iğnelerle durdum. ama tabi bu durum karşısında bir özür bile dilenmedi, zararları karşılamayı bırakın. lütfen burayı tercih edip, hayallerinize kabusa çevirmeyin.

sana katılıyorum canm,kesnlkle Fatih Sultan Sarnıç süper bi mekan!!!boshayallersmile düğüne de katıldım orada,mikemmelllalkisalkisalkis

fekatt mihirbat korusunun fiyatlarının uygun olduğunu sanmıyorum be güzelim?nasıl yani uygun derken?
Sultan Sarnıçta düğüne katıldım diyince bişey sormak istedimmmm, Youtube vidyolarında çok karanlk görünüyor sarnıç büyük ve yüksek olduğu için, içerdeykende o şekildemiydi sanki aydınlatma yetersiz gibi ? birde müzik sesi o yükseklikle nasıl? dağılıyormu çok? cevaplarsan çok memnun olurum:)

X