Bebek Beslenmesi gece uyanınca tekrar uykuya dalma

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

daisy83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
385
1
41
Selam kızlar,
Benim 4 aylık oğlum doğduğundan beri gece kaç kere uyanırsa uyansın emdikten sonra hemen uykuya dalıyordu. Hatta uyandırmak mümkün olmuyordu. Ama son 1 haftadır bu durum değişti. Gece sık uyanmıyor genelde 2 kez ama bir uyandımı 1-1,5 saat uyutamıyorum. Dişleri çok kaşınıyor sanırım ondan. Eli sürekli ağzında. Merak ettiğim ilk dişler çıktıktan sonra bu durum değişir mi? Yoksa bütün dişler tamamlanana kadar rahat yok mu? 2 ay sonra işe başlayacağım napıcam bilmiyorum. Emziğini veriyorum önce uyuyacak gibi oluyor ben de yatıyorum tam gözümü kapatıyorum sesi geliyor ağlamıyor da bana dik dik bakıyor sadece:)

canım benim kızımın da dişeri kaşınıyor ama sanırım ondan değil uykuya dalamaması..emerek mi uyuyor?son 2 aydır emerek gündüzleri uyumuyordu.şimdi artık geceleri de emerek uyumuyor.gece de sallıyorum..

emerek uymasa da emzikle uyurdu. Gazını bile çıkaramazdım uyumasından kafası düşerdi omzuma. Anlamadım gitti.

huyda değiştiriyo bazen çocuklar oğlumun önceden emdikten sonra yatırırdım omzuma gazını çıkartırdım yatırırdım sonra başladı sinir olmaya uyanıyodu çığlık çığlık mecbur emzirip direk yatırmaya başladım dişlerimiz habire çıkıyo saat başı kalkmalarımız ondan mı neden hala anlayabilmiş değilim ama emip uyanmıyo emmek istemeyip gezdirmemi istiyo bazen ne istediğini de bilmiyo anlayana kadar deli oluyorum ama çok şükür uyanmıyo

evet kesinlikle huy değiştiriyorlar..benimkide eskiden uykusu gelince kafası düşerdi..simdi benim sallamamı istiyor..

Selam kızlar,
Benim 4 aylık oğlum doğduğundan beri gece kaç kere uyanırsa uyansın emdikten sonra hemen uykuya dalıyordu. Hatta uyandırmak mümkün olmuyordu. Ama son 1 haftadır bu durum değişti. Gece sık uyanmıyor genelde 2 kez ama bir uyandımı 1-1,5 saat uyutamıyorum. Dişleri çok kaşınıyor sanırım ondan. Eli sürekli ağzında. Merak ettiğim ilk dişler çıktıktan sonra bu durum değişir mi? Yoksa bütün dişler tamamlanana kadar rahat yok mu? 2 ay sonra işe başlayacağım napıcam bilmiyorum. Emziğini veriyorum önce uyuyacak gibi oluyor ben de yatıyorum tam gözümü kapatıyorum sesi geliyor ağlamıyor da bana dik dik bakıyor sadece:)

canım tamamen benim oğlumda da aynı durum var benimki de dört aylık ben de dişten şüphelendim çünkü salyası çok akıyor ama dişetlerinde bir olağanüstülük yok. ben bu pazartesi okula başladım. halim perişan. bir de ben kendim o uyuyunca hemen dalamıyorum.

Benim oğlum da geceleri çok sık uyanıyor odasını ayırmak için erken diye düşünüyorum daha 6 aylık. Ama uyku uyuyamayınca da benm dengem şaşıyor.Emmeden uyumuyor her seferinde.

Selam kızlar,

Canım çok güldüm bana dik dik bakıyor demene :)
Aynısı benim oğlumdada oldu, 5,5 aylıkken gaz sancısı ve diş sorunumuz oldu durup dururken ağlamaya başlıyordu ve biz battaniyede sallamaya alıştırdık birdaha yatmaz oldu şimdi salıncak kurudk ve onda uyutuyoruz ama gece emmeye kaltığında kendi dalıyor artık.

4. aydan sonra basladı bizde de aynı durum. 7,5 aylık olduk.uyku sorunu devam. diş çıkarma hazırlıgı ile baslıyor, ve 1,5-2 yaşına kadar sürebilecegi söyleniyor canım. >Yeterki saglıklı olsunlar...mühim degil

ya arkadaşlar benim oğlum 4.5 aylık gece uykusu düzensiz sizler nasıl düzene soktunuz ? uyanıyo emmek istiyor sonra 2 saat uyumuyo o uyumadıkça benim dengem bozuluyo sizler nasıl başardınızz yardımmmmmm :)

ya arkadaşlar benim oğlum 4.5 aylık gece uykusu düzensiz sizler nasıl düzene soktunuz ? uyanıyo emmek istiyor sonra 2 saat uyumuyo o uyumadıkça benim dengem bozuluyo sizler nasıl başardınızz yardımmmmmm :)
bende de aynı sorun vardı kk dan arkadaşlar hiç ışık yakma onun uykusunu açacak hareketlerde bulunma hatta hiç konuşma dediler. karanlıkta zorla besliyordum onu. böylelikle daha kısa sürede uykuya dalmaya başladı.

kesinlikle pikolatanın dediklerini uygula..henüz geç değil ama ilerde geç olabilir..ben il günden beri bunları yaptım..

aynen uyandığında hiç konuşmadım mamasını verdim ve pışpış yapıp uyuttum...
odası loş ve sessiz olsun canım...
kesinlikle konuşma sana şirinlik yapsa bile....

Selam kızlar,

Bende ne yapacagimi sasiriorum gece uyaninca.tekrar uyutmak çok zor.Kucagima almadan yatagini salliyorum.Bu sabah mesela 5 ti uyandi,muhattap olmadim kendileriyle,göz göze gelmemeye calistim.(çok zor ama yapacak bisiy yok alismasi için).tam bir saat hafif hafif salladim.6 da daldi,8 de uyandi.ya o pes ediyor:jeyyar: ya benmafoldumben

inanin dişlertamamlanmadan bize uyku falan yok..benim kızım 14 aylık daha yeni yeni oturdu düzenimiz ama şu sıralar azı dişlerimiz çıkıyor ki en zor çıkan dişlermişazılar fazla olmasada biraz uykusuzluk yapıyor..2 yaşına kadar uykusunun tam olmasını beklemeyin arkadaslar:)b
birde şu uykuya dalma konusu benimde kızım uyandıgında uykuya geç dalardi..hatta yarım saat uyusa onu uyku sanar oyun oynardık gecenin bir yarısı..ama onunda sebebi genedişlermiş çıktıda biraz rahatladık sanirim annelerin ortak sorununu uykusuzluk olsa gerek

benim kızım da dört aylıkken hiç yapmadığı uyku bozuklığu ve davranış farklılığı gösterdi.hepsi dişten dolayıymış.yavrum çok ızdırap çekti.ama çok şükür alttan iki dişi çıktı da rahtladık.en kötüsü buymuş diye duydum.diğerleri bu kadar ızdıraplı olmaz diyorlar ama çocuktan çocuğa fark eder bence.allah herkese yardım etsin.her ay yeni bişey oluyor..sabır ve sağlık diliyorum..

benim kızım da dört aylıkken hiç yapmadığı uyku bozuklığu ve davranış farklılığı gösterdi.hepsi dişten dolayıymış.yavrum çok ızdırap çekti.ama çok şükür alttan iki dişi çıktı da rahtladık.en kötüsü buymuş diye duydum.diğerleri bu kadar ızdıraplı olmaz diyorlar ama çocuktan çocuğa fark eder bence.allah herkese yardım etsin.her ay yeni bişey oluyor..sabır ve sağlık diliyorum..
bu sıkıntılar başladıktan ne kadar sonra dişleri çıktı canım. aynı diş sorunları benim oğlumda da var malesef.

çocuğumun tam olarak kendine gelmesi bir ayı buldu.dediğim gibi her çocuk aynı olmayabilir.diş damaktan görününce rahatlıyor bir parça.birer hafta arayla dişler yüzeye çıktı.ama huyu suyu çok değişiyor çocuğun..

X